Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tek Amortisörlü mü Çift Amortisörlü mü?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında NG65029V tarafından paylaşıldı.

1. NG65029V

NG65029V Misafir

NG 650 29 V bisiklet alacağım aklımda takılan tek amasörlümü çift amasörlümü. şehir içi kaldırımlardan aşağa - çukurlarda- tümseklerde atlayınca kıçı açıtıyormu ?

2. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ng650'nin çift amortisörlü versiyonu yoktur ayrıca sitede biraz araştırırsanız göreceksinizki arka vites bir işe yaramaz bu tür çok alt seviye bisikletlerde sadece gösteriş içindir ayrıca adamı aşırı derece yorar bunun nedeni gücü pedala aktaracağı yerde esneyerek emmesidir. NG650 alüminyum bir kadroya sahip güzel bir başlangıç seviye bisikletidir tavsiye edilir.Alacağınız bisikletin en azından alüminyum olacağına dikkat ederseniz daha rahat edersiniz çünkü çelik kadrolar hantaldır yürümez siz taşırsınız bisikleti(tabi hafifleride varda pahalıdır el yakar) ayrıca şehir içinde kullanacaksanız hybrid bisikletleri bir araştırın kron tx250 başlangıç için ideal olabilir...

3. NG65029V

NG65029V Misafir

Dediğiniz Doğru. Eski bisikletim çift amortisörlüydü Yokuşa çıkma Pedala Aşırı Güç Basarak Terleyerek çıkıyordum. Çukur-Kaldırımdan Aşağa- Tümseklerden Atlayınca Sallanıyordu Çift Amortisörde Şuan Alacağım bisiklet NG 650 29 V Ön amortisörlü. Çukur-Tümsek,Kaldırım, V.b yerlerden Atlarsak Acıtırmı yoksa sallanırmı yine ? :)

4. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çift amortisör sizi yoracaktır, bu yüzden tek amortisör almanız gerekir.Forumu biraz daha araştırmanızı öneririm.Ng650 başlangıç seviyesi için fena bisiklet değildir.Ancak o bisiklete 600 liradan fazla vermenizi tavsiye etmem.

5. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İlk etap biraz acıtabilir sonra nasırlaştımı birşey hissetmezsin :)).

hsnbykkls bunu beğendi.
  6. NG65029V

NG65029V Misafir

Böyle Olacaksa Çift Amortisöre yöneliyim :kötü:

7. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam 40 tlye alırsın bir jel sele birşeycik olmaz sakın çift amortisör almayasan beni dinleyasan sonra bak pişman olasan...

8. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    tümsekte falan kaldıramıyor musun totoyu :D

zaten atlayınca da sen selenin üstünde oturuyor musun ?

9. NG65029V

NG65029V Misafir

Yok Onlar Değil. Önceden çift Amortisörlü bisiklet Sürdüğüm için Tümsek,biraz yüksek kaldırımdan indiğim zaman Yaylanıyordu Sistem Acı felan hissetmiyordum. Alıcağım Bisiklet Ön Amortisörlü. Hem Daha fazla güç arcamadan yokuşa doğru çıkabilcem + Rahat Gezebilcem. Onun için ön amortisörlü bisiklet ilk defa sürücem :) dediğim yerlerden inince acı felan hissederim diye düşünmekteyim :kötü:

10. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Duruma göre onun ayarlamasını yaparsın @MertAG nin yorumu çok doğru :D Öncelikle çift amörtisördeki rahatlığı bulamazsın ama tek maşalıda daha mutlu olursun. İlk tek maşalı bisiklete bindiğimde acı çekmiştim

11. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    düz yolda süreceksen tek maşa bile eziyet o fiyata ikinci el triban 3 alırsın

12. NG65029V

NG65029V Misafir

Nasıl Ayar Mevcut? :kötü: alacağım bisiklet ''ZOOM ALÜMİNYUM TAÇLI AMORTİSÖRLÜ MAŞA' LI '' ? :kötü:

Forumda birçok Amortisör Konusu Okudum Herkes %80 Salcano NG 650 V önermiş. Tek Maşa bile eziyetse almıyayım bisiklet bari Kafam iyice karışmaya başladı. :kötü:

13. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    cevap veriyorum : tek amartösürlü

14. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bence de bisiklet almak için biraz daha düşünün, almamak sizin ve keseniz için daha yararlı olabilir.

15. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence sen ilk once ne istedigine karar ver. Bisiklete binip ordan burdan atlama isteğini çözemedim. Bir soru sormussun cevap veren uyelerin cevaplarını begenmiyorsun :) bisiklet durduk yere neden sana eziyet olsunki duzgun yolda surersin.

16. NG65029V

NG65029V Misafir

Eren Can Güldalı Arkadaşımız '' Düz yolda tek maşa bile eziyet'' Diyince Böyle bir cevap yazma sonucuna düştüm.

17. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet bir nevi dogru soyemis fakat yeni yeni bu hobiyi ediniyorsaniz en azindan tek amortisör ile baslayiniz. Hobi amacli basliyacaksiniz ve ilk bisikletiniz okacagindan dolayi sorun yasamazsiniz ve detaylandirmayi ogrenirsiniz neler olmali ve olmamali

18. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Siz en iyisi cift amortisörlü bir bisiklet alin, cift amortisörlüden sasma ucz pahali hepsi ayni. Arastirmadan konu acilirsa sadece al diye tavsiyede bulunurum.
    Bir ata sözü var.... "Akilsiz basın cezasini ayaklar ceker" diye, bisikleti aldiktan sonra bunu niye yazdigimi anlarsin.;)

Pazardan bugüne kadar tam 5 yeni üye ve beside ayni soruyu sormus. Konular hic sonuclanmamis.
    Ben hep ayni kisi devamli yeni üyelik aciyor ve ayni sorulari soruyor demiyorum ama bu durum biraz tuaf degilmi sizce. Insan süpeleniyor iste.

''Çift Amortisörlü Bisiklet Seçimi'' - BisikletForum
    Salcano EFES 26 D - BisikletForum
    Salcano EFES 26 V (DAĞ BİSİKLETİ) - BisikletForum
    ROCKRIDER 500 S DAĞ BİSİKLETİ B'TWIN - BisikletForum

Ve bugünde bu konu acilmis... digerleri gibi üyelik tarihi bugün, arama yok direk cift amortisörlü bisiklet konusu.
    Tek Amortisörlü mü Çift Amortisörlü mü? - BisikletForum

Berke1999 ve hsnbykkls bunu beğendi.