Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Sporlar Ferdi Kaza Sigortası

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında obsolate tarafından paylaşıldı.

1. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, bir ay önce büyükadada tehlikeli tehlikeli gezerken insan yapısı bir betona aynakol çarptığı için takla atarak omzumun üzerine düşmüştüm, hemen arkadaşlarım büyükada aciline götürdü ve röntgen, müdahale derken kendimi acıbadem hastanesinde bilgisayarlı tomografi makinesinin içinde buldum. Kürek kemiğim kırılmıştı. Muayene ve BT faturaya 650 YTL olarak yansımıştı. Kaza geçirdiğim günden bir ay önce akbanktan aramışlardı ve amatör sporlar için ayda 5 ytl ye kaza sigorta paketimiz var demişlerdi, bende dedim "ben amatör değilim" :D neyse amatörden kastı futbol, basketbol, voleybol gibi uçurumdan atlama ihtimali olmayan sporlarmış. Bunun üzerine dağcılık, kayak ve dalış sporları için bronz paketimiz var ayda 7 ytl ye dedi. "bu paketin içerisinde bisiklet sporu varmı?" soruma "var" olarak cevap vermesi üzerine ayda 7 ytl ye sigortayı yaptırmıştım. Ve iyikide yaptırmışım çünkü kuruşu kuruşuna geri ödendi bugün. Yani hastaneye giderken taksiciden fiş alsaymışım onu bile ödeyeceklerdi :)

Şimdi bu durumdan herkesin yararlanmasını isterim çünkü mükemmel kalitede bir sağlık hizmetini alıp 5 kuruş para vermedim. diğer sigorta kurumlarınınkini bilemiyorum ancak benim yaptırdığım sigorta kaza sonucu oluşacak masrafların 2.500 ytl sini karşılıyor, eğer kaybın varsa, kayba görede 50.000 ytl ye kadar çıkıyor. Bunun yüzdeleri var. Kendi sigorta şartlarımı tarayıp aşağıdaki linkte verdim. Ayrıntılı şekilde nelerin hangi durumda karşılandığı anlatılmış.

Sigortayı yaptırdıktan sonra izleyeceğiniz adımları sıralayım:

1. Herhangi bir "özel" hastaneye gidip tedavi olmak.
    2. Tüm masrafların faturada gözüktüğüne emin olmak.
    3. Eğer faturalanamayacak masraf varsa MAKBUZ almak.
    4. Acil doktorundan veya muayene doktorunuzdan mutlaka rapor almak. Ayrıntılı şekilde yazdırmalısınız ve içerisinde kesinlikle "bisiklet" geçmeli.
    5. Dilekçe hazırlamak. Bu dilekçedede ayrıntılı şekilde durumu anlatıp sigorta şirketini ikna etmeniz gerekiyor. Dilekçenin sonuna tüm iletişim bilgileri ve geri ödemenin yapılacağı banka hesap numarasını yazmayı unutmayın.
    6. Reçete ve reçetede yazılı ilaçların fiyat küpürlerini kesip reçeteye iliştirmek.
    7. Tüm belgeleri dosyalayıp sigorta şirketine göndermek.

Belgeler sigorta şirketine ulaştığı günden itibaren 10 gün içinde para ödenecektir. Belgeleri gönderdikten sonra arayıp ulaşıp ulaşmadığını ve işleme koyulup koyulmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Arkadaşlar mutlaka yaptırın çünkü hiç belli olmuyor ne zaman ne olacağı.

Link:
    Sigorta Şartları (PDF)

nuriaktürk bunu beğendi.
  2. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler sercan bu değerli bilgiler için,ne olur ne olmaz dimi ama

3. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    geçmiş olsun
    güzelmiş bu sigorta olayı
    sevgiler

4. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun diliyorum.Umarım en kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz.Sigorta hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.Kesinlikle yaptırılması gerekiyor.

5. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    :eek: aman dikkat özellikle kaskı ihmal etmeyelim.fabio casartelliyi unutmayalım...

6. Barbaros

Barbaros Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba ferdı kaza sıgortasını bende 2 sene once forumda dıle getırmıstım. Burda dıkkat etmenız gereken bısıklette amatorce yapmanız. Yanı lısanslı olan arkadaslar var ıcımızde onlar bu sıgortadan yaptırmasınlar cunku odenmez. Lısansları olduguundan yanı yarısta olmasalar bıle lısanssız olması gerekıyor bısıklet sporunu yaparken.

Diğer arkadaslar ıcın ıse yararlıdır. Acıklamalar ıcın sagol obsolate.

Barb.

7. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    Önemli bir konu, her ihtimale karşı yaptırmak lazım.
    Bu faydalı bilgiler için teşekkürler Sercan.

8. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bu işin lisansla ilgisini anlayamadım.lisanlı olunca profesyonel olmuyorsunuzki.bisiklet ülkemizde amatör bir spor dalı. o işte mutlaka başka bir olay wardır. asıl lisansı olmayan insanları sigorta yapmamaları gerekir....

9. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet haklısın Barbaros, zaten poliçenin en altında küçük yazılarla

"Amatör olarak yapılan dağcılık, kayak ve dalış sporları sigorta kapsamındadır." diyor. Dilekçenize "bisiklet antrenmanındayken şöyle şöyle oldu.." yerine "bisiklet sürerken böyle böyle oldu" yazmalısınız. Bu detaylar önemli.

10. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    profesyonellikle amatörlük olayını neden lisansa bağladığınızı çözemiyorum.lisanlı olan biri profesyonel olmak zorunda deildirkii. uzaktan yakından alakası yok...

11. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    sen ilişkilendirmeyebilirsin ancak sigorta şirketi parayı ödememek için elinden geleni yapar.. büyük bir zevkle lisansı bu amaç için kullanacaklardır.

12. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Profosyonel bisikletçi demek hayatını bisiklet sporundan kazanan kişi demek bana göre; bu bağlamda Türkiye'de böyle biri ya da birileri var mı?

13. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    benim ilişkilendirip ilişkilendirmememle alakalı bişiy deil. profesyonellikle amatörlük kawramları yazılı olarakta belli şeyler.benim kafamdan attığım terimler değil.ozmn sokaktaki herhangi bir adamda sporcu sigortası yaptırsın ayağı kaysın bacağını kırsın.sonra dilekçe yazsın bisiklet sürerken düştüm ayağımı kırdım diye.ozman sigortanın kapsamı farklıdır. amatör sporlarla ilgili bi sigorta deildir...