Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Mazgallar için Nereye Başvurmalı?

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında ctorhan tarafından paylaşıldı.

1. ctorhan

ctorhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu tarz mazgalların değiştirilmesi için nereye başvurmamız gerekli belediyeye mi? Okula giderken yolumun üzerinde yolu boydan boya kesen 3 tane bu şekilde mazgal var. Hiç bunun için başvuru yapan oldu mu değişim yaparlar mı acaba çünkü hergün onlarca bisikletli geçiyor bu yoldan.

2. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  3. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Belediyelere başvurabilirsin internet sitelerinden. Veya Başbakanlık BİMER sayfasında da yazabilirsin. İstanbuldaki belediyeler ayrıca Beyaz Masa hizmeti veriyor. Tabii beyaz masa nasıl bir ayrıcalığı var bilmiyorum ancak.

MehmetAliB. ve ctorhan bunu beğendi.
  4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hiç başıma mazgal la ilgili kötü olay gelmedi ama gelmicek anlamınada gelmez.
    dikkatli olmak lazım.
    şimdiye kadar karşılaştığım tüm mazgallarda hızım biraz yüksekti ve üzerlerinden hep tam yaklaştığımda gidonu yukarı çekerek geçiyordum.
    yani ön teker o sırada biraz havada oluyor du. arka teker şimdiye kadar hiç sıkışıp beni düşürmedi.

5. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yol bisikleti ile çapraz geçerken , bazen arka lastiği erken düzelttiğimiz zaman giriyor.Geçenlerde başıma geldi , son anda kurtuldum.

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben bunları online belediye diye bir bölüm belediye sitelerinde oraya yazıyorum.
    heee bişey oluyormu tabiki sallayan yok.
    beşiktaşta evlendirme dairesinin orda bitane var yemin ediyorum yürüyen yaya bile içine düşer.

Efe Yamac Yarbasi, Berke ve ctorhan bunu beğendi.
  7. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Mazgalı değiştirmek yerine daha ekonomik bir yol önerilebilir belediyeye....mesela; hırdavatcılarda metal file satılıyor.Mazgalın üzerine geçirilse lastik sıkışmaz
    Ne güzel değil mi? Herşeye çözüm üretiyorum

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ctorhan bunu beğendi.
  8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    başımızı yere vurmadan kurtulmanın çaresini aramak lazım. belediyelerimiz rant kokusu almadımı kıpraşmak istemiyor.

9. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Twitter -> @ibbbeyazmasa

Herseye cevap veriyorlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Hangi sokaklarda olduğunu yaz, resimleri ekle ve hangi Belediyeye aitse web sitesinden şikayet oluştur. Ve bekle. :)

11. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar ikinci mesajda paylaştığım linkde belirtmiştim, 185 i arayın belediye ile direk alakalı bir durum değil. Ben aradım bir gün sonra hallettiler telefonla bilgilendirdiler.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ctorhan ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  12. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaslar en hizli ve kalici cozumu bimer den elde edersiniz. Hangi kurumu sikayet ederseniz dakkasinda harrkete geciriyorlar.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

ctorhan bunu beğendi.
  13. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu tür şyler genelde ctybike ve yol bisikletlerini olumsuz etkiliyor , mtb lere çok etki ettiğini zannetmiyorum. fakat yinede önlem almak lazım. Ben birkere takılıp öne doğru fırlamıştım kolum boşa çıkmıştı ve gidon göğüs kafesimin tam altına gelmişti. Nefesim kesildi ama 1 - 2 cm daha yukarı kaysa daha vahim olabilirdi sonuç. Daha sonra bisikletimi sattım zaten.

14. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İlgili kurumlar başvurunuza cevap vermezse BİMER'e başvurun tabi ama her sorunu da direk Başbakanlığa taşımak pek doğru değil. Telefon ile sonuç alamadıysanız dilekçenizi kayıt numarası da alarak ilgili kurumun evrak kayıt birimine verin. Yasal süre içinde gerekçeli cevap gelmez ise o zaman BİMER'e sorunu taşıyın bence.

ctorhan bunu beğendi.
  15. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    gece gidip içine toprak doldurun nasıl olsa alt yapı yok ülkede yağmur sularını çekmeye yetmiyor bu mazgallar var yada yok bişey değişmez yani

16. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yine benim dediğime geleceksiniz ama......

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. Celalettin aktaş

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu konularda ilgili belediye nezdinde sonuç almanı çok zor, aslında sorun belediyede bu işi kontrol eden teknik personelin yetkinsizliği. Yoksa bu tarz bir menhol üretimi dahi dökümcülerde kalmadı gibi bir şey. Dolayısıyla yapılmış tamamlanmış, müteahhide parası ödenmiş işte kimse zimmet durumuyla karşılaşmamak için bu işe eğilmez. yada çok büüyk baskı gerekir. Bunuda bimer layıkıyla sağlıyor.

bu konularda ilgili belediye nezdinde sonuç almanı çok zor, aslında sorun belediyede bu işi kontrol eden teknik personelin yetkinsizliği. Yoksa bu tarz bir menhol üretimi dahi dökümcülerde kalmadı gibi bir şey. Dolayısıyla yapılmış tamamlanmış, müteahhide parası ödenmiş işte kimse zimmet durumuyla karşılaşmamak için bu işe eğilmez. yada çok büüyk baskı gerekir. Bunuda bimer layıkıyla sağlıyor.

Yusuf G. bunu beğendi.
  18. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet bazı belediyeler gerçekten çok sorumsuz ama daha önceki mesajlarımda da belirttim mazgal olayı sular idaresini ilgilendiriyormuş ben 185i p.tesi akşam aradım salı sabah mazgalın başına gelip beni cepten aradılar fikir alışverişi yapıp sorunu çözdüler sağolsunlar. Hem 185deki operatör hem de teknik personel son derece ilgili ve saygılı davrandı. Şimdi ben direk BİMER i arasaydım bir sürü insan hesaba çekilecek kurum durduk yere sıkıntı yaşayacaktı. Kesin çözüm diye de son çareye sarılmamak lazım diye düşünüyorum.

19. Celalettin aktaş

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yusuf bey aslinda evet yasin yanunda kuru hesabi olmasa en alasi o olur da, dasi var. Her belediyede boyle alakalu olmuyor. Iste.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

20. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bu tür mazgalların tek çaresi geceleyin el arabasıyla oraya gideceksiniz. başka çaresi yok.