Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tecrübeli bisikletçi arkadaşlar, buradan buyrun

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Shadow Rider tarafından paylaşıldı.

1. Shadow Rider

Shadow Rider Yeni Üye

Seviye:
    Herkese iyi akşamlar,

A) Aşağıdaki bisikletlerden hangisi haftanın en az iki veya üç günü ve her hava koşulunda, yaklaşık 40 - 45 km yolu, yıllarca en hızlı, konforlu ve en az sorun çıkararak gider.

B) Fiyat/performans/hafiflik/kalite oranı hangisinde en yüksek seviyededir ?

Dip not: Yol sahil kenarındaki beton yollar + toprak yollar, gerekirse kaldırımlar, çok mecbur kalınırsa asfalt yollar olarak değişiklik gösterebilir.

• Trek 7.5fx (2010),
    • Trek 7.7fx,
    • Speciliazed Sirrus Expert (veya Specialized Sirrus Comp) (2010),
    • Scott Sportster P1 (2010)
    • Canondale Quick CX,
    • Canondale Quick 2
    • Ve sizin alternatif olarak önerebileceğiniz diğer markaların modelleri

Bu arada yukarıdakilerin çoğunda hidrolik disk fren yok, her hava koşulunda kullanılacak bir bisiklet için, hidrolik disk iyi midir? Yukarıdakilerden hangilerine hidrolik disk fren sistemi takma şansımız vardır ?

Tecrübeli bisikletçi arkadaşlar, fikir ve görüşleriniz çok önemli
    Teşekkür ederim

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şu saydığınız bisikletler arasında hiç bir tanesı kullanmış degılım ancak amacınız konforlu ve rahat bır yolculuk gecırmek ıse 2010 fx 7.5 i seçerdım.Agırlıgı 10.5 - 11 arasında sanırım ve carbon maşaya sahip olması sayesınde hem hafıf hemde asfalttaki ufak titreşimleri emer , konfor sağlar.Alın borusununda uzun tutulması dik bir surus açısı sağlıyor...Donanım olarakta gayet güzel....Sonuçta siz off-road yapmıcaksınız sanırım ? şehir içinde hidrolik diske gerenk yok bence :) V fren şehir içinde gayet güvenli ve hafif :) Görünüm olarakta çok şık bir bisiklet ;) , iyi forumlar :)

Shadow Rider bunu beğendi.
  3. Shadow Rider

Shadow Rider Yeni Üye

Seviye:
    Tamam artık Trek FX 7.5 2010 model bir bisiklet almaya karar verdim. Son olarak merak ettiğım bir nokta daha var.
    Trek FX 7.7 de shimano 105 set var dı hatırladığım kadarıyla ve 30 vites galiba. Artı olarak Trek FX 7.7 için trek ortaköy 9 küsür kilo diyor ama ben tarttırmadım (nasıl ve nerede tarttırabilirim bilemiyorum da). Bu iki faktor, iki bisikleti (FX 7.5 ve FX 7.7) de aynı derece de zorlayan birisi için, max. hız da ne kadar bir fark oluşturur ?

sonEr´´ bunu beğendi.
  4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    7.7 performans amaçlı hıza daha yatkın..
    7.5 ise gezi/tur bisikleti ayarında..

Trek 0rtaköy'e uğrarsanız seçim sırasında size yardımcı olurlar.Bence orda deneyerek tutarak gorerek secım yapmak daha mantıklı..