Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tecrübeli arkadaşların dikkatine!! Şehir bisikletleri(CANNONDALE)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında melih3576 tarafından paylaşıldı.

1. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Yıllarca dağ bisikleti kullandıktan sonra hem kendime hem de arkadaşıma şehir bisikleti alıp turlara çıkmayı planlıyoruz.Ancak çoğu bisiklet kullanıcısı gibi tur bisikletler hakkında kısıtlı ve tereddütlü bilgilere sahibim.Çünkü herkes kendi bisikletini bi şekilde övüyor ve onu tavsiye ediyor.Burada bence önemli olan turlara çıkmış ve farklı bisiklet tecrübelerini yaşamış bilinçli kişilerin yol göstermesi önemlidir diye düşünüyorum.Dolayısıyla,
    1- Sizce Cannondale markası tur bisikletleri için nasıldır?Bad boy ve quick / quick cx tur bisikletlerinden hangileri?( bütçe 2500 lira)
    2- Çoğunluk Scott sub serilerini övüyor,gerçekten alınabilirmi?Metrix serisi ile farkları nelerdir?
    3- Merida için düşünceleriniz nedir?
    4- Cannondale pahalı ve kadrolarının üst sınıf olduğunu biliyorum.Başlangıç seviyesi olarak malzemeler Acera veya Alivio olabilir ama zamanla mutlaka geliştiririm diye düşünüyorum.Ne dersiniz?
    5- Şehir bisikletlerinde aynakol oranları ve ruble oranları nedir?Yani o kadar yükle yokuş çıkarken çıkabilmeliyim. (48-36-26 ve ruble 11-32 olarak bir arkadaş önermiş?Teknik olduğu için anlamadım?)
    6-Son olarak Trek serisi ama hangileri? ( V fren olmalı)

2. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Gürkan GENÇ'in yazılarını okudunuz mu? Sorularınız hepsine olmasada birkaçına cevap alabilirsiniz. Herkes kendine göre yorum yazar karar veremezsiniz bence hiç. Sub serisi, metrix, quick modelleri daha çok hızlı gidebileceğiniz tarzdalar. fitness bisikleti diyorlar. Uzun turlar mı yoksa kısa mesafeli turlar mı? Belirtirseniz ona göre bisiklet önerirler.

Abdullah Cimis ve Murat B. bunu beğendi.
  3. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hemen okuyacağım,genellikle günlük turlar olacak,zamanla uzun turlar olacak..

4. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Cube travel pro bakmanızı öneririm. Ön göbekte shimano dinamo mevcut. Telefon vs şarz edebiliyorsunuz. Çok hoş bisikletler. Fiyat 2570tl.

iyi pedallamalar

5. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    1-''Cannondale markası tur bisikletleri için nasıldır?'' Cannondale markası tur bisikletleri için iyidir. Turu zaten bisiklet yapmıyor. Siz yapıyorsunuz. Üzerine farz edelim 30 kilo yük atınca bütün bisikletler sizin bacaklara güveniyor.
    Quick serisi fitness bisikleti.
    2- Scott SUB'un övülmesinin haklı bir nedeni var. Ben de kullanıyorum ve her yönüyle tavsiye ederim.
    Matrix serisi daha hafiftir. Ancak hız ve şehir kullanımı için iyi olmakla beraber SUB serisi tur için daha faydalı olacaktır. Geometri ve jant-lastik genişliğinden dolayı.
    Ayrıca Matrix serisi fitness bisikleti.
    3- Merida'nın Türkiye fiyatları diğer markalar gibi uçmadığı için alırken kazançlı çıkarsınız. Firma olarak dünya devleri arasında yükseliyor diyeyim.
    4-Evet vitesler sonradan geliştirilebilir. Deore fiyatlarına bir bakın.
    5- ''Şehir bisikletlerinin aynakol ve ruble oranlarına'' bakamadım. Siz bakıverin.:) Üçlü bir aynakol işinizi görüyor. Dörtlü yok zaten
    6- ''Trek serisi ama hangisi?'' Fark ettiniz mi dört bisiklet altı model etti?... Trek FX amacınıza uygun. En az 7.2 almaya bakın. DS serisinde çift suluk takılamıyor.
    Çok ''tecrübeli'' olmayan birinden inceltilmiş ve süzülmüş bilgiler dinlediniz.

6. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hemen incelemeye aldım,teşekkür ediyorum,araştırmamdan sonra detaylı yazacağım...

7. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Abdullah kardeşime bana Gürkan Genç'i okumamı söylediği için çok teşekkür tmek istiyorum.Gerçekten de tura çıkmak isteyenlerin okuması gereken tecrübeye dayalı yazıları var.115.000 km lik bir tecrübe!!!
    Mehmet arkadaşımın önerdiği Cube Travel prolara baktım ancak 3-4 modeli var,acaba önerini fiyata göremi yaptın merak ettim,çünkü ben bütçemi yazmıştım?
    Mehmet Ali arkadaşımın verdiği detaylı bilgiler için çok teşekkür ediyorum,mümkünse Cannondale için hangi modeli önerirsiniz?Malzeme olarak neden Deore öneriyorsunuz?Benim bildiğim deore setinin çelik oranı yüksek ve çok dayanıklı...
    Bu arada Gürkan Genç arkadaşımın tercihleri çoğu turcuları ters köşe yatırmıştır diye düşünüyorum,adam öncelikle 26 jant kullanıyor ama bu kadar uzun tura çıkması ve eşyalarının bu kadar ağır tutması sonucunda doğru seçim ne diyebiliriz ki?Bir diğer şey ise genellikle XT ve XTR gibi yarış grubu kullanması?! Demek ki bu gruplarda son derece dayanıklı... İlgilenen arkadaşların yorumları bizlere tercihlerimizde ışık olacaktır,saygılarımla ........

MehmetAliB. bunu beğendi.
  8. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Bugün Ankara'daydım ve Eryaman Delta bisiklete uğrama fırsatım oldu,sağolsunlar ilgilendiler ve detaylı bilgilerinden faydalandım.Dükkanda tur bisikleti olarak Cannondale Tesoro modeli vardı,güzel bisiklet ama ağır ve hantal bir görüntüsü vardı,bilemiyorum tabiki,kullanan arkadaşlar varmı?Tur bisikleti için maşa gereklimi sizce?Bilek ağrısı olmaz mı sizce?

9. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Nereden nereye gideceksiniz, kaç kilo yük taşıyacaksınız? önde bagaj olacak mı? otelde mi kalınacak, rotalar asfalt ağırlıklı mı olacak, geze geze mi gideceksiniz yoksa performans sürüşü mü yapılacak? biraz bahsedin ki ihtiyaçlarınız çıksın ortaya...

10. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Amortisörlü ya da amortisörsüz şehir-tur bisikleti, dağ bisikleti hangisiyle tur yapacağınız size kalmış. Sizin konfor, hız, çok amaçlılık vs beklentileriniz hangi yöndeyse o yönde bisiklet türü seçmeniz faydanıza olacaktır. Bütün bu seçtiğiniz bisikletlerle tur yapılabilir. Biri dağ bisikletiyle tur yapar bir başkası da Surly çelik kadroyla.
    Cannondale alüminyum işlemede önde bir firma. Bad Boy veya Quick yerine Tesero seçmeniz bence daha iyi olur. Geometrisinden özelliklerine kadar tura daha yatkın bir bisiklet. Forumdaki kıdemli turculardan :)Soner Sarıhan da bu bisikleti kullanıyor. Size hantal görünmüş ama hangi bisiklete o kadar bagaj, çamurluk vs koysanız o bisiklette hantal görünür. Tur hariç üzerindekileri çıkarıverin.
    Hangi vitesi seçeyim? demişsiniz. Ben de Deore dedim. Nedenine gelince Gürkan Genç'e forumdan bir genç internetten sormuş: tura başlayacağım, dünyayı gezeceğim, hangi vitesi alayım demiş. O da Deore demiş. Neden acaba?
    Çünkü (bence) vitesin bisikletin falan çok bir önemi yok. Mühim olan sizin azim ve isteğiniz.