Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tecrübeli Arkadaşların Bilgilerine İhtiyacım Var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berkay IŞIK tarafından paylaşıldı.

1. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar. Forumda yeniyim üye olarak fakat araştırma olarak sürekli forumu takip ettim. Fakat emin olamadığım bir iki konuyu paylaşıp bilgilerinize başvurmak istedim. Birinci olarak cumartesi günü Büyükçekmece'ye bağlı Tepekent'e taşınacağım. Çok büyük bir yer ve yolları genelde boş ve bol yokuşlu. 19 yaşındayım, Peugeot Mosaique sahibiydim ve yaklaşık 7 yıl kullandım. Gözüm gibi baktığım bisiklet geçen yaz çalındı ve o günden sonra bir daha bisiklet sürmedim desem yeridir. Bir kaç gez sürdüm ama yadırgadım. Şimdi yeni bisiklet almaya karar verdim. Öncelikle arazide kullanmayacağım için şehir bisikleti düşünüyordum. Fakat oturduğum yerdeki yolların tamamı parke taş döşeli. Kararsız kalıyorum acaba şehir bisikletleri parke taştan zarar görür mü, bunun için kilitlemeli ön amortisör olmalı mı diye. Eğer zarar göreceği şeklinde yorumlarınız olursa MTB'a yöneleceğim.
    Bisiklet olarak ise aklımdaki modelleri söylemek isterim.
    Şehir bisikleti olarak;
    Salcano City Sport 24VS http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=995
    Bianchi Timeout http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=3&urunid=258
    Aslında gönlüm fazlasıyla Sedona 321 modelinde ama ne yazık ki bütçe meselesi..
    Dağ Bisikleti olarak ise;
    Carraro 419 Grunge http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=43
    Sedona Borla http://sedonabisiklet.com/products/q/act/showProduct/id/42

Bu modeller bütçeme en uygun şekilde benim düşündüklerim. Ama gayet tabii sizlerin de üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlarda bisiklet tavsiyeleriniz olursa görmek isterim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  3. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eğer o ince lastikler parke taştan etkilenmeyecekse, ben de öyle düşünüyordum. Teşekkür ederim tavsiye için.

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Etkilenmez merak etmeyin. Sedona 311 kullanıcısıyım. Patika, stabilize yollarda kullandım, köy yollarında kullandım hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar. Eğer ki konfor değil hız arıyorsanız düz maşalı model alın, konforda önemli diyorsanız kilitlemeli maşa alın. 2 bisiklet arasından bende Salcanoyu öneriyorum.

5. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler bilgi için. Sanırım Salcano diyeceğim artık. Ya da imkanımı biraz daha zorlayıp Sedona 321. :)

6. hashoca

hashoca Yeni Üye

Şimdiden hayırlı olsun.İnanki pişman olmayacaksın.Salcano city yolda akıyor ....Kilitlemeli maşa gerçekten şahane.Kazasız sürüşler.

7. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnşallah hayırlısı olur. Teşekkür ederim.

8. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Carraro marka bisikletler nasıldır arkadaşlar, başka bir marka önerebilecek olan var mıdır ? Misal Carraro 704 Azimut modeli de gözüme çarpıyor fakat diğer yazdıklarıma oranla daha basit kalıyor herhalde.

9. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar başka önerisi olan var mı ?

10. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam bende size Salcano City Sport'u öneririm.Bende Salcano City Sport 24vs alıcaktım fakat alıcağımız gün babam görünüşünü hiç beğenmedim dedi ve almadı :D Babam 40 yaşında :D Babam'da sürekli araba sürer 20 senedir hiç bisiklete binmiyormuş alırsak bineceğini söyledi bu nedenle http://www.sedabisiklet.com/2012-kron-tourer-21-v.html/ bu bisiklette ısrarcı :D Size diyeceğim Salcano City Sport'u 6 aydır araştırdım 2012 modelleri çıkmadan önce biliyordum bekliyordum :D Emin olabilirsiniz şu forumda 100 kişi aldıysa 1 kişi pişman oldu oda sorunlu bisikletmiş Salcano bayisini aramış hemen ücretsiz bisikleti 0'yla değişmişler.Salcano konusunda içiniz rahat olsun.Tabi demişsiniz Sedona 321 de alabilirim çıtayı yükseltip :D Eğer yükselticekseniz arkanıza bakmayın Sedona 321 hayırlı olsun

11. orcunkaralar

orcunkaralar Aktif Üye

Seviye:
    sırf tepekent'te dolaşacağım dersen (ki iyi bilirim yollarını) verdiğin alternatiflerin hepsi işini görür. şehir bisikleti maşası amortisörlü olanları ama kilitlenebilir özellikte olanları tercih et (salcano citysport gibi). dağ tepe pedal basmayacaksan tepekent için MTB almana gerek yok. hoş bizde şehrin göbeğindeyiz ama ince lastikle MTB kullanıyoruz. seçtiğin bisikletlerin tamamı başlangıç için gayet güzel bisikletler. hiç birinde sıkıntı yaşamazsın.

12. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Sanırım Salcano City Sport alacağım artık son anda bir değişiklik olmazsa.

13. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    salcano tavsiye etmem elbet bi parçası bozuk olur tercihim carraro 419 al sende rahat edersin :)

14. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bütçeni ne yapıp edip yükselt ve Sedona 321 al. Tam sana göre bir bisiklet. Kullanan çok tanıdığım var ve çok memnunlar. Ben de MTB ye kardeş olarak 321 almayı planlıyorum hatta şehir kullanımı için. :)

15. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yorumlar icin tesekkur ederim. Yaklasik bir ay surecinde forumu takip edemedim. Tasinma sureci oldu sonrasinda yerlesme ve bir haftalik tatil yaptim. Bisiklet mevzusuna da geri dondum. Bir hafta icinde Salcano City Sport 24VS modeli elime gecer herhalde. Hala parke tas olayi kafami karistiriyor ama dikkatli oldugum surece sikinti yasamam diye dusunuyorum.

16. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ozur dileyerek bir soru daha sormak istiyorum. Teknik detaylarindan anlamadigim icin sormak zorunda hissettim. 24Vs ile 27Vs arasindaki fark sadece vites farki mi oluyor city sport modelinde ? Veyahut sehir bisikleti konusunda en iyi bisikleti bu mudur Salcano'nun ?

17. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaslar artik siparisi verecegim. 24vs mi 27vs mi kararsizim. Daha dogrusu bilgi eksikligim var. Hangisini tercih etmeliyim yardimlarinizi bekliyorum. Sonra da kismetse fotograflarimi paylasacagim artik.

18. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    27 vs al onda acera sistem var üstelik 27 vites yani 27 vs 24 vs den avantajı vites sistemidir.Acera daha kalitelidir.Hiç sorun yaşamzsın altusa göre.

27 VS MODELİNİ ALMANI TAVSİYE EDERİM KARDEŞİM:)

19. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cok tesekkur ederim. O zaman kesin karar City Sport 27Vs.