Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tecrübeli Arkadaşlardan Yardım İstiyorum..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Semih Sezgin tarafından paylaşıldı.

1. Semih Sezgin

Semih Sezgin Yeni Üye

Adı:
    Semih Sezgin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar bu model dikkatimi çekti Salcano NG 650 29 MD sizce nasıl bir bisiklettir..ön arka fren disk olması sizce nasıldır ? fıyatı 670 tl sizce bu kadar edermi yada bu fıyatlara başka ne gibi bir bisiklet alabilirim..tekerlekleri 29 yazıyor büyük olmasının avantajı ve dezavantaj nedir? kısaca bilgi verirseniz memnun olurum...

2. kerem oktar

kerem oktar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    disk fren şayet mekanik olacaksa kesinlikle tavsiye etmem V frenler çok daha iyi performans gösterecektir. Disk fren yalnızca hidrolik olduğu zaman size rahatlık sağlayacaktır. Ancak kros arazi koşullarında mtb kullanacak iseniz hidrolik disk frenli bisiklet çok daha iyi olacağı gibi bakım ve masrafıda çok fazla olacaktır.(fren balataları bir tanesi en az 15 TL olması gerek ) o yüzden yine iyi bir V frenli bisiklet almak daha akıllıca olur.

3. murat serbet

murat serbet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Semih Bey bu bisiklet geçen sene kampanyayla çok daha uygun fiyatlara satıldı. 590 TL Yanlış hatırlamıyorsam. Sıfır alacaksanız pazarlık yapın bence. Ama 2. el olarak da çok satılan var. hatta benim arkadaşımda var henüz garantisi bile başlamamış. uygun fiyata size satabilir. Gerçi Samsun'daymışsınız.

4. Semih Sezgin

Semih Sezgin Yeni Üye

Adı:
    Semih Sezgin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim artık duruma göre bakacaz v frenli bisikletler daha ucuz disklere göre artık bayıye gidip gereken bilgiyi oradan alırım

son bir sorum olacak bu model nasıl dır ? Salcano CITY SPORT 20 şehir içi modeli yazıyor bende şehir içinde kullanıcam cvplarınızı beklıyorum..

5. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ghost alana kadar söylediğinize karşı çıkmazdım, nitekim bir önceki bisikletimde üstünde marka bulunmayan bir md fren vardı. Ghost ile birlikte Shimano markalı md fren geldi, eskisine oranla çok iyi, şu ana kadar hiç hd fren kullanmadım, eminim çok daha iyidir ama esas sıkıntı, maliyeti azaltmak adına kalitesiz ürünler kullanılmasından dolayı sanırım.

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçen yıl 350tlye sattı hepsiburada benim tavsiyem düşük seviye almayın bütçenizi arttırım ortalama birşy alın ,bir kaç ay sonra yetmemeye başlicak.

7. kerem oktar

kerem oktar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    geçen yıl bianchi tdl1300 aldım ve mekanik disk frenli salcano ng650 yi de ablam için aldım. ben açıkcası Bianchinin TDL1300 ve üzerindeki modelleri fiyatlarına göre gayet başarılı buluyorum Hidrolik disk fren kullanımı gerçekten çok iyi! tabi salcano ng650 ye gelirsek o bisikleti aldığıma çok pişman oldum !! o tarihte çok anlamıyordum ve oda disk frenli olsun diye aldım ancak V frenli bisiklet bile çok daha iyi fren tutuyor. Ghost u bilemiyorum ama disk fren olacak ise hidrolik olması gerektiğini düşünüyorum. Aslında çok da fazla MTB ci değilim ama salcano 650 deyince bende müthiş bir antipati oluştu o bisiklete karşı :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Mayıs 2014
  8. Kadir Yılmazer

Kadir Yılmazer Üye

Adı:
    Kadir
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bence rahat bir şekilde alabilirsin, Öncelikle Bianchi ve Salcano arasında kalite farkı yoktur. Aradaki tek fark seçim dir. İkisi de aynı malzemeleri kullanmaktadır. NG 650 nin Bianchi karşılığı Speed 4000 dir. Mağazalarda ikisini de binebilirsiniz. Mağazaların çoğu Salcano yu önerecektir. İşçilikten ve kadrodan ötürü.. Dağ bisikleti deyince Sedona gelmeli akla.. Ama şunu söyleyeyim geçenlerde 27,5 md modeli aldım sırf görüntüsü yüzünden, arkadaşda da Bianchi speed 4000 v fren var. İkisi de Shimano Frenleri test ediyoruz. Bayır aşağı inerken birden frenlerinin tutmadığını söylemeye başladı ve inan durdurmak için çok uğraştık. V fren papuş ısınınca profosyonel anlamda freni resmen salıyor. Çok paralar ödemen gerekiyor kaliteli papuçlar için nerden baksan 30-40 tl arası ki oda aynı şekilde.. Disk fren de ise ısınma olayı olmadığından(bunun sebebide aradaki delikler) istediğin kadar frenleyebiliyorsun. Tabi frenleme tekniklerini bilerek.. İnternette bir sürü kişi yazmış disk fren öyle kötü böyle kötü şöyle ağır bilmem ne.. hiçbirini kaale almadım dedimki ya bu kadar kötüyse neden üretildi veya bu kadar mühendis yanlışmı biliyor.. ayrıca artık genelde sadece hd ve md üretiliyor ?.. vee md aldım. Şunu bilki frenleme olarak hd den hiç bir farkı yok sadece bakım farkı var. Biri yağ ile basınç biri tel ile.. frenin yumuşaklığı konusuna gelince v den aynı şekilde hiç bir farkı yok. Durma mesafesine gelince bi bisikletin durma mesafesi onun hd si md si v sinden olmaz lastik kalitesin den olur. Forumda bir arkadaş 29 md almış 60+ km yaptım hiç durmadım dedi yol bisikletçilerine kapak olarak... Yol bisikletçileride ya mtb lerle yolmu yapılır bilmem ne çok yoruyor felan filan şunu bilinizki türkiye yollarında şehir bisikletleri lastikleri çok patlıyor o yüzden dağ bisikletleri daha çok tercih ediliyor.. Salcano yu önermemin diğer bir sebebi de gerçekten bir binip deneyin arada dağlar kadar konfor ve sürüş farkı var. Foruma sorabilirsiniz %70 + i salcano diyecektir. Bianchi küçük çocuk işi çift süspansiyon üretip devam etsin aliminyum kadroda disk frende ii değil çünkü jant ve lastik kalitesi kötü.. Kerem arkadaşım gerçekten bu işlerde çok tecrübeli fakat olaya bence farklı açıdan bakıyor. Şehir bisikletçisi olduğundan mtb ler hakkında pek sağlam yorum yapamıyor. 2000 den beri mtb ci olarak gönlün rahat bir şekilde alabilirsin diyorum ayrıca 590 tl ye satılan ng 650 29 md lerin disk kalitesi ve gidon boğazı aynı değil onlarda ikinci el satanlara dikkat et daha eski model malzemeler kullanıldı. Ayrıca 29" cant 185 + boylar için eğer boyun 185 altıysa önermem çünkü bisiklet boy seçimi çok önemli forumda var boyuna göre cant tercih etmeni öneririm ..

MehmetAliB. bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Mayıs 2014