Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tecrübeli arkadaşlardan ihtiyacımı karşılayacak bisiklet tavsiyesi lütfen.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Özgür Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Kılıç

Özgür Kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar boyum 1,83 kilom 78 yaş 26

istediğim özellikler
    1-istanbul trafiğine ve asfalta uygun
    2-yüksek kadro ve sele ayağım yere zor değsin istiyorum
    3-atik seri ve süratli bir bisiklet istiyorum
    4-a noktasından b noktasına en hızlı şekilde gitmek istiyorum hızı severim :)

bu ihtiyaçlarımı karşılayacak önerebileceğiniz bir bisiklet varmı? bütçe olarak minimum 500 tl ama hoşuma giderse 1.000 tl bile veririm

2. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Salcano, Scott , Corratec şehir bisikletleri, 2.el olabilir.

Corratec motion X-vert serisi, gene 2.el.

Ucuzu için Tchibo.com.tr de şehir-tur bisikletleri var.1000 TL civarı. Market bisikleti almamak gerekir.
    Şehir ve sürat için 28 inç seçilmeli. Large beden uygun olur.
    Ayak yere değmemesi sele yüksekliği ile ilgili.Ancak. Ergonomik olarak doğru ayarı bilmeli ve uygulamalısın. Düz kadrolu bisiklette bisiklet bacak arasında iken kadro üst borusu apış arasına en az 5cm mesafeli olmalı.Selede otururken , sağ ayak topuğu pedalde ve sele borusu ile aynı yönde iken bacağınız tam açılmış ancak kalçanız oynamamamış olmalı.

3. Özgür Kılıç

Özgür Kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1000 tlye sıfır bulamazmıyım?

4. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    21" Sedona 321 v fren
    Yalnız abimin dikkat çektiği noktalar da çok önemli. Bu nedenle bisikleti almadan seçeceğin boy üzerine bir otur.

5. İlyas Demirtaş

İlyas Demirtaş Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merida Crossway 40-v gerisi boş.

Yani sedona, salcano, kron gibi markalara para vermek gereksiz oluyor aynı fiyat aralıklarında Merida varken..

Sedona denilen marka bisikletlerinin orasına burasına kocaman sitesinin adresini yazıyor bu oldukça küçük bir hareket bence.

6. Özgür Kılıç

Özgür Kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merida Crossway 40-v ismini pek duymadım ama hoş bir bisiklete benziyor sağlamlığı ve sürati nasıldır acaba?

7. A.Tahsin

A.Tahsin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    29 inç al
    gerekirse ince lastik al

ama hızlı gitmek istiyorsan yarış bisikleti şart

8. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende merida crossway 40'ı öneririm. Salcano bence ağır bir bisiklet. Yerli olarak Sedona öneririm. (321 bütçene uygun olacaktır.) Eğer hidrolik disk fren ve bütçe içinde kalsın dersen Carraro sportive 225'i öneririm.

9. İlyas Demirtaş

İlyas Demirtaş Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merida 28' lastikleri kilitlenebilir ön amortisörü ile şahane bir bisiklet. Sürat konusuda ise kesinlikle şüphen olmasın. Yarış bisikletlerini aratmıyor. Yanımda sürünen dağ bisikletlerini görerek tecrübe edindim :)

Nede olsa alman malı arkadaşlar. Web sitesine girdiğinizde bile adamlar ürünlerine ne kadar önem verdiklerini açık açık ortaya koymuşlar.

10. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    istanbul trafiğine uygun bisiklet yok malesef çünki istanbulda yol yok..yol bisikleti alırsanız mazgallara dikkat edeceksiniz kasislerede,büyük kadro doğru isabet boyunuz 1.83 ayağınızın yere zor deymesi sizin için risktir seleye oturduğunuz zaman pedal aşağıda iken ayak dizden kırık olmayacak bunun için sele ayarı önemlidir ayak dizden kırık olursa seleyi kaldırmak gerekecek sele ayarı yapılmaz ise bel ağrıları olur..ayak ucu pedaldan ayağınızı çektiğinizde yere deyecek ..süratli bisiklet 28 janttır yoldur hafif bisikletler ile düz yolda sürat yaparsınız ama parası tuzludur ,üzerinize bu yaz aylarında fazla bi şey almaz iseniz sürat olur bisiklet forma tayt ....bisiklet formanın arkasında cepler vardır ihtiyaçlarınızı burada taşırsınız..a noktası ile b noktası arasındaki mesafe uzadıkça hıza güç yetmez eğer bisiklete yeni başlıyor iseniz önce 60 km de hıza başlayın hızla beraber riste gelir kask alacaksınız çünki hız yapmak istiyorsunuz ..spd pedal alın spd pedalla rampalarda yüzde 30 kar vardır kilitli pedal ile ....eğer hiç bi bisiklete binmediniz ise 10 yıl gibi ilk 35 km de antreman yapın ..1000 liralık bisikletin kompenantlarıda 1000 liralıktır yani düşüktür rakam büyüdükçe iyi bisiklet alma imkanı doğar..

11. Özgür Kılıç

Özgür Kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    abi, yorumlar için teşekkürler yaklaşık 15 yıldır hiç bisiklet kullanmadım sadece geçen hafta orta düzey bir bisiklet kiralayıp yaklaşık 40 km tur yaptım istanbul içi toplam süre 140 dakika sürdü çok hoşuma gitti tabi kondüsyon olmadığı için birde kot pantolonla sürdüm eve gelince biraz ağrım oldu ama çabuk geçti. amacım iş stresinden uzaklaşıp geziler yapmak hemde otobüsten kurtulmak sanırım merida crossway 40 v benim işimi görür diye düşünüyorum :) 1.83 boy için 55 cm yeterlimi yoksa 58 cm mi bakmalıyım?

12. Engin Öz

Engin Öz Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    merida crossway 20 md aldım.. çok benzer amaçlara ve fıziğe sahıbız. kesınlıkle tavsıye ederım üzerinde çok keyf aldım.. ıyı pedallar

13. Özgür Kılıç

Özgür Kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    20 md sanırım hidrolik fren ben v fren almayı düşünüyorum