Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tecrübeli arkadaşlardan fikir ve yrdm istiyorum

Konu, 'Sedona' kısmında Bedreddin Vardar tarafından paylaşıldı.

1. Bedreddin Vardar

Bedreddin Vardar Kıdemli Üye

Seviye:
    herkese slm arkadaşlar kısaca kendimi tanıtayım ist. doğumluyum yaşım 22 şu an adapazarında yaşıyorum bu yaz bisiklet almak istiyorum kullanmayalı 6-7 sene oldu şu an birazdaha prof spor amaçlı ve işe gidip gelmek için kullanacağım yada arada bir araziye çıkacağım bir bisiklet almaya karar verdim sanırım en uygunu mtb birkaç gündür araştırıyorum gördüklerim karşısında şaşırıp kaldım açıkçası bu piyasayı hiç incelememiştim markalar ve modeller karşısında çok yabancıyım 500 en fazla 600 ytl yi aşmayacak şekilde bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıntıya girerseniz sevinirim fren ve vites sistemi hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum sakaryada bu tarz bisikletler yok mağazalara baktım hep demir aletler var sadece castello mustang bulabildim sizce nasıl 450 ytl verilirmi bianchi bayii leri istediğim modeli getiremiyorlar orion düşünmüştüm fakat siparişi kıştan vermek gerekiyormuş yani istanbuldan almak zorundayım sanırım tavsiye edebileceğiniz bisikletçiler nerelerdedir kadıköy delta bisiklet önerenler oldu 589 ytlye corratec ler var sizce nasıl şimdiden teşekkür ederim

2. bikeandbike

bikeandbike Misafir

ankara erdoğanlar bisiklet sana iyi bi tavsiye olur sanırım,sitelerini de girip incele,siparişini istediğin yere de gönderirler.
    bisiklet konusuna gelince giriş için sedona borla ve sedona 711 iyi bir seçim senin için ideal.
    biraz daha fiyat konsunda çıkarım diyorsan trek'in giriş seviyesi için modellerine bakabilirsin.
    daha tecrübeli arkadaşlar var onlar sana daha ayrıntılı bilgi verirler zaten

3. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Sedona Borla gibi bisikletlere bakabilirsiniz.Corratec'te iyi bir markadır.Ama o fiyata en iyi bisiklet Sedona Borla ve 711 diye düşünüyorum ;)

4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar, Öncelikle alacağın bisiklet 26" bir dağ bisikleti veya 28" bir hibrid olmalı bence. Ama araziye girerim diyorsan 26" daha uygun olur. Belirttiğin rakama Sedona, Corratec, Geotech gibi markaların bisikletlerini alabilirsin. 8 li sistem bir vites sistemi olabilir. 9 lu sistemi o fiyata alamazsın sanıyorum. Bir de V fren li bir bisiklet almalısın. Hidrolik disk fren zor koşullarda kullanmayacaksan gerekli değil ve zaten o bütçeyle alman mümkün değil. Bir de ön amortisör olacak bisiklette. Ucuz ama iş görecek bir maşa almalısın.
    Bu sitede en üstte reklamı olan bisiklet firmaları ile telefonla görüşürsen en uygun alternatifleri onlar sana sunacaktır. Sedonalar çok iyi bir alternatif bence. Şimdiden hayırlı olsun bisikletin.

Bedreddin Vardar ve mavihan bunu beğendi.
  5. Bedreddin Vardar

Seviye:
    tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim su an ikinci el bir bisiklet buldum karbon kadro vitesler shimano xt serisi v fren sistemi var ama aleti görmedim açıkçası edkişehirde sahibi burada bir tanıdığım 1000 ytl 3 taksitle ödeme kolaylığı sağlıyor bütçemi biraz zorluyor ama taksitli olması biravantaj benim için aletin diğer parçaları hakkında bilgim yok ağırlığı 11 kg fiyat iyimi sizce

6. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Karbum kadro ve XT donanım varsa gerçekten o fiyat çok çok iyi. O ağırlık ve fiyat için kadro karbon olmayabilir bence.
    Önemli olan kadronun markası nedir, nasıl kullanılmış, vuruğu çiziği var mı? Karbon kadronun ezik kırık yeri olmaması lazım. Bir bilenle beraber görmeden almayın.

7. Bedreddin Vardar

Seviye:
    abi tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim 3 gün önce sirkeci aslı bisikletten merida tfs 100 v aldım yorumlarsanız sevinirim fiyatı 700 lira nakit size birkaç sorum olacak asfaltta 35 yaptım en fazla antrenmansızım ama bu normalmi sizce lastik havasının hıza etkisi nedir arka lastiğimin hava ölçüsü nasıl olmalı birde 0.50 lastik taksam şehir içi için daha uygun olurmu kullanımı ne derece etkiler şimdiden teşekkür ederim.

teknik özellikler :

Kadro MATTS TFS-Comp-V

14-16-18-20-22

Renk 1 White Flame 2. Team Flame

Maşa SR XCM-H-LO 80 Lockout

Fren LINEAR 70

Zincir Shimano CN-HG50

Aynakol Shimano M311 42-32-22 CG

Ön Vites Shimano M310 34.9 T-Swing

Arka Vites Shimano Deore Top Normal

Arka Dişli Shimano CS-HG40-8 11-32

Gidon XM Speed CEN 31.8 Flat 600

Boğaz XM Speed CEN 31.8 17

Ön Göbek Alloy QR

Arka Göbek Shimano RM30-8

Pedal XC Steel

Jant Alex Adventurer Black/NC

Sele XM XC ( Team Design )

Sele Borusu XM Speed SB20 31.6

Vites Kolu Shimano EF50-3s

Lastik MERIDA RACE 2.1

8. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    öncelıkle bısıkletın hayırlı olsun kardeş bısıkletın parcalarını inceledıkce normal gıbı sadece arada fark kadro merida olması kardeşim bısıkletın toplam ağırlığı sanırım 13.5 ile 14 kılo gıbı gelır yanı bıraz daha ıyı bır bısıklet alabılırdın bu konuda fazla yorum yapamam ustalarımız daha ıyı bilir sen memnunsan zaten sorun yoktur kardeşim bol pedallar dilerım....

feritkucuk28 ve ugurcani bunu beğendi.