Tecrübe ehlinden lastik önerisi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Osman Uygun

Smart sam kesinlikle kullanılacak bir lastik, arazide patlak vermedi, asfaltta çok akıcı bir seneyi aşkın kullandım ve hala kullanıyorum dişlerinde erime bile olmadı, bitmedi... zemin ne olursa olsun kayma yapmıyo her türlü koşullarda denedim test ettim lastik son derece güvenilir, üstelik fren mesafeside çok iyi kısacası asla pişman olmazsın ;)

Scudo

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
@Abdülsamed AKBULUT

Smart Sam'den bir tane, raceking'den de bir tane alıp deneyeceğim herhalde

Şaka bi yana şu anda iki ihtimal var gibi duruyor acaba bunların yanında kullanacağım iç lastik herhangi bir yerden olsa problem olur mu?
Mesela Decathlon veya sıradan bir markanın iç lastiği olsa bu lastiklerin ömrünü kısaltır mı acaba ?

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Doğrudur dostum ama ileriki dönemlerde sıkıntı çekersen düşünmeden al ya var ya hiç bir derdin tasan olmuyor. iyi pedallamalar şimdiden parkur fotoğraflarını görmek isteriz :rolleyes:

Ufuk.G

Üye
Tepki
0
Bisiklet
b'Twin
Bende michelin var tavsiye ederim 2,0 yeni aldım dün biraz turladım yer tutusu gayet başarılı :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@M.CİHAN

ikisinden biride olur. ben ikisini birden kullanıyorum.
ama şerit olsun gene. ben gece sürerken yolda cam kırığına denk gelmişim. şişenin tamda dibinin keskin yeri şeridin tam kenarına denk geldi tüm slimeyi boşalttı. şeride gelseydi sıkıntı olmayacaktı. yani şerit gene korur derin yarıkları.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
29er bisikletimde C.Race king vardı telsiz model 600 gram yanağından yarılınca, Swhalbe smart sam takmışdık, yol tutuşu mükemmeldi ama yüksek hızlarda raceking kadar akıcı değildi, ve diş ömrü bitmemiş olan raceking'i atmaya kıyamayınca, bu hafta yanağını bir şekilde tamir edip kalan dişleri bitene kadar kullanmak için tekrar takdım,
smart sam 850x2=1700gramken,
katlanır racekingler 600x2=1200gramla bisikletimi tekrar 500gr hafiletdi, birde akıcılık çok daha iyi oldu.
racekingi hem şerit hemde sıvıyla kullanıyorum, tabii swhalbeyide aynı kullanırım, ama imkanım olursa ilerde kış için en hafif arazi lastiği olan Swhalbe FURIOUS FRED 'i yaz için ise swhalbe maraton düşünürüm.

Sıvı ve şeritle kullanıldığında raceking %80'ni asfalt olan 5000'kmde heralde 2 kere patlamışdı en fazla

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Tüm Yorumları okudum, gerçekten çok teşekkür ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için, daha almadan resmine bile bakmadan bir sürü tavsiye geldi bende inceledim şimdi RaceKing'in en ince olanını bi sipariş edeyim, güzel bi koruma ile bir iki ay içinde yollara çıkayım
Bisiklet toplanınca da fotoğraflarını paylaşmak nasip olur inşâallah

Teşekkürler bisikletforum

Tepki
5
İsim
Berk
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar smart sam mi yoksa michelin wild grip mi ikiside çifti 110 lira hangisinin arazide ve kaygan asfaltta yol tutuşu daha iyidir?

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
10.000 Km'ye Yakın Contınental Race Kıng Kullandım Bunda ki Virajlara Girerken Aldığım Güveni..Ne 4000 Km Kullandığım Kenda Small Block'ta Ne 4 5 Bin Km Kullandığım Mıchelın Traıl'de Ne de Şimdi Kullandığım Michelın Grip'r de Gördüm.. Yeni Toplayacağım Bisiklete Contınental Alacam O Yüzden.Yanakları Biraz Sıkıntı Ne Zaman Ne Olacağı Belli Olmuyor Ama Yanağı Çıkan lastikleride bu bisiklette hoplayan zıplayan adamlarda gördüm şuana kadar.Birde Patlama durumuna gelirsek şans işi.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Osman Uygun

Bontrager olduktan sonra diğerleri de iyidir. XR modelleri de süper olur bence... :)

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
@Emre Yönlüer

Hocam onlar iyi tabiki ama o zaman teki 50$'a çıkıyor şimdilik çok çok aşıyor beni yani

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
@alperK

900 km yaptım 1 kere patladı, onda da cam girdi. Size öyle denk gelmiştir, ancak çoğu kişi çok memnun RaceKing ten

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Anıl KÜÇÜKGÖKSEL

benim salcano bisikletimin üzerinde gelmişti,salcano defalı race kingleri takmış deniyordu,siz ayrı olarak mı almıştınız.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@alperK

bana da salcano üzerinde gelmişti. bisikleti sattım. hala taş gibiydi lastikler. hatta satmadan yeni bisikletimi almıştım. keşke satarken yeni bisikletin üstündekileri (rubena scylla sport) takıp da satsaydım gibi bir pişmanlığım da vardır :)

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
@alperK

Salcano Assos 50 almıştım. Salcano defolu ürünleri satmamıştırda, sizin aldığınız bisikletçi belki ürünleri iyi muhafaza edememiştir diye geldi aklıma. Çünkü gerçekten kaliteli bir lastik RaceKing

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
@Anıl KÜÇÜKGÖKSEL

Arkadaşlar şu son kalan çekiş sistemi ve lastikler de yurtdışından geldi mi ilk iş bisikleti Dağa bayıra sahile vurmak olacak; o zaman geçerken göreceğiz bakalım raceking neymiş ne değilmiş

Tepki
5
İsim
Berk
Bisiklet
Sedona
michelin wild grip'r tavsiye edermisin hocam arazi için arkadaşımda da race king var ama yaptığımız çoğu turda patlıyo açıkçası race king e soğuk bakıyorum

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Bu konuda yardımını ve tavsiyesini esirgemeyenlerden burda da küçük bir yardım bekliyorum; (link)

Ufuk.G

Üye
Tepki
0
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar patlama olayı gerçekten şans işi bende daha önce race king 2.2 vardı. patlama konusunda bende pek patlamadı yani ya 1 ya 2 kere patlamıştır. şu an continental trail var ben memnun kaldım açıkcası asfaltta iyi bi yer tutusu var yumusak lastik. Bence sürüşten sürüşede fark ediyor... söylenilen lastikler arasında pek büyük bi fark oldugunu düşünmüyorum..