Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tecer Dağı'na Tırmanış ; Kaçkarlar'a Isınma Olsun

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Tuncer Bayık tarafından paylaşıldı.

1. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    "Kaçkar'ın zirvelerinden Samsun'a " başlıklı yazımda Kaçkarların zirvelerini aşmak gibi bir delilik düşündüğümü (%50 eğimli 3 adet tepe) yazmıştım :eek: , ama bunu yapıp yapamıyacağımı zamanla ben bile düşünür oldum :agla: . Acaba orada belirttiğim 3 tane dik zirvenin tepesinden aşıp Zilkale yönünden çıkacağım rotanın dönüşünü Ayder tarafına geçirebilecek miyim acaba ?

Bunu öğrenmek için küçük bir denemesini yakın çevrede tecrübe edebilir miyim derken bu tırmanışın birebir denemesini yapabileceğim parkuru buldum :in: . Hem de çok yakınımda; TECER DAĞI. 20 km evden ulaş ilçesine, oradan yaklaşık 10 km patika yollar ve sonrasında 1 km kadar %50 ye yakın bir diklikle 2010 m rakımdaki dağın zirvesi.

Tur Rotası : Sivas Körtuzla - Ulaş - Tecer Dağı zirvesi (2010 m)
    Tahmini tur zamanı : temmuzun ilk hafta sonu
    Tahmini tur mesafesi : 30 km
    Tecer Zirve rakım : 2010 m
    Kazanılacak irtifa : +626 m

Sivas çevresinden katılmak isteyen olursa beklerim, beraber çıkarız. (Çıkabilirsek :D )

2. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    30 haziran pazar ( yarın) Sivas'tan Ulaş'a gideceğiz oradan Tecer dağına çıkacağız. Şimdilik 3 kişiyiz.Gidiş dönüşü anayoldan değil , Kardeşler tepesini aşarak arka toprak yoldan yapacağız. Kaçkarlara ısınmak lazım değil mi :)

3. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Başarılar Tuncer abi, fotoğrafları bekliyoruz :)