Team Ultra Trail Runner 2016

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
17 Ocak'ta Çekmeköy Taşdelen'de Team Ultra Trail Runner patika koşusu var. 50K, 30K ve 15K parkurlardan oluşuyor. Gözüme 15K'yı kestirip, kayıt yaptırdım.

(link)

Koşmayı seven veya tutkulu bir koşucu sayılmam. Benim gibi kış döneminde bisiklet için formunu korumak isteyenlere tavsiye ederim.

Scudo

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Biraz rahatsız da olsam koşuya katıldım. Cumartesi akşamı kemiklerimdeki ağrı, burun tıkanıklığı, gözlerde hafif yanma, belli belirsiz bir halsizlik vardı. Artık sabaha belli olur diyerek akşam 9'da yattım. Ancak gece 2 gibi rahatsızlıktan dolayı tekrar kalkınca 4'e kadar da uyuyamadım. Bir ağrı kesici ve bir de gribe karşı hap aldım. Sabah 7'de zinde bir şekilde kalkınca gitmeye karar verdim, üstelik yağmur da yoktu. Koşu alanı 15-30-50K koşacak fit insanlarla doluydu. Abartısız birçoğunda tek gram fazla yağ görünmüyordu. Biz bisiklette bu kiloları nasıl veririz dediğimiz şey bunların sorunu değil görünüyordu. Uzun bir koşu olacağından birçoğunda bu işin keyfini çıkarmak birinci öncelik gibi duruyordu. Yarış yokuş çıkarak başladı. 1 km kadar aralıksız yukarı doğru koştuk, sonrasında da kısa bir inişten sonra 2 km daha yokuş çıktık. Doğal olarak benim nabız 180'lere kadar çıktı. 15K yarışı 7.5 km gidiş, 7.5 km geri dönüş şeklindeydi. Dönüş yolunda bacaklarımın halen iyi olduğunu hissedince 6-7 kişiyi geçtim ve tempoyu arttırdım. Son 5 km'de bir bayan benim önümde koşuyordu. Onu da yakalarım dedim, tempoyu iyice arttırdım. Ancak ne zaman yokuşa gelsek tekrar farkı açıyordu. Çok uğraşmama rağmen benden daha iyi olduğunu finishi benden 30-40 saniye önce bititerek gösterdi. En azından tavşan kaç hesabı bana iyi tempo sağladı. Sonuçları bekleyemedim çünkü öğleden sonra kızımın voleybol maçı nedeniyle hemen ayrıldım. Baktım sitede henüz sonuçlar açıklanmamış.

Yarışta Garmin 500'ü kullandım ancak nabız ve süre haricinde geri kalan veriler hatalı çıktı. 12.2 km koştuğumu yazmış çünkü koştuğum rotayı doğru çizmemiş ormanın içinden koşmuşum gibi tutarsız bir rota çizmiş. Böyle olunca mesafe, pace, irtifa hatalı çıktı. Strava'dan dğer koşucuların kayıtlarını kontrol ederek doğru bilgiler edindim. Mesela yarışta 350 metre civarı irtifa almışız. Koşuyu 1 saat 38 dakikada bitirmişim. Hatalı da olsa Strava kaydım: (link)

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12509765_10153386801983004_4125923864814167246_n.jpg?oh=da56fb6b43a68dccd77851866d05588b&oe=573A134A