Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TCM (Tchibo) bisiklet bilgisayari yardim!! :)

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında bikergrrl tarafından paylaşıldı.

1. bikergrrl

bikergrrl Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaslar selam! Gecenlerde bir arkadasim kullanmadigini soyledigi bir yol bilgisayarini bana postaladi, sonra da sagolsun yurtdisina cikti.. Simdi elimde Tchibodan alinmis bir yol bilgisayari (gunes enerjisi ve lityum pille calisiyor) var
    3 parca. Bir parca masaya, digeri tekere, digeri de gidona takiliyor.. Ama ben bisikletimi trainerla sabit kullandigim icin ilk iki parcayi arka tekere bilgisayari da gidona taktim.. Her ne kadar onceki degerleri sifirlamayi basarsam da (yani alet roket bilimi degil, 2 tane dugmesi var :p ) aleti calistirmayi basaramadim..

1. bu aletler arka tekere takilip oradan da okuma yapabiliyorlar mi?
    2. gidona takilan parca ve tekere takilan, miknatisli oldugunu dusundugum parcanin tam uyumlari nedir? bu aletlerin calisma mantigini kabaca biliyorum
    ancak mesajin bilgisayara gitmeme sebebi neler olabilir?

Tecrubeli bir arkadas tecrubelerini paylasirsa sevinirim :)

2. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mıknatısla münasabeti olan verici parçasının içinde de pil var. Onu unutmayın.
    Bir de maalesef gösterge en fazla 60 cm uzaklıkta olmalı. Bu durumda sele borusu civarına koymanız gerekiyor.
    Bir diğer olay da bu TCM'lerin hastalığı. 2 farklı kullanıcıda ve kendimde de gördüm ki manyetik alanlardan etkilenip durduğu yerde ivmelenebiliyor.

İyi sürüşler :)

bikergrrl bunu beğendi.
  3. silas

silas Üye

Seviye:
    verici aparatla bilgisayar arası 60cm civarında olmalı arkadaşın belirttiği gibi. Ayrıca janta bağladığın mıknatıs parçasının verici aparatla uzaklığı 2-3 mm yi geçmemeli. Birde tabi o mıknatıs parçası, vericinin doğru yerinden geçiyor olması gerekiyor. muhtemelen işaretli bir nokta vardır mıknatısın tam orda durması gerekir. tabi birde vericinin pili var mı onuda kontrol etmelisin. Hatta en temizi yeni bir pil alıp öyle dene. Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Kolay Gelsin...