Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tchibo'da km saati 22,95!

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında samet ceylan tarafından paylaşıldı.

1. samet ceylan

samet ceylan Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu sabah Tchibo dükkanlarına km saatleri geldi. Piyasadakilere göre iyidir-kötüdür bir şey söyleyemem ama 22,95 kaçırılmayacak bir fiyat gibi görünüyor. Ben aldım ve ilk izlenimlerim güzel. Tavsiye ederim.

2. Metehan Mendi

Metehan Mendi Kıdemli Üye

Seviye:
    Ölçümlerde hata payı yüksek olabilir diye endişeliyim .. Fiyat gerçekten cazip

3. samet ceylan

samet ceylan Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yani bir ihtimal tabii ama kurarken tekerlek çevresini filan soruyor. Milimetre olarak giriyorsun. Yaş,kilo giriyorsun kalori hesabı için. Termometresi var ama dediğiniz gibi başka bir termometre ile kontrol etmek lazım.

4. Burak Coskun

Burak Coskun Forum Demirbaşı

Seviye:
    aldım fakat henüz kurmadım..

özellikleri gerçekten güzel..
    Ürün Özellikleri:
    Kablosuz veri aktarımıyla bisiklet kullanırken sizi her şeyden haberdar eder. 4 hız göstergesi, kilometre/mil göstergesi, saat ve sürüş süresini bildiren 2 zaman göstergesi, kalori yakım göstergesi, silme fonksiyonu, otomatik kapanma, arama fonksiyonu, ısı göstergesi ve ara hafızasıyla çok kullanışlı. Işıklandırmalı ekran ile daima görünür. Güneş enerjisi ve pil ile çalışır. Kesintisiz aktarım alanı maksimum 60 cm. Pil dahil.

5. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Bende vu sefetki ürünlerden alış veriş yaptım giyim üzerinden bahsi geçen siteden.. Geçen yılda satmışlardı benzer ürünlerden.. Km saati almıştım o zaman şimdi kullanamıyorum. Çünkü ne kadar dikaat edersem edeyim kafasına göre takılıyo artık :((

Bora bunu beğendi.
  6. Burak Coskun

Seviye:
    umarım orda yazan sorunlar bu üründe giderilmiştir :)

7. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende aldım bu yaz idare etsinde bidahakine iyi bişey alırız:)

8. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bi süre etsin mantığıyla alınan ürünler bence paramızın boşa gitmesine neden oluyo.Bence biraz daha para biriktirip uzun süre kullanılabilcek kaliteli ürünler almak daha mantıklı.

Cihan ÜRÜT, iskender şerit ve Bora bunu beğendi.
  9. ÜmitKARAOT

Seviye:
    senin yüzünde iadesini yapıcam :) daa ne alim ne tavsiye edersin ?

10. lizardking

lizardking Aktif Üye

Seviye:
    Bende bahsi geçen km saatinden bir tane aldım. kablosuz oluşu pil + güneş enerjisiyle çalışması. Ekranının ışıklı olması çok güzel faturayı kaybetmeyin 3 yıl garantili bir ürün.

11. Burak Coskun

Seviye:
    evet ürünün iadesini gerçekleştirdim.
    ürün cep telefonlarından hemen etkileniyor.
    tchibo da ürünü aldıktan sonra kutu bozulmamamsı şartıyla 30 gün içinde iadesini yapabiliyorsunuz.

12. Cüneyt Kılıç

Cüneyt Kılıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    geçen yıl ben de almıştım ve çok sorun yaşadım kesinlikle tavsiye etmiyorum şimdi sigma almaya karar verdim. sigmanın gidon boğazına takılan modelleri hangisiydi acaba? bc906 modeli takılıyor mu ortaya?

13. ÜmitKARAOT

Seviye:
    bende fırsat bulamadım yarın akşam bari gidip iadesini yapim

14. tuturuk

tuturuk Üye

Seviye:
    basit bir elektronik devreden ve basit bir hesap üzerine kurulu olan bir yazılımı olan cihazlardan bahsediyoruz. ben aldım kullanıyorum özellikle 10km lik bir yol yaptım ve hesap şaşmadı. yani kablolu bundan daha pahalı bir alet alacagıma bunu kullnmak daha akıl işi şimdi gelelim yotumlara bence böle bence şöle diyen marka meraklı kişiler bu cihazı kullansınlar benim gibi sonra yorum yazsınlar burada insanaları tüketime gereksiz çekecekelerine biraz daha mantıklı şeylere yönlendirsinler bakın ben kullndıyorum ve 10km lik bir belirlenmiş yoldada şaşmadı yorum yazıyorum bu cihazın geçen seneki versiyonunuda kullandım oda güzeldi iyi hesap yapıyordu

15. tuturuk

tuturuk Üye

Seviye:
    bide arkadaslar kullanmadığınız cihazlar hakkında böle olumsuz şeyler yazmanızı hiç anlamıyorum ben isteyen markalaı pahalı şeyler alsın ama diğer insanlarıda kendi yaptığınız şeylere teşvik etmeniz hiçte hoş değil beklide ucuz olan cihaz sizin kullandığız cihazdan daha da iyi bir cihaz. kraldan çok kralcı olamamak lazım diye düşünüyorum ve tapmayın kullanmadığınız bir cihaz için yorum yazmayın

16. kayhan

kayhan Misafir

uçaklarda cep telefonlarından etkileniyor. onlardamı çin malı acaba? şaka bir yana marka düşkünlüğü iyi bir şey değil. para kaybına yol açar. kalitesiz mal almakta iyi bir şey değil o da para kaybına yol açar. aradaki orta yolu bulmak için birbirimizin deneyimlerinden faydalanmamız gerek. 10 km test için az ama daha uzun süre kullanıp sorun yaşamayanlarda var. biraz daha bekleyip tchibo nun saatleri hakkında fikir bildirmek daha doğru olur herhalde.

17. tuturuk

tuturuk Üye

Seviye:
    - 10 kmlik test bu seneki tcb için ideal bir ölçü (eskisi de var elimde )bu test bazı kalibrasyonların doğruluğu içindir.
    - tcb eskisyle (bir öncelki versyon) 5000 km lik bir geçmişimiz olması
    - beklide yumuşatmamı geri alıyorum kesinlikle sizin cihazınızdan daha iyi diyorum
    - fiyat performans oranı harika
    - bir eski versiyorunu yağmur çamur kar görmesine rağmen tık demedi
    - bir çok turda eski veriyonu bile çok çok yeterken bu yeni versiyonunda dah çok özellik varki dahada yeterli
    - samsung gibi bir firma inşaat için kepçede üretiyor kamyonda üretiyor hardıskte üretiyor falas bellek yada ram da üretiyor şimdi samsung kötümü oluyor yani işi gücü saat üreten sigma ürün yelpazesi geniş olan bilmemm ne marka ....
    - üretim çin de ve çin malları kalitesizde değil ne aldığımı bil merdiven altı ürün alma şimdi çinlieri kötülemek yada eleştirmek en kolayı. ne aldığını bilirsen kafan ağrımaz ki ne alırsan al büyük bir oranı çin malıdır.
    - bir eski versiyon tcb ile 1000 km lik turda yaptımve ürün gerçekten iyi bir üründür kanısnıda vardım 30 40 kmlik tur dan daha fazladır
    - sigma yı savunmak yada tcb savunmak gibi bir misyonum yok sadece kullanmadığınız bir ürün hakkında yorum yazmak mantıklı ve ahlaklı olmadığını düşünüyorum ve aynı fikirdeyyim ve elimde sağlam done ler var
    - sigma da mutlaka güzel ürünleri vardır fakat pahalı bu ürünün sigmadaki dengi 60-70 tl iken tcb 23 liraya veriyor olay budur bence
    - bu cihazlar atla deve değil aslı üstü hesap makinasından bozma cihazlar bu yüzden teknolojileri çok yüksek cihazlar değiller hatta meslek liselerinin elektronik kısmında bu devreti yapan lise çocukları bile var buda bence birileri bu işeten zengin oluyor demektir neden birilerini zengin edeyimki mantığıyla savulan bir fikriyattır benimkisi

çenem düştü galiba herkese teşekkür ederim ayrıca
    fikirlerimiz paylaşalımmki fikirlerimiz büyüsün büyüsünki gölgesinde güneşten korunalım yani doğma olmayalım

IbrhmAkgl ve Ercx bunu beğendi.
  18. ÜmitKARAOT

Seviye:
    sonunda ıadesını yapabıldım,

sızlerde haklısınız arkadaslar belkı kullanmadan nasıl bısey oldugunu bılemem ama genelde herkz yorumlara gore haraket eder bende aldıgım onerılerden ve okudugum yorumlardan sonra ıade etme ıhtıyacı duydum pısman olcamıda sanmıorum cunkı ona yakın bı fıyata sıgma 906 alıcam

19. kayhan

kayhan Misafir

yazı kendi içinde tutarlı. ben en pahallı kilometre saatinide kullandım en ucuzunuda. bir tekerin kaç kere döndüğünü sayıp tekerin çevresinin uzunluğu ile çarpıp sonrada 15 km gittiniz demek için NASA teknolojisi gerekmiyor. amaç ölçüm yapmaksa herhangi bir elektronik devre işinizi görür. Ama bu dünya tüketimin yüceltildiği bir dünya. ben ne desem boş. yine de şansımı deneyeceğim. Bisikletle kaç kilometre yol gittiğinizi öğrenmek için yüzlerce lira ödemenize gerek yok. belkide komik olan bu basit ölçüm için bir avuç para ödemek.

20. hakan sancaktar

hakan sancaktar Kıdemli Üye

Seviye:
    herkese merhabalar,

tşibonun yol bilgisayarını yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. bisikleti de haftada 6 gün, günde yaklaşık 25 km kullanıyorum. aletin ekranında (+36) - (-5) arası sıcaklık değerleri gördüm ve dolu dahil her türlü hava koşulunda kullandım.

gözlemler:

1) hız bilgisi doğru: yan yana giderken sigmasıyla da ölçtük, gamasıyla da.

2) mesafe bilgisi doğru: çevre yolunda arası tam 500 m. olan iki tabela arasını tam 0,5 km ölçtü ve ölçüyor.

3) sıcaklık bilgisi doğru: çevre ve orman bakanlığının önünden ne zaman geçsem, onun önündeki değerden hiç şaştığını görmedim.

4) kışın ekranının bir defa donduğunu farkettim ama zaten o sırada ben de donmuştum. müdahale etmedim, sabah yine normal çalışıyordu.

5) su performası çok iyi: geçen kış geçmediğim gölet, ıslanmadğım sağanak kalmadı, özellikle alttaki sayaç çamurdan görünmüyordu ama hiç sorun yaşamadım.

6) forumda okudum, manyetik alan sorunu varmış: bilmiyorum, hiç yaşamadım.

7) pillerini henüz değiştirmedim, sorun yok.

Artıları:

1) işini iyi yapıyor: yani bilimsel ölçüm yapmıyorsanız yeterli bence.

2) Fiyatı: malzeme kalitesi hiç fena değil ve kablosuz bir ürüne göre fiyatı gayet iyi.

Eksileri:

1) teker dondüğü anda otomatik açılmıyor. kapandığı zaman siz manuel olarak başlatıyorsunuz.

2) gidon boğazından ziyade gidona montaj için tasarlanmış bir bağlantı aparatı var. ben gidon boğazına takıyorum ama her gidon boğazına oturtamayabilirsiniz.

yeni ürün:

yaşadığım memnuniyet sonrası bu seneki versiyonunu koşa koşa gittim aldım, inceledim. yaş, kilo gibi verilerinizi de girebiliyorsunuz. ayrıca iki farklı bisiklet için farklı veriler de girip kullanbiliyorsunuz. tasarım daha zarif. aleti resetlemeden farklı turlar için ayrı ortalamalar, maksimumlar hesaplayabiliyor. anladığım kadarıyla daha profesyonel beklendilere göre yenilenmiş ama yukarıdaki eksi özellikleri aynen duruyor. özetle alet daha fazla asistanlık yapabiliyor ama ben eskisi bozulana kadar kullanacam ki sadece anlık hız, saat, sıcaklık ve toplam mesafe bilgileri benim için yeterli oluyor, gerisini fazla kullanmıyorum.

sonuç:

1) sonuçta ben amatörüm, ulaşım ve hobi amaçlı bisiklet kullanıyorum; profesyonel açıdan ihtiyacı karşlar mı bilemem ama teker çevrenizi doğru girdiğiniz sürece doğru bilgi veriyor ve caddede ve turda yeteri kadar memnunum.

2)kullandığım ürün es kaza elime geçmişti. kullanma klavuzu olmadan sadece teker çevremi ölçtüm, girdim ve kullandım. bence gayet başarılı bir ürün.

3) tüm bunları üşenmeden neden yazdım: çünkü o alete haksızlık edildiğini düşündüm; gidip iade edilecek bir ürün kesnlikle değil ki bence fiyatından ötürü iyi bir fırsat.

Ercx bunu beğendi.