Tchibo'da km saati 22,95!

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Bu sabah Tchibo dükkanlarına km saatleri geldi. Piyasadakilere göre iyidir-kötüdür bir şey söyleyemem ama 22,95 kaçırılmayacak bir fiyat gibi görünüyor. Ben aldım ve ilk izlenimlerim güzel. Tavsiye ederim.

Scudo

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
Ölçümlerde hata payı yüksek olabilir diye endişeliyim .. Fiyat gerçekten cazip

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Yani bir ihtimal tabii ama kurarken tekerlek çevresini filan soruyor. Milimetre olarak giriyorsun. Yaş,kilo giriyorsun kalori hesabı için. Termometresi var ama dediğiniz gibi başka bir termometre ile kontrol etmek lazım.

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
aldım fakat henüz kurmadım..

özellikleri gerçekten güzel..
Ürün Özellikleri:
Kablosuz veri aktarımıyla bisiklet kullanırken sizi her şeyden haberdar eder. 4 hız göstergesi, kilometre/mil göstergesi, saat ve sürüş süresini bildiren 2 zaman göstergesi, kalori yakım göstergesi, silme fonksiyonu, otomatik kapanma, arama fonksiyonu, ısı göstergesi ve ara hafızasıyla çok kullanışlı. Işıklandırmalı ekran ile daima görünür. Güneş enerjisi ve pil ile çalışır. Kesintisiz aktarım alanı maksimum 60 cm. Pil dahil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Daha önce Tchibo tarafından satılmış ve forumda da paylaşımı yapılmış konular oldu...

Ufak bir uyarı : Alan arkadaşlar arasında sorun yaşamayanlar olsada genelde sizi delirtebilecek ürünler yapıyorlar (Daha doğrusu yaptırıyorlar)

Tavsiyem 8 - 10 TL daha fazla verip Sigma'nın başlangıç seviyesi saatleri tercih edilebilir...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Marka farklı olabilir - Ama içinin aynı olduğundan şüphem yok .)

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Halil Uygun

Bende vu sefetki ürünlerden alış veriş yaptım giyim üzerinden bahsi geçen siteden.. Geçen yılda satmışlardı benzer ürünlerden.. Km saati almıştım o zaman şimdi kullanamıyorum. Çünkü ne kadar dikaat edersem edeyim kafasına göre takılıyo artık :((

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
umarım orda yazan sorunlar bu üründe giderilmiştir :)

@Halil Uygun

ÜmitKARAOT

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bende aldım bu yaz idare etsinde bidahakine iyi bişey alırız:)

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bi süre etsin mantığıyla alınan ürünler bence paramızın boşa gitmesine neden oluyo.Bence biraz daha para biriktirip uzun süre kullanılabilcek kaliteli ürünler almak daha mantıklı.

ÜmitKARAOT

Forum Demirbaşı
Tepki
153
senin yüzünde iadesini yapıcam :) daa ne alim ne tavsiye edersin ?

lizardking

Aktif Üye
Tepki
25
Bende bahsi geçen km saatinden bir tane aldım. kablosuz oluşu pil + güneş enerjisiyle çalışması. Ekranının ışıklı olması çok güzel faturayı kaybetmeyin 3 yıl garantili bir ürün.

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
evet ürünün iadesini gerçekleştirdim.
ürün cep telefonlarından hemen etkileniyor.
tchibo da ürünü aldıktan sonra kutu bozulmamamsı şartıyla 30 gün içinde iadesini yapabiliyorsunuz.

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
geçen yıl ben de almıştım ve çok sorun yaşadım kesinlikle tavsiye etmiyorum şimdi sigma almaya karar verdim. sigmanın gidon boğazına takılan modelleri hangisiydi acaba? bc906 modeli takılıyor mu ortaya?

tuturuk

Üye
Tepki
91
basit bir elektronik devreden ve basit bir hesap üzerine kurulu olan bir yazılımı olan cihazlardan bahsediyoruz. ben aldım kullanıyorum özellikle 10km lik bir yol yaptım ve hesap şaşmadı. yani kablolu bundan daha pahalı bir alet alacagıma bunu kullnmak daha akıl işi şimdi gelelim yotumlara bence böle bence şöle diyen marka meraklı kişiler bu cihazı kullansınlar benim gibi sonra yorum yazsınlar burada insanaları tüketime gereksiz çekecekelerine biraz daha mantıklı şeylere yönlendirsinler bakın ben kullndıyorum ve 10km lik bir belirlenmiş yoldada şaşmadı yorum yazıyorum bu cihazın geçen seneki versiyonunuda kullandım oda güzeldi iyi hesap yapıyordu

tuturuk

Üye
Tepki
91
bide arkadaslar kullanmadığınız cihazlar hakkında böle olumsuz şeyler yazmanızı hiç anlamıyorum ben isteyen markalaı pahalı şeyler alsın ama diğer insanlarıda kendi yaptığınız şeylere teşvik etmeniz hiçte hoş değil beklide ucuz olan cihaz sizin kullandığız cihazdan daha da iyi bir cihaz. kraldan çok kralcı olamamak lazım diye düşünüyorum ve tapmayın kullanmadığınız bir cihaz için yorum yazmayın

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1 : Belkide bu cihaz sizin kullandığınız pahalı cihazlardan daha iyidir - Yok böyle bir şey.

2: İnsanlar kullanmadıkları aletler hakkında da yorum yapabilirler , değerlendirmek yada ciddi almak size kalmıştır.

3: 10 Km km saati için hiçbir şekilde doğru test yapmaya yetmez, grup halinde wireless cihazların , cep telefonlarının kullanıldığı - 50 - 60 Km gibi bir tura katılın bakalım o saate ne olacak.

4: İşi gücü km saati yapmak olan Sigma adlı firmanın aldığınız üründen daha ucuz bir ürün ile daha iyi sonuç vermesi sanırım ilginç olsa gerek...

Çenem düştü bu böyle gider.

Tchibo'ya gidin uzun bir tur sonrası ... Miiisss gibi yudumlayın kahvenizi , yudumlarkende biraz vitrine bakarsınız ,

China malı çılgınlığından gına geldi zaten...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
uçaklarda cep telefonlarından etkileniyor. onlardamı çin malı acaba? şaka bir yana marka düşkünlüğü iyi bir şey değil. para kaybına yol açar. kalitesiz mal almakta iyi bir şey değil o da para kaybına yol açar. aradaki orta yolu bulmak için birbirimizin deneyimlerinden faydalanmamız gerek. 10 km test için az ama daha uzun süre kullanıp sorun yaşamayanlarda var. biraz daha bekleyip tchibo nun saatleri hakkında fikir bildirmek daha doğru olur herhalde.

tuturuk

Üye
Tepki
91
- 10 kmlik test bu seneki tcb için ideal bir ölçü (eskisi de var elimde )bu test bazı kalibrasyonların doğruluğu içindir.
- tcb eskisyle (bir öncelki versyon) 5000 km lik bir geçmişimiz olması
- beklide yumuşatmamı geri alıyorum kesinlikle sizin cihazınızdan daha iyi diyorum
- fiyat performans oranı harika
- bir eski versiyorunu yağmur çamur kar görmesine rağmen tık demedi
- bir çok turda eski veriyonu bile çok çok yeterken bu yeni versiyonunda dah çok özellik varki dahada yeterli
- samsung gibi bir firma inşaat için kepçede üretiyor kamyonda üretiyor hardıskte üretiyor falas bellek yada ram da üretiyor şimdi samsung kötümü oluyor yani işi gücü saat üreten sigma ürün yelpazesi geniş olan bilmemm ne marka ....
- üretim çin de ve çin malları kalitesizde değil ne aldığımı bil merdiven altı ürün alma şimdi çinlieri kötülemek yada eleştirmek en kolayı. ne aldığını bilirsen kafan ağrımaz ki ne alırsan al büyük bir oranı çin malıdır.
- bir eski versiyon tcb ile 1000 km lik turda yaptımve ürün gerçekten iyi bir üründür kanısnıda vardım 30 40 kmlik tur dan daha fazladır
- sigma yı savunmak yada tcb savunmak gibi bir misyonum yok sadece kullanmadığınız bir ürün hakkında yorum yazmak mantıklı ve ahlaklı olmadığını düşünüyorum ve aynı fikirdeyyim ve elimde sağlam done ler var
- sigma da mutlaka güzel ürünleri vardır fakat pahalı bu ürünün sigmadaki dengi 60-70 tl iken tcb 23 liraya veriyor olay budur bence
- bu cihazlar atla deve değil aslı üstü hesap makinasından bozma cihazlar bu yüzden teknolojileri çok yüksek cihazlar değiller hatta meslek liselerinin elektronik kısmında bu devreti yapan lise çocukları bile var buda bence birileri bu işeten zengin oluyor demektir neden birilerini zengin edeyimki mantığıyla savulan bir fikriyattır benimkisi

çenem düştü galiba herkese teşekkür ederim ayrıca
fikirlerimiz paylaşalımmki fikirlerimiz büyüsün büyüsünki gölgesinde güneşten korunalım yani doğma olmayalım

• Beğen
Tepkiler: IbrhmAkgl ve Ercx