Tchibo Kablosuz Bisiklet Bilgisayarı

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Az önce uygun fiyatı sebebiyle tchibodan aldım. Fiyat 39.95 TL

Benim için en büyük artıları: kablosuz oluşu, solar oluşu ve ekran ışığının oluşu.

Henüz montaj şansım olmadı ama montaj öncesi resimlerini paylaşayım.

Ayrıca; kronometre, kalori ölçümü, 2. bisiklet için ölçüm, hedef mesafe, hedef süre ölçümü gibi fiyatından beklenmeyecek özellikleri var

Online almak isteyenler için link: (link)

http://imgim.com/img_20140423_192235.jpg

http://imgim.com/img_20140423_192150.jpg

http://imgim.com/img_20140423_192321.jpg

Scudo

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
ikinci bisiklet için ölçüm ne oluyor tam olarak?

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Kilometre saatlerinde arka ışık çok önemli. Nedense Decathlon'daki Count sayaçlarda arka ışık yok. Koysalar ne kaybederlermiş cidden merak ediyorum. Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet F.ELBİR

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Mert Özcelik
Hocam, forumda bir arkadas bilgisayar yanında sapıttı yazmıs.. aynı marka-model kullanan biriyle yakın takipte km sayacının tepkisi ne oluyor? veriler karısıp asırı hızlı ya da asırı yavas hız gosterdigi oluyor mu? Çin malı markasız wireless sayaclarda yakınında baska bir wireless sayac varsa hızı 2 katına yakın gosterebiliyor, bunda da oyle bir ihtimal var mı? yoksa sıfrelemesi iyi mi?
.
Darke:
Darke, normalde bu tarz km sayaclarına lastik dıs capı milimetre olarak girilir. yani ucuz modellerde 26 icnh ya da 28 inch gibi jant boyutu girilirken, daha duzgun modellerde lastik capı girilir olculup.. 26inch kullanım slick 1.50 lastik kullananla 2.20 disli lastik kullananın 1 teker donmesinde aldıgı yol milimetrik de olsa farklıdır sonucta.. Bu da hızı ve alınan yolu hesaplarken aslında cok degistirir sonucu.. Eger birden fazla lastik kullanıyorsanız ya da birden fazla bisikletiniz varsa ve sayacı her ikisinde de kullanacaksanız her seferinde ayarları sıfırlayıp duzeltmek yerine bisiklet1 bisiklet2 olarak ikisini de girer hangisini kullanıyorsanız onu secersiniz.. ikinci bisiklet olcumu bu durum icin kullanılmaktadır..
.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
@GiciK eRay ADALI
Anladım teşekkürler :)

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Güle güle kullanın. Kullandıktan sonra ürün hakkında yorum yaparsanız sevinirim. Mesela ölçüm doğruluğu nasıl, sabitleme parçalarının malzeme kalitesi nasıl? Yorumunuza göre ben de sipariş verebilirim.

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar az önce bi 15km kadar test etme şansım oldu. Öncelikle şunu söyleyeyim. Ben daha önceki bisikletimde kablolu ürün kullanıyordum ve tahmin edersiniz hiç sapma olmuyordu. Bisikleti değiştirip amortisörlü alınca kablolu kullanmak istemedim ve o yüzden ebayden kablosuz dandik bişey aldım denemek için ve inanılmaz sapıttığını gördüm. Düz yolda hız denemelerinde 50-55 arası bir hıza çıkabilmeme rağmen 75 falan gösteriyordu :S bugün tchibodan mail gelince gidip ürünü aldım. Kısa bir turdan sonra deneyimlerim:

-ekran görüş açısı anlamında zayıf biraz yandan bakınca görüntü almak zorlaşabiliyor. o yüzden sabitlerken dikkatli olun açıyı iyi ayarlayın. bunun dışında görüntü kalitesi falan çok net rahat okunuyor.

-ekranın ışıklı olması çok güzel. özellikle benim gibi zifiri karanlıkta sürmeyi seviyorsanız ışıksız modeller can sıkıcı olabiliyor. ufak bir not ekran ışığı mavi. önemsiz bir konu ama mavi ışık şık duruyor.

-ölçümleri çok nizami hiç bir şaşma görmedim. yanımdan geçen bisikletler falanda sürekli oldu.

-çok fazla fonksiyonu olması hem eksi hem artı. kullanım anlamında biraz karışık gelebiliyor. ancak diğer taraftan çok güzel özellikleri var. mesela belirlediğiniz sürede geri sayım yapabiliyorsunuz, sizi uyarıyor. mesela 2 saat sürcem dediniz 2 saat dolunca söylüyor. ya da km sayımı yaptırabiliyorsunuz.

-tipi gerçekten çok kötü. açıkca söyleyebilirim. resimlerde de görünüyor zaten. benim hoşuma gitmedi.

ve en beğendiğim özellik. buna gerçekten bayıldım.

- BİSİKLETİN BAKIMI GELDİĞİNDE SİZİ UYARIYOR. bu tabiki manuel olarak komutla oluyor. Atıyorum 400km de bir uyarmaya programlıyorsunuz.

bu arada ikinci bisiklet olayını ben de anlamadım. iki ayrı bisiklet için ölçüm yapıyor. ekrandan 1 veya 2 diye seçiyorsunuz. ama ikinci bisikleti nasıl ölçecek çözemedim. ondan çıkarıp ona mı takacaksınız. garip. neyse iki bisiklet alcak olursam bi tane daha sayaç alırım zaten :)

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@GiciK eRay ADALI

Selamlar, öncelikle o arkadaş benim :)

Şimdi deneme amaçlı cep telefonumu aletin yanına tutarak bir arama yaptım. Alet bi anda 70-80 göstermeye başladı.
Gerçekten manyetik alanlardan çok etkileniyor.

Almayın bekleyin, biz bi test edelim demek istiyorum ama... şimdi biter falan sövmeyin sonra :)

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
onu ben de denedim ama benimkinde bir sıkıntı olmadı. sizin aldığınızda bir sorun olabilir mi? bir de değiniz gibi bitme sıkıntısı var. ben izmir-mavişehir mağazasından aldım. 2 ya da 3 tane falan kalmıştı. ama tabi herkesin kendi kararı. laf yemeyelim sonradan :)

@Mert S.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
bu arada ikinci bisiklet olayını ben de anlamadım. iki ayrı bisiklet için ölçüm yapıyor. ekrandan 1 veya 2 diye seçiyorsunuz. ama ikinci bisikleti nasıl ölçecek çözemedim. ondan çıkarıp ona mı takacaksınız. garip. neyse iki bisiklet alcak olursam bi tane daha sayaç alırım zaten

Ikinci bisikletinizin lastik olculeri farkli olabilir. Birinden cikarip digerine takarsaniz, bisiklet secerek dogru verilere ulasabilirsiniz.

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
zaten cihazda iki bisiklet içinde ayrı lastik ölçümü tanımlanıyor dediğiniz gibi. ancak sorun şu. cihazın kutusundan bir tane verici çıkıyor. ikinci bisikletin ölçülerini girdik vs. tamam ama diğer bisiklet için vericiyi, kızağı nerden bulucaz

@Mert E.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Mert Özçelik

Normalde diger markalarda (cateye, sigma vs) ayrica satiliyor. Tchibo'da o is nasil olur bilemedim tabi :)

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@Mert Özçelik

umarım benimkinde sorun yoktur :( laptop varsa üstüne koyun, uçuyo gidiyo. :D neyse sürerken telefonla da konuşmayız, ama güçlü bir fener yapma planım vardı. umarım onla etkileşimi olmaz. :rolleyes:

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Mert S.

Daha evvel ismini hatırlamadığım bir arkadaşımız 1000'lik fenerle kablosuz sayacın sapıttığına dair dert yanmıştı. :) Umarım sizin de başınıza gelmez aynısı.

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
50km falan kullandım(arazi+şehir) hiç sapıtma olmadı. Sanki kablolu gibi

alttaki fenerim de geldi yanına tutup denedim hiç etkilenme olmadı.
(link)

40liraya sevdim ya ben bu işi :D keşke pompa da işe yarar olsaydı.

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
Pompa icin neden oyle dediniz?
aldim ben, cift yonlu, cift sibop girisli guzel bir seye benziyor.

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
Evet Pompa yı bende aldım gayet kullanışlı görünüyor. Göstergesi sapıtmıyor, çift yönlü güzel şişiriyor, oldukça da hafif.

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@Rıdvan SIĞAN

@aertan

Alırken hoşuma gitmişti ama evde deneyince farkettim decathlondan aldığım 10 liralık pompa daha rahat basıyor. Pompası çok kısa mesafede çalıştığı için beni daha çok yordu. Yoksa göstergeli olması falan iyi özellik. Siz rahat kullanıyorsanız ne güzel :)