Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tbf. Bİsİklet Sporunda Bİr İlke Daha İmza Atti

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Cebrail ŞEKER tarafından paylaşıldı.

1. Cebrail ŞEKER

Cebrail ŞEKER Forum Demirbaşı

Seviye:
    TBF, sporcu kayıtlarında parmak izi uygulamasına geçiyor

TBF, bugüne kadar internet ortamında alınan yarış kayıtlarında değişikliğe gidiyor. Teknolojiden yararlanan TBF’nun yeni uygulamasıyla, hazırlanan özel bir yazılım programı sayesinde, parmak izi okumasıyla tüm sporcu kimlik bilgileri kayıt altına alınacak. Bu sayede sporcu, cihaza parmağını dokunduğu anda yarışa dahil edilmiş olacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF), bisiklet sporunda bir ilke daha imza attı.. Bu güne kadar sporcu yarış kayıtlarını haftalar öncesi internet ortamında alan federasyon, bu uygulamaya son vererek bisiklet sporu camiasında büyük heyecan yaratacak yeni uygulamayı hayata geçiriyor. TBF, teknolojik uygulamayla, sporcu kaydını bir saniye içerisinde gerçekleşecek olan parmak izi uygulaması başlattı.

SPORCUNUN TÜM BİLGİLERİ PARMAK İZİNDE KAYIT EDİLECEK
    TBF görevlisi Haydar Akyön’ün özel olarak hazırladığı Bisiklet Klasman Programı yazılımı sayesinde sporcuların yaş, kilo, klasman, kulüp gibi sporcu kimliği bilgileri kayıt altına alınacak. Bilgilerin kilit noktası ise parmak izi olacak. Spor yaşamı boyunca yazılımda bilgileri saklanacak olan sporcular, kaydını yarış alanında parmak iziyle yapacak. Sporcu parmağını cihaza dokunduğu anda sporcu bilgileri sisteme aktarılarak yarışa dahil edilmiş olacak. İdareci ve antrenörlerin de dahil edileceği yeni sisteme, uluslar arası yarışlara katılacak olan yabancı sporcularda parmak izi uygulamasına dahil edilecek. Yarışmak için ülkemize gelen her yabancı bisiklet sporcusu, parmak izini okuttuğu anda yarışa katılması onaylanmış olacak.

KAYITLAR DAHA GÜVENLİ VE HIZLI OLACAK
    Bisiklet sporcuların kayıtlarda kolaylığı açısından uygulamaya koydukları sistemin, mutlaka olması gereken bir sistem olduğunu açıklayan TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, “ Teknoloji bizlere her zaman en iyiyi ve en güvenilir olanı sunuyor. Parmak izi uygulamasıyla, kayıtları daha güvenli, kolay, hata olasılığı sıfır, kontrollü yarış kaydı sağlanmış olacak. Sporcuların bu bilgileri, spor yaşamı boyunca sistemde tutulacak. Bundan böyle, yeni uygulamamızla federasyonumuzun programında yer alan yarışlarda kayıtlar yarış alanında parmak izi uygulamasıyla gerçekleşecek. Her sporcu parmağını cihaza dokundurduğu takdirde bir saniye içerisinde kaydını yaptırarak yarışa dahil olmuş olacak.”dedi.

detaylı bilgi fedasyonun sitesinde vardır...

2. turkstyle

turkstyle Aktif Üye

Seviye:
    başarısızlığın nedenini sürekli birilerine atmak yanlış bence...Türkiyede kaç kişi düzenli antrenman yapıyor.yarışçı gibi yaşıyorda yarış organizasyonlarından sürekli yakınılıyor.Herkes elinden geleni yapsa bu iş ilerlemeye başlar

Onur Kahraman ve İbrahim sarı bunu beğendi.
  3. onemorebike

onemorebike Üye

Seviye:
    federasyon gercekten birseyler yapmak istiyorsa sporcu yetistirsin parmak izi iyi guzel de sporcu var mi parmak bassin
    kusura bakma kardes ama parmak izi okuma federasyonun icadı gibi lanse etmen cok anlamlı değil tabiiki olmali hersey ama hani ayran yok içmeye --nereye gider bu federasyon (tabiiki sporcu açısından soyledim)
    mesela yapılacak yarışmanın duyurusu yarışma sonrası yapılıyor genellikle(il mudurlüğü yarışma haberi) kanıtları cook fazla var .........
    yarışmanın olma olasılığı varken sporcu nasıl hazırlanacak hep aynı sorun.....
    yarış dereceleri genellikle yanlış buna itiraz eden olmaz sanırım...........
    daha neler neler varken parmak izi biraz reklam ve tatmin gibi gorunuyor

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    İlginç bir gelişme .

Şaka gibi .

150 tane sporcu var zaten .Tabii sporcu sayısı çok olduğu için kayıtlarda sahtekarlık olabilir.

Ne diyeceğimi bilemiyorum?

Bisiklet sporuna nasıl bir faydası olacak acaba?

5. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    lisans kontrol etmek ve bu işi doğru yapmak parmak izi okutmaktan daha mı zor ve daha mı uzun sürüyor acaba. ayrıca eskiden erken gidebilen birisine lisansımızı verip kayıt ettirme imkanımız vardı. iş dolayısı ile erken gidemiyorsak o zaman yarışa katılmayalım mı? ayrıca dünyada böyle bir uygulama yok iken biz keşif mi yaptık bunu anlayamıyorum.

6. cesar çakas

cesar çakas Forum Demirbaşı

Seviye:
    polenezköy ilanınada yazmıştım .bu ne biçim durum böle şimdi yarışa kayıtlar için gelemeyenler lisans bırakıyorlardı. şimdi bu durumda o kalkıcak gibi, iş zorluğa kaldı ..bencede belli, türkiye çok farklılıklar yaşıyor diğer ülkelerden zaten farkımız bu, dedi ya türkiye bir şeye daha imza atıcak neden diğer ülkeler düşünemedimi böyle bir şeyi, demek düşünceler farklı bence bizim düşüncemiz negatif.. hadi bi bakalım inş. düzgün bir sistem geliştirirlerde bizde gerçekten de deriz türkiye bir şeye daha imza attı. hep imza atıyor herşeye imza atıyor ama doğru düzgün olumlu yanlarını göremiyoruz

tokens: katılıyorum size efendim demek için yapılıyor emin olun k.bakmayın ama hiçte hayırlı geçmiycek umarım daha mantıklı şeyler düşünülüp yürütürlerde ozaman arkasında oluruz ..SANMIYORUM:rolleyes: :rolleyes:

7. Cebrail ŞEKER

Cebrail ŞEKER Forum Demirbaşı

Seviye:
    konuşmanı biraz saçma olmuş ben bu konuyu paylaşmıssam sizleri bilgilendirmek için paylaştım en azından biraz daha düzgün yazı yazabilirdin fedarasyon hakkında dusunduklerin yanlıl bilgi 23 yasındaki bir spor tamam hadi hadi ben milli takıma giriyorum hop direk alıncanımı sanıyo çok yanlış ilk başka derecesini yapsın derece yapmasından ayrı yabanacı dili olan bisiklet sporu ile uraşan kişi biliyorsa bu 14-15-16-17 yaşlardaki kişilerdir adam 23 yaşındaki sporcuyu ne yapsın şuan herkezin gözü küçüklerin üzerinde gördünüz cumhur başkanlığı kupasında .. neler olduğunu 23 yasındaki bir adamı milli takıma alıpda ne yapsın........

8. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Gün gelip 10bin kişi yarışa katılacak olursa faydalı bir sistem.

Merak ettim bitişi geçtikten sonra da parmakizi alıp gerçekte kimin kazandığını kontrol edecekler mi?

9. cesar çakas

cesar çakas Forum Demirbaşı

Seviye:
    cebrail bilgilendirmen iyi olmuş yanı herkes mutlaka bir konu açıyor açılan konular mutlaka bilgilendirme konular bunu yapanlar iyi bir iş yaptıklarından emin olsunlar ve dahası arkadaşımız
    tokens:bu sorunu cebrail ile değil federasyon ile görüşmesi gerekir çünkü bu bilgilendırme idi.onun bir suçu yok :) öyle böyle duyulacaktı o duyuru en azından erkenden öğrenmiş olduk ..hadı bakalım hayrılısı olsun inş. umarım c.ertesi günlerimizi yemezler.. parmak izimiz lazım c.ertesi günü kayıtlar için artık oda kalkıcak gibi ama bununda bir çözümü olucak gibi ...

Cebrail ŞEKER bunu beğendi.
  10. Burç Deniz

Burç Deniz Yeni Üye

Seviye:
    Parmak izi yaptılar çünki verilen lisanslara güvenmiyorlar,kendi kurdukları kontrol mekanizmasına güvenmiyorlar,bazı kulüplerin lisansı ve kullanıcısı farklı sporcular arasında ayrım yapamamaktan korkuyorlar.Yani lisans ile kulanan arasındaki ayrımı dahi yapmaktan aciz olduklarını sanıyorum!
    Bencede bir faydası yok oyüzden başkaları tarafından icat edilmedi.
    Yakında lisansları polise,askere...kontrol ettirip zabıtalarıda hakem yaparlarsa hiçmi hiç şaşırmam...

11. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Memlekette bisikletçilerin ekmek yiyeceği doğru dürüst takım yok.Yol yarışları habire erteleniyor , federasyon nelerle uğraşıyor.Bravo valla.Parmak izi sistemi geldi ya , bisiklet sporu uçar gider artık...