Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tazeye yardım

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Burçak Aycan tarafından paylaşıldı.

1. Burçak Aycan

Burçak Aycan Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Uzun mesafe yürüyüşleri yapıyorum ancak bisiklet sporuna geçiş yapmak istiyorum
    Şu an elimdeki dağılmış eski bir bisikleti kullanıyorum
    teknik konuda pek bilgim yok

Castello Berratta Kadrolu bir MBT
    Aliminyum 0,5 tube yazıyor üzerinde
    8li ruble 3lü ayna kol
    Shimano Sis arka aktarma var
    Ön aktarma mevcut değil
    Vites kolları mevcut değil
    3 aydır her gün bu bisikletle ve bu haliyele 10 KM'lik bir yol alıyorum bu yolun 5 KMsi iniş 5 KMsi tırmanış ortalama eğim 15 derece
    bu güne kadarki amacım kendi sınırlarımı zorlamak olduğu için bilerek vites sistemini yaptırmadım
    bayram tatili için kendime 301 kmlik bir parkur çizdim 163 boy 60 kg ve üzerimde 9 kglık kamp ekipmanı ile yol alacağım
    artık zamanı geldi ve yeni bir bisiklet mi almam yoksa bu bisiklet üzerinde değişiklik mi yapmam gerek
    alırken nelere dikkat etmem lazım eğer toplamam tavsiye edilirse hangi parçaları değiştirmem ve nasıl ekipmanlar tercih etmem gerek
    bu parkur haricinde bisikleti antrenman amaçlı günlük kısa mesafelerde kullanmaya devam edeceğim
    bu bisikleti mi toplamam gerek yoksa yeni bir bisiklet mi almam gerek bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum

Not: Önemli olan yolda olmak benim için belli bir sürede belli bir hızda ulaşmak gibi bir kaygım yok. esas önemli olan yolculuk yapmak ve bu yolculuktan keyif almak.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

2. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Eğer ki yeni bisiklet almaya niyetiniz ve bütçeniz varsa Salcano City Sport modellerine bakabilirsiniz. Şehir/gezi bisikleti olarak lanse edilen, sanırım ihtiyaçlarınızı karşılayabiliecek bir modeldir diye düşünüyorum. Bence 500lira ile 1000lira arasında satılan güzel bir bisiklet, bir göz atın isterseniz.
    http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=4

3. Ahmet AKÇA

Ahmet AKÇA Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bütçe müsaitse yeni bisiklet alıp bu turu gerçekleştirmek daha doğru olur.301 km lik yolu malum bisikletle gitmek baya bir sıkıntı yaratır.Bence dediğim gibi bütçe müsait ise yeni bir şehir bisikleti alın.

4. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    "Taze"yanlış anlaşılmasın

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Burçak Aycan

Burçak Aycan Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Sporda değil ama bisiklette taze acemi sonuçta çok yalnış anlaşılacağını sanmıyorum :D

Bütçem yaklaşık 1500 TL civarı gerekli donanımları kask ayna alet takımı gibi donanımları çıkarırsak yaklaşık 1000 1200 TL civarına gelir anlaşılan yeni bir bisiklet almak daha mantıklı gelen yorumlara göre ilginiz için teşekkürler tekrar :)

6. Burçak Aycan

Burçak Aycan Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Salcano City Sport 30 ile Btwin Triban 3 arasında kaldım tavsiyeniz hangisi olur.

7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ne alırsanız alın öncelikle bisikletin kadro boyuna dikkat edin. Birçok satıcı, müşteriyi bu konuda bilinçlendirmeden satış yapıyor, sonra da sıkıntılar başlıyor. Kadro diye bahsedilen şey bisikletin diğer parçalarının üzerine monte edildiği ana gövdesidir(arabada şasi). Ölçüsü de inç ölçü birimiyle veya S-M-L-XL gibi standart ölçü oranlarıyla belirtilir. Boy, iç bacak boyu vb. bilgiler ile size en uygun kadro boyunun ne olduğunu hesaplayabilirsiniz. Hesaplama araçlarını internetten 2 saniyede bulabilirsiniz. Yanlış kadro boyu sürücüye keyif yerine rahatsızlık verir. İyi forumlar...

Burçak Aycan bunu beğendi.
  8. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    İkisi aynı sınıfta değil ama, btwin tribian 3'ün Salcano karşılığı XRS 700.

9. Burçak Aycan

Burçak Aycan Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Uyarınız için teşekkür edeceğim dikkate alacağım

Aynı sınıfta olmadıkları zaten dış görünüşlerinden bile belli bu sorudaki asıl amaç sınıf seçimi hakkında

Web sitesinde donanım detayları belirtilmemiş sizin bir bilginiz var mı donanımları hakkında
    Bu sorudaki amaç
    yolda sorun çıkarsa kolay ve bu konuda son derece acemi birinin onarabileceği (yani benim gibi biri) basitlikte olmasını istiyorum bu sebeple disk frenli bisikletleri atlıyorum keza anadoludaki basit bir bisikletçide bile yedek parça bulmam gerek bu sebeple piyasada en yaygın kullanılan low end donanımları bulundurması tercih sebebim bisikleti sadece 301 KM kullanacak değilim tecrübem arttıkça rotada uzayacak aynakolum kırılırsa ardahanın bir kasabasındaki bir bisikletçiden idare edebilecek nitelikte bir ayna kol alıp takabilmem lazım vb

Cevabınız için teşekkür ederim

10. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Tribian 3 için özellik olarak şunlar belirtilmiş;
    1 Kadro 6061 T6 sloping alüminyum. Kısa yapı, 57 numarada 1900 gr. 1.40m - 2.00m uzunluğundaki kullanıcılar için mevcut 8 numara.
    2 Maşa / Süspansiyon 1"1/8 aheadset eksen sayesinde titreşimler emilerek en aza indirgenir. 900 gr ağırlığındadır.
    3 Vites sistemi 8 vitesli MICROSHIFT fren kolu, sağlam yapılı ve kolay tutulur. Hassas vites değiştirme sağlayan MICROSHIFT ön ve arka vites attırıcılar.
    4 Fren Fren pabuçları aşındığında kolay değiştirilebilen sistem.
    5 Aynakol / Kaset 50/39/30 3'lü alüminyum zincir dişlisi engebeli ve düz zeminlerde etkili.
    6 Gidon/Gidon boğazı BTWIN oversize gidon boğazı.
    7 Tekerlekler Btwin alüminyum çift cidarlı tekerlek, 32 paslanmaz jant teli, ön ve arkada mandal.
    8 Lastikler Hutchinson Equinox lastikler , hızlı ritimde yapılan antrenmanlar için mükemmel bir seçimdir. 290 gram ağırlığındadır. 66 TPI karkas üzerine çelik damak teli; çift bileşenli kauçuk, kenarlarda daha sert rulman bandı donatılmıştır.
    9 Sele / Sele borusu Btwin alüminyum sele borusu, ergonomik Btwin sele.
    10 Pedal Kalli düz pedallar.
    11 Garanti 57 numarada 10,9 kg (pedallı)

Burçak Aycan bunu beğendi.
  11. Burçak Aycan

Burçak Aycan Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Bilgi için teşekkürler.