Tayvan Parcel hakkında

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar selam,

Geçen hafta iki farklı bisiklet parçasını iki farklı internet sitesinden siparişini verdim. İkisi de 3 Mart'ta postaya verildi. eBay'den satın aldığım, kargo dahil 50 USD'lik ürün bugün ulaştı. Bu ürünün siparişinden bir gün önce Amazon'dan sipariş ettiğim, kargo dahil 100 USD'lik üründe bir sorun çıktı. Ürünü Tayvan'da bir firma satıyordu ve lojistiğini Parcel yapıyor.

Parcel bana bir mesaj gönderdi. Ülkemizdeki bir sınırlama nedeniyle (bir kişi yılda 5 ürün sipariş verebilir), vatandaşlık numaramı sitelerine girmemi istedi. Bunu verdim. Bir-iki gün geçince Parcel'e durumu sordum. Aldığım yanıt şu: 'Henüz biz de sürecin tamamlanmasını bekliyoruz'. Ürün bir türlü bekleme aşamasından çıkmadı. Bu normal midir? Ayrıca, diğer üründe neden bununla karşılaşmadım?

Not: Bu yıl yurtdışından sadece bu iki ürünü satın aldım.

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bahadır Abi,
Amazon'dan kulaklık aldım yakın zamanda aynı süreci ben de yaşadım. TC kimlik numarasını istediler, verdim ve posta bekleme sürecine girdi.
Bir süre o şekilde kaldı, "eh yeter, artık bir mail atayım" dediğim anda kargom geldi :) Sanırım senin kargon da i-parcel ile geliyor. Eğer öyleyse paket PTT ile değil "Paket Tasimacilik" diye bir şirket ile gelecek.
ekleme: Alışverişi yaparken "Tahmini teslimat günü" diye bir şey çıkmıştır muhtemelen, ona çok dikkat ediyorlar anladığım kadarıyla, büyük ihtimalle o tarihte gelecektir.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bahadır bey,

Kargonuz i-parcel ile gönderilmiş olmalı. Türkiye'de I-parcelin sorumluluğu PTS firmasında. İnternet adresi ---> (link)
Amazon tarafından size verilen kargo takip numarasını (genelde "AEI" ile başlar), verdiğim linkte sağ tarafta yer alan "Gönderi izleme" alanına girerseniz, kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
Gümrük işlemleri tamamlanana kadar kargo PTS firmasının sorumluluğundadır. Gümrük işlemleri tamamlanınca, kargo Yurtiçi Kargo firmasına verilir ve teslimatı "Yurtiçi Kargo" yapar.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. PTS'nin sitesine AEI ile başlayan gönderi numarasını girdim. Son durumu hakkında bilgi aldım.

Gümrükten çekilmiş ve bugün 15:28'de Import Merkez Girişi aşamasında.

• Beğen
Tepkiler: Onur K.

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Rica ederim.
Ayrıca ürün Yurtiçi kargo'ya verilince "Ref1:xxxxxx" olarak gördüğünüz gönderi numarasının yanında, "Ref2:xxxxxx" şeklinde yeni bir gönderi numarası girecekler.
Bu numara da yurtiçi kargo'nun takip numarası olacak. Yurtiçi kargo'nun sitesinden takip edebilirsiniz.