Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Taytın pedi eriyince..

Konu, 'Giyim' kısmında Emre TAŞCAN tarafından paylaşıldı.

1. Emre TAŞCAN

Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Arkadaşlar, sırf tayt pedinin erimesi yüzünden o kadar para saydığım sapasağlam taytları çöpe yollamaktan bıktım artık.:mad: Vatka koyma dışında, pedi ölen taytları hayata geri döndürme yöntemi olarak ne tavsiye edersiniz? Pedi biten taytınızı sizler napıyorsunuz? :rolleyes:

2. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Çok amatör bir öneri olacak ama, bu silikon pad'ler ayrıca satılıyorsa katılaşmayan yumuşak bir yapıştırıcı ile tayt tekrar kullanılır hale getirilebilir, ancak ne kadar orjinal olacağı tartışılır..

3. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Farklı bir konu olmuş ama bir önerim yok ne yazık ki :in: Ben taytımı alırken satıcı bana uzun süre kullanabileceğmi söyledi ama bilmiyorum. Daha kullanmaya yeni başladım

4. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    iki eski taytın pedlerini birleştirerek kalın tek bir tayt yapabilirsin..
    bayanların buna benzer bi yöntemi vardır ; aynı renk iki naylon çorapları varsa ve her birinin tek bacağında kaçma varsa her birinin kaçan kısmını keserek iki naylon çorabı üstüste giyerler.. böylece iki kaçık çoraptan bir tane kullanılabilir yaparlar ve kimsede anlamaz.. :)

kuzey68 bunu beğendi.
  5. tecadisk

tecadisk Kıdemli Üye

Seviye:

mayo tamir eden terziler var onların makineleri taytları da dikmeye uygun, onlar halleder sanırım

6. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Tayt pedi niye erirki? Çok terleyince mi,çok yıkanınca mı, yoksa kullanılan deterjan mı bozuyor acaba? Bence bunu tespit etmek lazım önce.Bilen veya fikri olan varsa paylaşsın.Ucuz şeyler değil ki! Üzerinde yıkama talimatı var ama anlamlarının çoğunu bilmiyorum.Bunlara uymak lazım mesela. Bi tanesi ütülemeyin diyor.Bi diğeri ılık su kullanın diyor.O kadarını hatırlıyorum.Belki de deterjan kullanılmaması gerekir yıkarken.