Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tayt uzunluğu?

Konu, 'Giyim' kısmında sercan_pa tarafından paylaşıldı.

1. sercan_pa

sercan_pa Aktif Üye

Seviye:
    merhaba, kısa tayt almayı düşünüyorum, satış yapan internet sitelerinde taytların boylarının uzunlukları hakkında bilgiler verilmiyor. Alacağım taytın çok kısa olmasını istemiyorum, ortalama diz üstü diyelim. Kısacası taytlar sadece beden üzerinden mi sınıflandırılıyor, yoksa uzunları konusunda değişim gösteriyor mu

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Açıkcası buralarda pek diz altı tayt bulabilceğinizi sanmıyorum.En çok uzun kışlık taytlar,kısa yazlık taytlar ve kısa askılı yazlık taytlar bulursun.Hangi tür alırsan al tayt konusunda ucuza kaçmayın.

sercan_pa bunu beğendi.
  3. sercan_pa

sercan_pa Aktif Üye

Seviye:
    ben diz altı istemiyorum, diz üstü demiştim mesajımda fakat gördüğüm kadarıyla dizin çok yukarısında olanlarda var dizden bir karış yukarıda olanları da var

4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yoo çok da yukarda kalmıyor tayt.Bahsettiğimiz taytlar şu şekilde duracaktır,hatta biraz daha aşağıda da olabilir:

sercan_pa bunu beğendi.
  5. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Resimdeki görünen tayttan daha uzun tayt tercih etmenizi pek tavsiye etmiyorum. Yanık izi dize yaklaştıkca daha sonra sort giydiğinizde yanık izinin görünme durumu artıyor. Bisiklet üstünde kısa bir tayt tercih ederseniz daha sonra sort giydiğinizde yanık izleri cok icerde kalıp gözükmüyor. Kısa taytı da bazı bölgelerde giymek cesaret istiyor tabi :) tercihinizi ona göre yapın :)

cruphasulie, sercan_pa ve Önder Tarım bunu beğendi.
  6. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Aksine ben bu bacaklardaki yanık izlerini (bisikletci yanığını :D) çok seviyorum. Hiç kimseyi tanımadığınız bir ortamda bile bu yanıklar sizin bisikletci olduğunuzu hemen eleveriyor :)

cruphasulie bunu beğendi.
  7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba, sorunuza cevap olarak, kısa (diz üstü) taytların da marka ve modele göre değişik uzunlukları olabiliyor ama bir standartı olduğunu sanmıyorum boy olarak...

8. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet bacak,kol ve boyun olmak üzere cetvelle çizilmiş gibi ton farkı kendini belli ediyor, ama ben
    sevmiyorum :D
    Dizaltı tayt bu mevsimlerde dizi soğuktan koruyup, aynakol dişlileriyle muattab olmaması bakımından
    kullanışlı ama yanığını düşünmek bile istemem...

bisikletcanavari bunu beğendi.
  9. UMUT ALAÇİÇEK

UMUT ALAÇİÇEK Aktif Üye

Seviye:
    genelde m ler diz den biraz yüksek l ise biraz dize sıfır oluyor ama kendi boyunu yazarsan daha iyi cevap alırsın benim boy 1.89 m modelini giyiyorum askılı yarım

10. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Amele yanığı gibi bir cizgiyi nasıl seviyorsun abi :) En son İzmir yarışında tam da dizin ustunde öyle bir cizgim vardı. İzmirli kuzenimin butun cıtır arkadaşları şok olmuştu cizgiyi görünce. Ayrıca cizgi diger sezon martta ancak geciyor.

Cizgiden korunmanın bir diger yolu da daha esnek bir tayt kullanıp her sürüşte taytı farklı uzunlukda olacak sekilde ayarlamak. Böylece derin cizgi oluşmuyor. Belli belirsiz bir renk geçişi oluyor. Şiddetle tavsiye edilir.

11. bisikletcanavari

Seviye:
    Ben şunu bilirim. Koldaki ve bacaktaki koyu-açık kısımda oluşan çizgi ne kadar belirginse o kişinin bisiklet üzerindeki faaliyeti ve (bana göre) rütbesi o kadar üst düzeydedir :D Nerde olursan ol bir bisikletciyi çok kolay tanıyabilirsin. Ha diyeceksin ki plajda fln çok komik görünüyor. Umrumda değil ben bisikletciyim :D

Geçen sene yaz sonuna doğru Halil'in (Korkmaz) kollarını görmüştüm.O çizgi haddinden fazla belirgindi :) O güneşin altında yaptığı antrenmanlar sonucu oluşan doğal bir rütbe olarak görüyorum ben ;)

Bu tip bisiklet üzerinde oluşan şeyler benim çok hoşuma gider.Mesela en son yapılan Adana yarışından kalma sağ ayak bileğimin hemen üst,iç kısmında aynakolun bi kaç diş izi var :)

UMUT ALAÇİÇEK bunu beğendi.
  12. bisikletcanavari

Seviye:

Zamanında İzmir'den Fatih abinin(Athletic) mtbtr.com'da paylaştığı bir fotoğraf.

Olayı çok güzel özetliyor :) Kısaca olması gereken bu :)

13. UMUT ALAÇİÇEK

UMUT ALAÇİÇEK Aktif Üye

Seviye:
    evet siz kendinizi rhat hissedin diğerlerini değini kafanıza takmayın

14. sercan_pa

sercan_pa Aktif Üye

Seviye:
    benim boyumda 1.82. M beden uygun olan sanırım

15. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Abi gülmekten kendime gelemedim. Çok güzel fotoğrafmış bu yahu:). Herkese göndermem lazım :):)