Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tayt seçimi

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında ömer yayla tarafından paylaşıldı.

1. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar kullanıdıgım tayt aşırı ter yapıyo ve sıkıntı veriyo gerçi 2 senedir kullanıyorum bu yaz böyle olmaya başladı terden perişan ediyo beni binesim gelmiyo artık bisiklete taytın altına bişey giyme dediler giymiyorum ama daha kötü terlemeye başladım üstüne bişey giyme demeyin:) cünki o şekilde cıkamam dışarı sizce nasıl yapmalıyımda bu terden kurtulmalıyım cok sıkıntı yapmaya başladı vereceginiz cevapları sabırsızlıkla bekliyorum

2. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    ömer taytın en belirgin özelliklerinden birisi,hava gecirgenligi..maalesef üsütne bişey giyerek bu durumu ortadan kaldırıyosun..

ya taytsız sürmeye alış,ya taytın üstüne bişiy giymemeye alış..

mutlaka giymeliym diyosan da, çok hafif , hava alabilen basketbol şortu gibi bi şort tercih et...

Ahmet Turan BABACAN bunu beğendi.
  3. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ben şort giyiyorum üzerine ama taytla beraber satılan cinsinden almıştım, bir sorun yaşamadım şimdiye kadar:)

4. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    acaba bu hava alan climacoll teknolojili olan kaprilerden alsam bi düzelme olurmu

5. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    birde ben bu taytın içindeki pedi bir kpriye diksem o zaman hava alma olasılıgı daha yüksek ve ter yapacagınıda zannetmiyorum bu taytların dar yapılmasının sebebi nedir acaba içeriye hiç hava girmiyo birde pedin oldugu kısıma hepten hava girmiyo neden böyle yapıyolar acaba

6. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    taytın dar yapılmasının sebebi pedal çeviririken sürtünmeyi en aza indirmek...
    haşır huşur yapmasını,bacakların arasında toplanmasını engellemek...bu sayede de tahriş,pişik gibi sıkınıtların önüne geciliyo...tabi bu duurm,taytın üzerine hava almayı engelleyen bişiy giymemeniz duurmunda oluyo....

ve bi taytın dar olması ,içine hava girmemesi demek degil....taytın imal edildigi kumaş, havayı dogrudan gecirebilen bi kumaş zaten....

pedi dogru bi şekilde yerleştirtebilirsenis kaprinin içine faydası olabilir tabi...

7. Eren Tublek

Eren Tublek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Omer

Ben asagida linki olan urunu kullaniyorum.Fiyati yuksek ancak icinde taytida var ve mukemmel bir sekilde kuru kaliyorsun.

Bilgine

http://bontrager.com/model/08329

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ben o kaprilerden kullanıyorum.kısa mesafelerde gayet başarılı ama terlemede birinci sorun bence sürtünme ve vucudun terleme yapısıdır diye düşünüyorum hatta beslenme şekli bile terlemeyi değiştirir.kilo durumunu da bilmek lazım ayrıca.sele ayarı ilk akıla gelenler bunlar.

9. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    zayıf degilim bi 7 8 kilo fazlalıgım var ama şimdilerde sıkıntı olmaya başladı sele selle italia slr xc kevler olandan siz terlemiyomusunuz kullandıgınızda acaba üzerine nasıl bişey giysem kaprimi giysem şuara bi pantlonu yırtıp kapri yaptım ama hala ter yapıyo hemde ne ter yardımcı olursanz sevinirim