Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tayt giymek istemeyenlere alternatifler

Konu, 'Giyim' kısmında Furkan TK tarafından paylaşıldı.

1. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bisiklet.jpg

Uzun mesafe bisiklet sporu ile uğraşanlar belli bir km sonra kalça bölgesinde ciddi rahatsızlıklar yaşarlar ve bu ağrı sürüş keyfinizi resmen ızdırap haline dönüştürür. İşte bu noktada tayt ve bisiklet forması dikildiği malzemesinin özelliği olarak vücudun salgıladığı teri dışarı atıp, hava almasını sağlayarak uzun süreli kullanımlarda rahatlık sağlar. Bunun yanı sıra testislere kan gitmemesine bağlı rahatsızlıklardan da sakınmak için bisiklet taytı, içerdiği antibakteriyel ped ile buna ilişkin korumayı sağladığından, özellikle uzun süreler bisiklet kullanan her bisikletçinin vazgeçilmezidir.

Fakat çeşitli sebeblerden dolayı; dini inanç, mahalle baskısı, kilolu olma, vb. kendine uygun olmadığını düşünen arkadaşlarımız tayt giymeyi tercih etmeyebiliyor. Buna herkesin saygı göstermesi gerekir.

İşte bu noktada taytın bisiklet sporunda sağlık açından sağladığı olumlu taraflarını düşünerek tayt dışı çeşitli kıyafet kombinasyonları yaparak, bisiklet sporunu hem daha verimli (sağlıklı) hemde gönül rahatlığı daha keyifli hale getirmek için alternatif giyim konusunu enine boyuna irdeleyerek konu ile ilgili paylaşım yapacağız.

1- Bisiklet Şortu + Pedli Boxer Kombinasyounu

• Şortun içine rahatlıkla giyebileceğiniz silikon dolgulu ped. Nefes alır, rahatlık sağlar.

Nefes Alan Bisiklet Kıyafetleri - Bisiklet Tayt 700 - Şort Bağlantılı

+

• Teri dışarı atar, elastik yapısı sayesinde pedal çevirmenizi kolaylaştırır.

Nefes Alan Bisiklet Kıyafetleri - VTT 300 Bisiklet Şortu - Siyah

Nefes Alan Bisiklet Kıyafetleri - Xc Bisiklet Şortu 700 - Siyah/Mavi

Bu ikili kombinasyon sayesinde yazın diz üstü kıyafet giymediği tercih edenler oldukça rahat edeceklerdir.

2- Paçalara Doğru Daralan Eşofman + Pedli Boxer Kombinasyounu

+

• Futbol oynayanlar için hazırlanmış %100 polyester nefes alan ve paçalara doğru daralan eşofmanlar sayesinde ister yazın ister kışın kullanabilirsiniz. Paçası dar olduğu için aynakolun dişlilerine takılmaz.

Nike Erkek Eşofman Altı 698860-011 Rev Knt Track Pnt 957 - n11.com

Farklı markaların paçalara doğru daralan futbol eşortmanlara bakabilirsiniz.

Çok tavsiye etmesemde bütçesi az olan arkadaşlarımız aliexpress'den bakabilirler.

Pantalones New Acacia Specialty Cycling Pants Outdoor Sports Trousers Casual Set Summer Bike Bicycle For Men&women Clothings-inCycling Pants from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Kışlık : SANTIC Cycling Fleece Thermal Wind Pants Winter Pants Tights Men's Sports Trousers Bike Windproof Pants Ciclismo-in Cycling Pants from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

3- Uzun Tayt + Bisiklet Şortu Kombinasyonu

+

• Bu kombinasyonu kışın tercih edebilirsiniz. Uzun kışlık taytın üzerine bisiklet şortunuzu giyerek sürüşe çıkabilirsiniz. Bu sayede her açıdan konforlu bir sürüş yakalabilirsiniz.

Farklı Alternatifler;

Diz altı kapriler (%100 polyester) + Pedli Boxer Kombinasyounu
    Bisiklet eşofmanı + paça bandı + Pedli Boxer Kombinasyounu

Sizde buna benzer farklı kombinasyonlar yaparak sürüşünüzü daha keyifli hale getirebilirsiniz. Konuyu destelemek adına farklı çözüm önerilerinizi paylaşırsanız bir çok kişiye yardımcı olabilirsiniz.

Lütfen konuyu farklı yerlere çekmeyiniz kişilerin özgürlüklerine müdahale etmeyiniz. Bunun bir paylaşım konusu olduğunu unutmayınız.

Teşekkürler.

Son düzenleme: 31 Ekim 2015
  2. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Emeğinize sağlık

Furkan TK bunu beğendi.
  3. aynakol

aynakol Aktif Üye

Adı:
    hakan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Furkan TK biz sana tesekkür ederiz cok guzel bir bilgilendirme olmuş

Furkan TK bunu beğendi.
  4. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet arkadaşlar güzel konu. Ben tayt giymeyen biri olarak alternatifler aramaktayım. Bilgilendirici çalışma için arkadaşımıza teşekkür ederim. Eğer çok uzun sürüşler yapıyor olsaydım ki inşallah yeni sezonda yapmayı düşünüyorum uzun pantolon paçaya doğru daralan model tercih edeceğim. Aliexpress teki alternatifler çok güzel ancak beden sorunu yaşamıyor değilim. Onların verdiği çizelgeye göre 4XL beden bana tam uyuyor biraz değişik doğrusu.

baykuş97 ve Furkan TK bunu beğendi.
  5. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çinlilere göre bende üretimi olduğu için mevcut bedeninizden en az 2 beden büyük seçmek gerekiyor. Zaten çoğu satıcı ürün ölçülerini ve kilo&boy dengesine göre seçim tablosu ekliyor buna göre tercih edilebilinir.

Yazlıklar

2015 New Fashion Brand Professional Soccer Pants Slim Skinny SportsTraining Running Pants Men's Tracksuit Trousers Leg pants-in Running Pants from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Pantalones New Acacia Specialty Cycling Pants Outdoor Sports Trousers Casual Set Summer Bike Bicycle For Men&women Clothings-inCycling Pants from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Youth Sport Athletic boys kids soccer pants training sweat 3/4 football pants children pantalones de futebol-in Soccer Training Pants from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

2015 New Hot 3/4 Soccer Pants Capris Futbol Training Pants Men Sports Football Slim Short Slacks Running Jogging De Foot L 4XL-in Soccer Training Pants from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Men Jogging Trousers Cropped Pants Man Breathable Training Pants Boy Soccer 3/4 Pants Trousers Joggers Sweats Pantalones Hombre-in Active Pants from Men's Clothing & Accessories on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu ürün kışlık : Santic New Winter Windproof Thermal Cycling Pants Outdoor Casual MTB Road Bike Trousers Pantalones de Ciclismo de Invierno -in Cycling Pants from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Örümböcük ve Barış TURAN bunu beğendi.
  6. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yiğidin malı meydanda olur :komik::komik:

7. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    "Tayt giymek istemeyenlere alternatifler" başlığı altında 5 seçenek sunulmuş, 5'inde de tayt var (4'ünde iç tayt, birinde normal kışlık tayt). Demek ki tayt giyilecek, başka yolu yok...

8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eline sağlık furkan güzel bir çalışma olmuş. Bende futbolda şalvar alternatiflerini araştıracağım.

9. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    nerede bu öneriler ben göremiyorum
    edit: engelli olduğundan göremiyormuşum

Son düzenleme: 31 Ekim 2015
  10. erguller

erguller Yeni Üye

Adı:
    Bahadır E.
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkürler fikir verici bir yazı olmuş. Bisiklet şortunun altına pedli tayt güzel olabilir.

11. Atilla G.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Murat B. Konu tayt giyip kamufle edebilmek ile alakalı, katılıyorum uzun sürüşlerde tayt giyilmesi faydalıdır.

@Fırat Y. Taytı kullanıp görüntüsünü kamufle etmekten bahsetmiş arkadaşımız. Polemik yaratacak söylemlerden uzak dursak da konu maksadına hasıl olsa ?

12. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @Atilla Gobel polemik yaratmak için söylemedim gerçekten görmüyorum meğer engelliymiş :D

13. Atilla G.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Fırat Y. Peki ama insanlar sizde engelli olup olmadığını bilmediğinden yanlış anlayabilir, nitekim ben yanlış anladım.

14. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Atilla G. bunu beğendi.
  15. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Murat B. hocam yorumlarınızı her daim okurum önem veririm. Burada amaç taytı kamufle ederek konforundan faydalanmak. Zaten kısa mesafe süren öyle layloylom takılan birisinin tayt giymesine gerek yok biraz geniş sele ve ter tutmayan eşofman olur şort olur bu kıyafetle pekte kolay sürüş yapabilir toto alıştıkdan sonra. Ayrıca içe giyilen jel dolgulu pedli tayt olarak değil iç çamaşırı boxer olarak satılıyor yurtdışında. Tayt olarak değilde boxer olarak adlandırsak belki daha doğru olur.

Örümböcük bunu beğendi.
  16. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kışlık şöyle bir ürün almıştım, gayet de memnun kaldım. Hâlâ kullanırım...

Örümböcük ve Furkan TK bunu beğendi.
  17. Abdullah07

Abdullah07 Kıdemli Üye

Adı:
    Abdullah
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İç taytın üzerine bisiklet şortu yerine başka bir şort giysek olmaz mı? Mesela ben basketbol şortu giymeyi seviyorum. Bu bisiklet şortunun esprisi nedir?

18. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    5 derecenin altındaki hava koşulları için bi taytım var. çok soğuk olurda tayt da yetmez se zaten kot pantolon giyerim üstünede.
    şu nalet olası kot pantolon da her şeye uyuyor valla. uymadığı kombinasyon yok.

Örümböcük, baykuş97 ve taner07 bunu beğendi.
  19. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Olabilir fakat bisiklet için üretilmiş şort giyerseniz daha fazla verim alırsınız. Basketbol şortu boldur pedal çevirken çok açılır rüzgar direnci ile karşılaşabilirsiniz. Fakat performans amaçlı sürmüyorsanız basketbol şortuda giyebilirsiniz. Aliexprese bakabilirsiniz orada da bisiklet şortları var.

Mesela bu ürüne pedi dahil.

Santic MTB Loose Fit Cycling Shorts Padded Detachable Underwear Leisure Bike/Bicycle Shorts M 4XL-in Cycling Bib Shorts from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Santic MTB Road Men's Cycling Loose Shorts Mountain Bike/Bicycle Leisure Baggy 3D Padded Thickening Sports Cycle Wear 7 Sizes-in Cycling Bib Shorts from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Örümböcük ve Abdullah07 bunu beğendi.
  20. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Ben okula giderken, askılı tayt(şort) giyiyorum üstüne normal şort çekiyorum.Normalde şartlarda hiçbir şey giymem sadece askılı şort ve forma.Güzel konu olmuş ama ellerinize sağlık.Çıkarılan sonuç ise: Öyle ya da böyle tayt giyilecek :hrkbuya:

Örümböcük bunu beğendi.