Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tavsiyeye ihtiyacım var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dumspirospero tarafından paylaşıldı.

1. dumspirospero

dumspirospero Yeni Üye

Seviye:
    Herkeze merhaba bu benim forumdaki ilk mesajım :).Ben yeni 500-650 ytl aralığında yeni bir bisiklet almaya karar verdim.Genelde asfalta ve ufak tefek engebeli yollarda kullanacağım(şehir içi, sahil yolu, minibüs yolu) kaldırım ve merdivenlerden ineceğim, ufak çukurlardan geçebileceğim kadar sağlam düz asfaltta da yüksek hıza ulaşabileceğim hızlı bir bisiklet istiyorum...Bisikletlerin teknik özelliklerden ve markalarından çok fazla anlamıyorum...Araştırabildiğim kadar araştırmaya ve forumdaki eski konuları okumaya çalışacağım...Fakat yinede tavsiyelerinize ihtiyacım olacak..Bütçeme uygun olarak alabileceğim bisikletleri altta yazdım...Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum acaba hangi bisikleri tercih etmeliyim.Aşağıda yazanlar haricinde de bisiklet önerebilirsiniz.Yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.Herkeze şimdiden teşekkür ederim.

Sedona SD 711 V ; 522 ytl
    GEOTECH ASCENT ALIVIO 570ytl
    CORRATEC 2008 X VERT TAAL 570yt
    Amoeba Hussar 594 ytl
    KRON XC 1000 &n bsp; 608 ytl
    CORRATEC 2008 X VERT BACO 627 ytl
    Trek 3700 646 ytl
    Trek FX 7.0 646 ytl(bu bisiklet diğer bisikletlere göre daha hızlımıdır?Öndeki çatalı değiştirip amortisörlü bir çatal takabilirmiyim?)

2. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hepsi senin isteklerine uygundur.
    Gayet ideal bir liste çıkarmışsın.
    Fiyat/Performans olarak
    1. Hussar-Kaçkar Bisiklet www.kackarbisiklet.com
    2. 711-Kaçkar Bisiklet
    3. Xc1000-Efor & Kaçkar
    4.Geotech- Delta - Bike & Outdoor
    www.Bikeandoutdoor.com & www.deltabisiklet.com
    5.Corratec Delta Ve Bike & Outdoor
    Sonrakileri söylemiyorum, çünkü üzerindeki ekipmanların bir kısmı yukarıda yazdıklarımla aynı veya çok yakın olmasına rağmen fiyatları daha yüksek.

Hızlı mı konusuna gelince bu bisikletler arasında hız farkı neredeyse yoktur.
    Hız senin kondüsyonuna, bisikletin ağırlığına, zemine ve zemine göre lastik seçimine ve ön aynakoldaki en büyük yaprağın diş sayılarıyla ilintilidir.

Aynı kondüsyonla asfaltta 1.90'lık dişli lastikler ve 1.50'lik asfalt lastiği arasında hızda 7-8 hatta yer yer 10 km bile farkedebiliyor.
    -Bu biraz öznel bir tespit olmakla beraber yaklaşık değerdir-

Ama asfalt lastiği arazide kullandığında çok zorlanırsın.
    Ayrıca 1.50'lik lastiklerle kaldırımdan indiğin taktirde janta çok fazla basınç yapıldığını da bilmen gerek.

Boyunu bilmiyorum ama şu an Borla ve 711'in üretiminin ve sirkülasyonunun durduğunu boy konusunda özellikle 16" ve 18" yani 165 cm ve yukarısı için olan boylarında sıkıntı olduğunu söylemezsem ayıbetmiş olurum

dumspirospero bunu beğendi.
  3. dumspirospero

dumspirospero Yeni Üye

Seviye:
    encralis ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.Boyum 1.86 bu nedenle kadro yüksekliği olarak 19 21" arası bir kadro almam gerekiyor...Tabiki buda önemli umarım boyuma uygun ölçüde bulabilirim.Şimdilik hussar ı gözüme kestirdim dizaynı da beni cezbetti...Aklımda şu bisikletler de var(KRON XC 2000(özellikle bu bisiklet beni cezbetti), Sedona SD 751 D, trek 3900, scott aspect50) fiyatları biraz daha yüksek bütçemi aşıyor fakat biraz daha bekleyip para biriktirip bu modellerden birinide tercih edebilirim...Yada sizin öereceğiniz max750 ytl civarında alınabilecek en iyi bisiklet hangisi bunu da yazarsanız sevinirim.Eğer bu bisikletlerden(yada max 750 ytl ye sizin önereceğiniz) hussardan çok daha iyi olanı varsa ve biraz daha bekle bunu al diyorsanız böyle bir tercih de yapabilirim.Sonuçta 150 ytl için daha iyisi varsa biraz daha bekleyip biraz daha iyi bişey almak daha iyidir.Ama gerek yok derseniz hussar ı tercih edeceğim.Sonuçta 1 kere alcağım ve uzun yıllar kullanacağım ama 750 ytl den de fazla ayıramam.Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

4. dohansen

dohansen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    merhaba,

benim de boy 189 ve kendime uygun kadro boyu bulmakta bir süre zorlanmıştım. kesene ve senin boyuna uygun bence corratec x-vert taal. delta bisiklete ugrarsan ulaş yardımcı olacaktır. 52 cm kadro boyu ve diğer bedenler de mevcut. ben 3 ay kadar önce aldım ve çok memnunum.

umrım istediğin bisikleti bir an önce alıp havaları degerlendirerek binmeye başlarsın.

kolay gelsin,

dogan

5. dumspirospero

dumspirospero Yeni Üye

Seviye:
    Birde bu bisiklet var CORRATEC 2008 X VERT HALCON buda hoşuma gitti.Yorumlarınızı esirgemeyin arkadaşlar :)

6. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    751 Disk versiyonunu tavsiye etmiyorum.
    Çünkü sizin yağmurda ve çamurda bisiklet süreceğinizi ya da yağmur çamurda performanslı sürüş yapacağınızı sanmıyorum.
    O yüzden disk frenlerin cazibesine kapılmayın.
    Özellikle de bu mekanik disk frense hiç kapılmayın.
    Zira fren sertliği v-brake ile aynı.
    Hidrolik derseniz başka.
    Ama mekanik disk frene para verene kadar üst modelin v-brake sistemli olanı almak çok daha mantıklı.
    Özetle
    751 V'nin mavi beyaz çok hoş bir rengi var ve üzerindeki ekipmanlar da verilen parayı kat be kat hakeden ekipmanlar.
    751 V Hussar'dan çok daha iyi bir bisiklet ve sadece 100 $ daha pahalı.

7. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Mosso Falcon a da bi bakın.Yukardaki bisikletler arasında en hafif kadrolu bisiklet Mosso Falcon.Hem Amoeba Hussar'la aynı para.