Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tavsiyenizi bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Çağatay DEMİR tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay DEMİR

Çağatay DEMİR Yeni Üye

Seviye:
    Ben 15 yaşındayım. İzmirde oturuyorum okula sahile giderken kullanıcağım bi bisiklet arıyorum bide sitede gördüm düzenlediğiniz şu hafta sonu turlarına katılmak istiyorum :) bugün bi bisikletçiye gittim 795 liraya bianchi peak vardı sizce o paraya almaya değecek güzel bi bisiklet mi yoksa bu paraya daha iyi bişey bulursun derseniz izmirde bisikletçilerde bulabileceğim tarzda tavsiye edebiliceğiniz bi bisiklet var mı :? önceliğim sıfır bi bisiklet o yönde tavsiyeleriniz olursa mutlu olurum :)

Şimdiden teşekkürler.

2. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    İzmirde okula bisikletle gidip gelebilmek güzel bir şans..

O paraya o bisikleti alma sakın..

Maddi durumunun iyi olduğunu düşünüyorum, 700 küsür milyon çıkarabildiğine göre.

Ben okula bisikletle gidip geleceksem çok pahallı bir şey almazdım. Çalınır falan neme lazım..

Bir yandan da seni yarı yolda bırakmayacak, akıcı, vites geçişlerinde sorun çıkarmayacak ve azıcıkda fiyakalı olacak bir model önerin derseeeeeeeeeennnn:

İkinci el sedona derim.. Eyvallah.. Bak forumda var bir iki tane satılık.. 400-600 civarı..:in:

3. Çağatay DEMİR

Çağatay DEMİR Yeni Üye

Seviye:
    o zaman ben bişey soriyım :) bu bisikleti tavsiye etmemenizin nedeni özelliklerine göre pahalı olması mı çünkü merak ettiğim bişey var bianchi pek önermiyosunuz kimseye markadan memnuniyetle ilgili mi bu yoksa :? Ben küçükken babam bi bisiklet almış bianchi ydi o günden beri ben bianchi yi en iyi marka olarak düşünmüştüm ama ilgilenince doluuuu iyi marka varmış :)

bide sadece okul olarak düşünmeyelim yani okul yakın olduğu için onu dedimm aslında amaç şöyle iyi bişey olsun narlıdereden konağa gitsem zewk alıyım zorlamasın beni :)

4. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:

o fiyata sedonanın güzel modelleri var ve izmirde rahatlıkla bulabilirsin.

5. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çağataycım bianchiyi forum ahali fiyat performans olarak beğenmez. Sebebi bu bisiklete vereceğimiz parayla çok daha kaliteli donanımları olan daha güzel kadrolu bisikletleri bulabiliyor olmamızdı.

Bizlerde küçükken bianchiye tapardık çünkü ona rakip bisan, bmx ve pinokyo vardı. Ama şimdi dünyanın her türlü bisikletlerini bulabiliyoruz ülkemizde.

Bianchinin gerçek fiyar performanına uygun bisikletleride var. Her zaman kötülemiyoruz işte onlardan bir kaçının 2009 modelleri;

http://www.mtbtr.com/katalog/katalog_ayrinti.asp?Secim01=845

http://www.mtbtr.com/katalog/katalog_ayrinti.asp?Secim01=846

gibi..

Ama yinede bunların ikinci elleri bir şekilde para etmiyor.. şimdi karbon bianchiye 4000 lira vereceğine daha popüler bir kadroyu almak daha iyi.

Örneğin yakın zamana kadar salcano bisikletler piyasa bisikletleri olarak kabul ederken 2009 modellerini iyi donanımlarla piyasaya sürdüler. 2010 modelleinde karbon kadrolar kullanacaklarmış, iki ay sonra görürüz yeni modelleri.

Kim bilir ileride bianchide yatırımlarına ve müşteri memnuniyetine önem verirde tekrar ona taparız..:in:

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  6. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bızım o senelerdekı duydugumuz ılgı bıancıyı sımdı sımarmıs bır moda soktu..
    dahada kendını turkıyede tek oldugunu zannedıyor. kı fazlasıyla yanılıyor

7. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşım bianchi hakkında arkadaşlar gayet açık şekilde yorumlarını yapmış tekrar bişeyler söylemeye gerek yok. Sana benim önerim madem 700tl küsür paran var 2.el çok güzel bir bisiklet alabilirsin. Forumun 2.el bölümünü araştır. Ancak 2.el almak istemiyorum falan dersen(birçok kişi bu yanıtı veriyor..) Sedona 711 veya 741 modellerine yönel.

8. Çağatay DEMİR

Çağatay DEMİR Yeni Üye

Seviye:
    Yorumlar için teşekkürler bianchi ye kafam yatmadı iyi de oldu :) şimdi sedona 711 in bi v fren bi de disk diye farklı iki modeli var bu farkın tam anlamı nedir :? bu bisikletlerin yorumlarını da okudum gayet güzel. bu üçü arasında seçsek 711 v 711 disk 741 hangisini alsam üçlü içinde en iyisi olur :?

9. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    711 alacaksan v frenli olanı almanı öneririm.Çünkü 711-d nin üstündeki fren mekanik disk fren.Bunu fazla önermem .

sıralama= hidrolik disk fren > v fren > mekanik disk fren

711 ile 741 arasında kalmışsın işte aralarındaki fark ..

resim küçük olmuş ama tıklarsan büyür:D

10. Çağatay DEMİR

Çağatay DEMİR Yeni Üye

Seviye:
    gerçekten tıkladım büyüdü :D Ben aslında 711 v modeline daha bi sıcak baktım siz ne düşünüyosunuz aradaki farklar çok önemli kaçar mı :?

11. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Arada 55 euro fark var.
    741 üstündeki parçaların kalitesi biraz daha iyi .711 alıp daha sonra bu parçaları almak istesen 55 değil 155 ödersin.almışken iyisini al 741'i öneriyorum yani.

12. Çağatay DEMİR

Çağatay DEMİR Yeni Üye

Seviye:
    bi bisikletçiye sordum şimdi 780 taksitli fiyat dedi biraz fazla degil mi yoksa normal midir :?

13. Çağatay DEMİR

Çağatay DEMİR Yeni Üye

Seviye:
    a bide sedona 741 modeli için bu fiyat

14. muhammet kaba

muhammet kaba Yeni Üye

Seviye:
    bende senin gibi düşünüyordum okula gitmek için daha sonra abilerle dağa turlara çıktık daha fazlasını istedim (kask eldiven gözlük t shirt tayt ayakkabı) derken bir baktım bisikletçi olmuşum belediyesporun bisikletini kaydoldum ve lisans çıkarttım inşallah ilk yarışım 18.10.09 da başarılı olurum neyse beni geçelim diyeceğimaldığın zaman sadece okul değil dağlarda tur etmek için sana tavsiyem sedona çeşitlerine bakabilirsin hem hesaplı hemde şık

15. Çağatay DEMİR

Çağatay DEMİR Yeni Üye

Seviye:
    hayır muhammed abi aynı senin gibi düşünüyorum bende küçük çaplı değil yani :) sen 780 e ne dersin iyi mi biraz da pazarlıkla indiririm :?

16. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Alabiliyorsan 741 al derim. Birinde Altus birinde Acera donanımı var. Bide 741 in sele borusu daha iyi. Aralarında ahım şahım bir fark yok tabiki ama sonuçda 741 de shimano nun bir üst sınıf komponentleri mevcut. Buda bisikletin ağırlığını ve akıcılığını etkiler. Birçok kişiye 741 i önerdim alanlarda memnun kaldı.
    780tl de güzel fiyat..