Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tavsiyelerinizi, önerilerinizi bekliyorum

Konu, 'Street & DJ' kısmında KuNDuZ tarafından paylaşıldı.

1. KuNDuZ

KuNDuZ Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar.. Yaşım 22.. Forumun bu bölümünü bayağı gezdim videoları izledim arkadaşların hareketlerini gördüm resimlerini vs.. Açıkçası çok hoşuma gitti.. Benim boyum 1.86 kilom 95 civarı ama düzenli spor yapan birisiyim.. Ben salcano insomnia sahibiyim ve bisikletimi çoğunlukla şehir içinde kullanıyorum.. Ama inanın bu bisikletin önünü kaldırmak bile neredeyse imkansız :).. Şimdi size sorularım :)

1. Bu yaşımda, boyumla kilomla bu tarz bir bisiklet alıp hareketleri öğrenebilirmiyim?

2. Neden olmasın diyorsanız bana hangi markayı önerirsiniz?

3. Sen bu hareketleri öğrenirken düşersin bisikleti kırarsın 2. el bi tane al mı dersiniz? Yoksa almışken yenisini al garanti olsun mu dersiniz?

2. eraytskrn

eraytskrn Kıdemli Üye

Seviye:
    fiziksel sartlar bence uygun bence scott un voltage markalarina bir bakabilirsin ben bmx kullaniyorum ama street e gecmeyi dusunuyorum scottlar cok hosuma gidiyor ve de almisken iyisi olsundan yanayim.

3. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence iyi gezmişe benzemiyorsun çünkü forumda buna benzer bir çok konu var...
    Ama yinede sorularınıza cevap veriyim bence o sizin aiminize çalışamnıza kalmış.. hareket yapmak boyunuz ve kilolarınız ideal yanı hantal kalmazsınız ...
    2. el mi sıfır mı bisiklet almak size kalmış bir şey...
    sıfır olarak düşünürsen bütçeni bilmek lazım.. Diyorsan ben çok fazla para veremem.. sana 660€ olan giant brass1 i öneririm.. ama bütçe sorunum olmaz diyorsan specialezed p serisinden bir model öneririm...
    Ve lütfen konu açmadan önce forumun arama özelliğini kulananınız...

4. KuNDuZ

KuNDuZ Aktif Üye

Seviye:
    vallahi kardeşim çok aradım bu bölümü ama.. tam kafamdakileri netleştirmek için bu konuyu açma gereği duydum.. sonuçta boy, kilo olarak tam tavsiye almam önemli.. evet boy olarak aynı boyda arkadaşların açtığı konular vardı ama kiloda önemli burada.. çünkü düz yolda gidilmiyor bu meretlerle :) ağırlığa dayanması çok önemli hareket denerken.. tavsiyeleriniz için teşekkürler tekrar inceleyeceğim hepsini

5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    ben sedona x11 kullanıyorum 80 kiloyum. x11 alt seviye bir kadro olmasına rağmen kırılmadı henüz.

bisiklet için önerim bütçe belirtmediğiniz için genel olarak fiyatlardan bahsedeyim.

bu iş için en az 1000 lira bütçe ayırmalısınız ki bu bütçeyle anca giriş seviyesi bir bisiklet alabiirsiniz.

model olarak önerilerim

giant brass 2 => 550 € ( kadrosundan bulabilirsem bende alacağım. bulamazsam bütün bisiklet alıp kadrosunu kullanacağım )
    kron crazy hop=>1600 civarında fiyat olması bekleniyor. (kadrosu amatör olsada üzerinde kullanılan parçalar çok profesyonel. ileride kadrosunu değiştirmeniz yeterli olur.

6. KuNDuZ

KuNDuZ Aktif Üye

Seviye:
    2. el bölümünde uygun fiyatlı bir hussar vardı mesela öyle bir bisiklet bana uygun olur mu? çünkü ben sadece hareket öğrenmek yapmak için istiyorum bu bisikletlerden.. aslında şu anda 1000 tl fazla bir rakam bnm için.. 500-750 arası düşünüyorum aslında.. 2. ele mi yönelsem sizce?

7. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Her zaman sıfır daha iyidir.Ama ilk zamanlar öğrenirken bişeyleri pert ediceksiniz.İlk 2. elle başlıyıp belli bi seviyeye geldikten sonra sıfır bişey almanız daha iyi olucaktır.

8. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=37456

bu linkteki hussarda güzel bisiklet başlangıç için ;) işi iyice öğrenince daha profesyonel bisiklete geçersiniz ;)

grungemre bunu beğendi.
  9. KuNDuZ

KuNDuZ Aktif Üye

Seviye:
    ben hala öğrenme konusunda dertliyim aslında... İş dolayısıyla rize'de bulunduğum için burda bu tip bisiklete binen veya tercübe sahibi kimse yok beraber düşe kalka öğrenebileceğim... Tek başına rahat öğrenebilirmiyim bazı hareketleri.. Özellikle önü kaldırıp tek teker üzerinde sürme olayına bayıldım.. Böyle bir bisiklete sahip olupta dümdüz kullanmak zorunda kalırım diye tedirginim birazda..

10. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    streete başlayalı 1 yıl oldu şimdiye kadar tek başıma sürdüm. sürmek istedikten sonra yanınızda birisinin olmasına gerek kalmıyor ;)

KuNDuZ bunu beğendi.