Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TAVSiYELERiNiZi BEKLiYORUM-ACiL!!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mehmedean tarafından paylaşıldı.

1. mehmedean

mehmedean Yeni Üye

Iyi gunler arkadaslar:

Yeni bir sabit kadrolu(on amortisorlu) dag bisiklet almak istiyorum. Ancak daha kararsizlik safhasini gecemedim! Bu noktada yardimlarinizi bekliyorum. 1750 ytl civari butce ayirdim. Bisikleti Uludagin tepelerinde kullanacagimdan saglam ama fazla hantal olmayan bisiklet ariyorum. Amoeba Scud tavsiye edildi, su linkteki http://www.kackarbisiklet.com/tr/urun_detay.asp?productID=473&cat=Bisiklet Giant tavsiye edildi. Scud iyi gibi duruyor ancak pek kesmedi. Giant ise acikcasi ot gibi geldi. Cok rahat gozukuyor ama boyle dusunuyorum! Yani gorunusu guzel, bisikletten inip seyrettigimde zevk alacagim saglam bi bisiklet tavsiye eder misiniz? Cevablarinizi bekliyorum... Takimlari en az Deore olan 27 vites bisikletler tercihimdir... :in:

2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisiklet için çok güzel bir bütçe ayırmışsınız bu hususta sizi tebrik ediyorum. Halili Öztürk bu konuda size yardımcı olur. Kendisine özel mesaj atın birde onun tecrübelerinden faydalanın bence....

3. mehmedean

mehmedean Yeni Üye

Ya efendim 12 yil bianchi kullandim, 2 kaza gecirdim, derken isi kaptim, 5 yil normal sehirde anayollarda gittik. Derken tatmin olamadim seleyi alcattim daldim araziye son bisiklet 1 yilda dagildi!(Gerci eskiydi ve arazi icin degildi) Yeni bi tane bisiklet lazim artik, yazokulunu da bitirdim sonunda... Artik bisiklet alma zamani geldi :).

4. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben Amoeba nin Scud modelini begeniyorum kadro olarak.Ama Scott un da modellerine bakmalisin derim.Onlarda muhtesem 2.elini bulabilirsen tavsiye ederim.2.elini bulmak da zor ama denk gelirse kaçırma:in:

5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Siz downhill'ci misiniz? Yada ne tür bir bisiklet düşünüyorsunuz

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Aslında bu fiyat aralığında alternatif çok. Şimdi şu şu bisiklet olur desek, atladığımız olabilir.
    Sizden bir rica (bu hem sizin, hem de yorum yapacak olan bizler ve diğer üyelerimizin işini kolaylaştırır ;));
    İnternet sitelerini araştırın. Belirlediğiniz fiyata uygun olan bisikletlerin (ki %10 artı/eksi de olabilir bence) içinden gözünüze de hitap edenleri bir belirleyin. Bize bu seçenekleri söyleyin, biz de inceleyip "Bunun bu tarafları iyi, şu tarafları kötü, bu alınır, bu alınmaz" gibisinden yorum yapalım.
    Yoksa bu şekilde çook geniş bir konu olur, ne siz faydalanabilirsiniz, ne de biz verimli olabiliriz.
    Saygılar

7. mehmedean

mehmedean Yeni Üye

Ekseriyet Uludag'dan sehre inerek gececek bu bir ay...:D Ama normalde sadece sehir icinde kullaniyorum. Bu yuzden sadece inise uygun bir model almayayim diye dusunmustum, siz ne dersiniz?

8. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    inişe uygun bir şey istiyorsan fr yada dh alacak sın dostum sabit kadro ile dh fr bir kadro kadar rahat ve süratli iniş istiyorsan :)

9. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    valla garanti olsun diyorsan en kralları scott trek bana göre hafiflik istiyorsan ve sağlamlık istiyorsan amoebada iyi fakat bütçeni düşününce en mantıklısı onlar gibi