Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tavsiye

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Ahmet Güner tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Güner

Ahmet Güner Yeni Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Bir süre forumda gezip, araştırma yapıp sonunda üye oldum. Öncelikle çok güzel ve faydalı bir forum (site), bunun için yapanları tebrik ederim.

Danışmak istediğim konuya gelince, yol bisikleti toplamayı düşünüyorum. Amacım yarışlara falan katılmak değil. Zevk için, sevdiğim için istiyorum. Antalya'da yaşıyorum ve işe gidip gelirken, onun haricinde akşamları ve haftasonları tur atmak için istiyorum. Birkaç seçeneğim var ama emin olamıyorum bir türlü. İşte sizden bu konuda yardım istiyorum. İlk başlarda vitesli olarak kullanıp daha sonrasında iyice alıştıktan sonra fixed gear'a çevirmeyi düşünüyorum. O yüzden vites sayısı benim için önemli değil. Seçeneklerim aşağıdadır. Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada boyum 1.70 cm.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ianchi-klasik-yaris-bisikleti-128572535/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-yaris-yol-bisikleti-130173575/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...8-vites-kelepir-bu-paraya-yok-130648863/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-bu-fiyata-yok-10-vites-saglam-129922051/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...s-bisikleti-cok-temiz-orjinal-130716092/detay

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle linklerdeki bisikletlerin hiçbiri yol bisikleti değil. Hepsi 80- 90lı yılların klasik sıradan şehir bisikletleri. Bunların birçoğu hi-ten tabir edilen çelik kadrolu bisikletler. Fiyat olarak uygun görünseler de canlı görüp incelemeden almamak gerekir. Ben de 170cm boyundayım ve bisikletlerin çoğunun kadro boyu 170cm için büyük. Son linkteki Peugeot gerçek ise( Bianchi kesinlikle sahte) 51 cm kadro boyu ve resimden göründüğü kadarıyla en mantıklısı görünüyor.
    2 sene önce ben de linktekiler gibi bir Bisan toplamıştım. Hesapta olmayan birçok masraf çıkıyor ve astarı yüzünden pahalıya gelebiliyor. İyice araştırmadan, denemeden almamak gerekiyor. Bence bu tarz bir bisiklet için bütçenin en azından 500 - 700 aralığına çıkması gerekiyor.

ihtiyar ve Ahmet Güner bunu beğendi.
  3. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ya hocam satanlar alınmasın ama bu linktekiler çöp..

4. Ahmet Güner

Ahmet Güner Yeni Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Yol bisikleti olmadıklarını forumlarda çok duydum, gördüm, fakat bir kategoriye sokulamıyor bi türlü. Tur bisikleti diyen de oldu, yol da, şehir de. : )

İşte size sormamdaki amaç da buydu; Bianchi'nin sahte olduğunu falan ben kesinlikle anlayamam. : ) Yalnız boy konusuna takıldım. Genelde kadro boyu hesabında 1.70'e 53-55 denk geliyor deniyor. 51 küçük olmaz mı? Gerçi burda da denemek daha bir önem kazanıyor. Küçük derim binip deneyince tam bana göre olur falan.

5. Ahmet Güner

Ahmet Güner Yeni Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Bakarken ben de bunun hangi bi yerini düzelticem diye çok düşündüm. : )

6. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    gidin bir bisikletciye deneyin bir kaç tane.... size kadro boyunu söyleyecektir. ona göre size en uygununu görür ve denersiniz. aramanızı ona göre yaparsınız.

Ahmet Güner bunu beğendi.
  7. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yenilediğim klasik bisan 55cm idi ve ayak tabanlarım tam yere bastığında orta demir üzerine ciddi şekilde oturuyordum. Şu an kullandığım Salcano CYC02 apex bisikletim 53cm kadro ve aynı pozisyonda orta demire temas ediyorum, 51 cm bulamadığım için almıştım. Kullanırken 53 cm çok rahat ettiğim bir boy ama 51 cm kadro 170 cm boy için hem kontrol hem de konfor için ideal olacak görüşündeyim. 53 cm kullanıyorum ama bazen tedirgin olabiliyorum, yine de kabul edilebilir. 55 cm kadroyu kesinlikle tavsiye etmem. 51-52 cm kadrolar ideal olur.

Linkteki modeller bir önce verdiklerinize göre daha uygun modeller kadro boyu hariç. 500TL fiyat önerin.

8. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  9. Ahmet Güner

Ahmet Güner Yeni Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Haklısınız. 1-2 cm kısa olmasının zararı olmaz belki ama uzun olmasının zararı olur. Ki sizinle boyumuz aynı olduğu için özellikle dikkate alıyorum söylediklerinizi. Birde Niyazi Akarken'in de dediği gibi gidip deneyip daha net bir fikir edinicem.

10. Ahmet Güner

Ahmet Güner Yeni Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Ama orta göbeğin öne ya da arkaya doğru eğri olması fikri bana sıcak değil malesef. Daha çok yere paralel olmasını seviyorum. Fixed gear olayı belli bir süre bu tarz bir bisiklette tecrübe kazandıktan sonra düşünüyorum. Belki 1-2 sene sonra. Zira hem kullanım, hem de kondisyon olarak zamana ihtiyacım olacak. Trafikten yana bir çekincem yok, yavaş yavaş bisiklet yolları artırılıyor Antalya'da. Ama özellikle sürekli pedal çevirme olayından korkuyorum şuanda. : )

Birde her şeyde olduğu gibi bisiklette de sadeliği seviyorum. O yüzden büyük ihtimal aldığım bisikletin etiketlerini söküp tek renge boyucam.