Tavsiye.

Tepki
0
Selamlar,

Benim amacım hem şehir içinde hem de kafama estiğinde dağa bayıra çıkmak için kullanabileceğin bir bisiklet seçmek.

Geotech Life Shimano Acera ve Sedona 711v marka-model bisikletleri beğendim şimdilik ama açıkçası pek de bir bilgim yok bu konuda. 700, maksimum 800 lira bütçem var.

Neler önerirsiniz ve önereceğiniz bisikletin artıları eksileri nelerdir?

Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Öncelikle merhabalar.Anladığım kadarıyla dağda bayırda kullanabileğiniz aynı zamanda şehiriçinde rahat edeceğiniz bir bisiklet arıyorsunuz.Bildiğim kadarıyla Geotech Life 28" jant ve şehir bisikleti.Fiyat/performans oranı yüksekte olsa arazide pek rahat edilebileğini sanmıyorum.Bence siz bir mtb alarak hybrid bir bisiklet oluşturabilirsiniz.Örneğin kararında ince bir lastik takarak şehir içinde rahat edebilir, yeri geldiğinde araziye çıktığınızda işinizi görecek bir bisiklet oluşturabilirsiniz.Yani verdiğiniz bisikletlerden Sedona 711v güzel bir seçim olacaktır diye düşünüyorum..

Bir de benim bir önerim olacak, bütçenizi biraz arttırabilirseniz eğer Sedona 711v den çok daha iyi donanıma sahip bir bisiklet; Carraro Daytone 436.
27 vites ve hidrolik fren sistemine sahip.Bu da ilanın linki ;

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Öz

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
Whistel Miwok modellerine göz atabilirsin ben mtb tavsiye ederim kilitli maşa ve asfalt lastikleri ile yolda mtb lastikleri ile arazide kullanabilirsin.

Tepki
0
Lastik değiştirmek gibi bi lüksüm olmayacak malesef.

Söylediğin bisiklete baktım. 14,8 kg bana biraz fazla gibi geldi. Sanırım Sedona daha hafif.
Whistle modellerine de baktım. İlgimi çekti fakat çok da anlamadığım için hangisi daha iyi karar veremedim.

Herhangi 0-800tl arası bir bisiklet önerebilirsiniz ben sadece sedona öneren bi arkadaşım olduğu için bunu tercih ettim. Amacım dediğim gibi daha çok arnavut kaldırımlı şehir yolları, arada dağ bayır.

randie

Aktif Üye
Tepki
89
Onceden soylendigi gibi kilitli maşa olmasi lazim. İnsanlar sürekli dağ bisikleti alıyorlar ancak bisiklletlerini arazide kullanmıyorlar. Bu nedenle amortisörsüz şehir bisikleti veya hibrid bisiklet de düşünebilirsiniz. Türkiye'de bisikletler yurtdışının iki misline satıldığı ya da ucuzları düşük/kalitesiz komponentlere sahip olduğu için marka konusunda fazla alternatif yok. Sedona, Carraro, Whistle alınabilecek markalar. sundubisiklet.com veya sedabisiklet.com'dan urunleri karşılaştırabilirsiniz.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Ya şimdi söyleyeyım GEOTECH markalı bir bisiklete paranız yetmeyecektir. :) Bana göre Sedona 741V almalısınız. Sonuçta çok zor koşullarda sürmeyeceksiniz. V Brake size yetecektir. Sedona 741 sizi uzun süre tatmin edicektir bana göre. Üzerinde bir kaç değişiklikte yapabilirsiniz. İyi pedallamalar. :)

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
@Demir Aylak

Bende İzmirde oturuyorum. Ekipmanınızı tamamladığınızda sizinle tura çıkmak isterim. :) Seda Bisiklete gidebilirsiniz. Bülen ağabey iyi biridir. ( Benim yüz yüze tanışmışlığım yoktur. Babam sayesınde tanışıcam inşallah. Babamın dediğine göre çok iyi biriymiş. )

Tepki
0
Evet arkadaşlar son olarak sedona 741v almaya karar verdim derken trek markasının teknik servisinin de yakında olduğunu ve bayağı iyi bir marka olduğunu öğrendim.

TREK 3700 V ile Sedona 741v arasında kaldım. Fiyatları birbirine yakın ama ağırlık bilgilerini bulamadım. Ağırlığı düşük olanı almayı düşünüyorum yine de sizlere sorayım dedim. Hangisini önerirsiniz? Neden?