Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tavsiye

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında FthZkn tarafından paylaşıldı.

1. FthZkn

FthZkn Yeni Üye

merhaba arkadaşlar,
    yaz başından beri bisiklet ile amatör olarak ilgilenmekteyim. kendi çapımda ve performansım doğrultusunda ufak ufak turlar yapıyorum, tabi ne kadar tur denirse.. her çıkışımda en az 25-30 km sürmeye gayret ediyorum. genel olarak eğimli yollarda eğime karşı kullanmayı tercih ediyorum, bacaklarımı daha da geliştireceğine inanarak. forumu biraz okudum ve herkesin şehir dışı turlar yaptığını gördüm. ben de ev arkadaşım ile birlikte Karadeniz turu yapmayı planlıyoruz ama açıkçası gözüm pek yemiyor. bu tur için gerekli performansı nasıl elde edebilirim? her gün bisiklete çıkmaya yada çıkamadığım zamanlarda koşmaya gayret ediyorum. vücut direncini arttırmak için ve zinde tutmak için de ufak tefek egzersizler yapıyorum. bu gelişimi hızlandırmak için daha ne yapabilirim acaba, tavsiyeleriniz var mı?

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bisikletiniz mtb mi..30 km karadeniz turu için size yeterli olmayabillir ,bence kondüsyonu artırmak gerekecek ,ayrıca bisiklet mtb ise kalın dişli ise yolun tamamı asfalt ise bu bisiklet uzun yolda size traktör hissini verecektir ,48 ayna kollu şehir bisikletlerine bakmanız mantıklı olacak ,tarz olarak tur bisikletçiliğine yakın olabilirsiniz...

3. FthZkn

FthZkn Yeni Üye

evet bisiklet mtb race design, ikimiz de mtb ile bu yolculuğu yapmayı düşünüyoruz.
    bisiklet ile yeni ilgilenmeye başladığım için 48 ayna kollu şehir bisikleti olarak hangi marka ve modellere bakabilirim?

4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    açıkça konu gerçi yalnış olmuşta neyse ,serbest kürsüye açabilirdiniz konuyu ,
    evet devam edeyim ,boyunuz kaç o önemli tabi
    ayrıca doğru kadromu mtb bu da önemli eğer mtb sizin boyunuza göre değil ise bu karadeniz turunda sakatlanma olabilir şimdi mtb 'lerde ayna kol 44 diştir ama dersenizki bizim acelemiz yok konaklaya konaklaya gideriz derseniz sorun yok yalnız mtb ye silik teker 1.50 takar iseniz nispeten hız olur (o da 28 janta göre fazla olmaz ) kalın dişler asfaltta tutar mesafe uzadıkça sizi yorar..city -bike' ların her modeli bence uygun sedona olabilir diğer markalarda olabilir gıant örneğin

şöyle bi bagajda arkaya yaptırabilirsiniz..

5. FthZkn

FthZkn Yeni Üye

boyum 1,92 kullandığım bisikletin kadro boyu da 20 inç, 26 jant
    turu 15 günde konaklamalı olarak yapmayı düşünüyoruz
    tura çıkmadan önce mtb'lere dediğiniz gibi lastik değişikliği yapsak uygun olur mu?
    bizimkisi biraz keyif turu olacak günlük 90 km ilerlemeyi planladık ve gördüğümüz dağ tepelere tırmanmayı ve manzaralara ulaşmayı hedefliyoruz.
    aslında bu tür araştırmalar için çok geç kaldığımızın farkındayım, bunları daha kış zamanı yapıp kondisyonu ona göre ayarlamak gerekirdi fakat iş dolayısı ile ancak vakit bulabildik mazur görün :)

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    estafurullah
    şimdi boy 1.92 oldukça uzun sayılırsınız benim boy 1.74 kadro 19 ince yakın siz benden 18 cm fazla olduğunuza göre 20 inç size ufak gibi..aralığa bakar iseniz -1.90 - 1.95,boy 53 - 56 cm 21 - 22 " inç deniyor açıkça ne olur bilemem bi kadro düşüğü..

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=80109

kaynak,,,

7. FthZkn

FthZkn Yeni Üye

sanırım bu kadro boyu ve jant büyüklüğünde bir bisiklet verdiğiniz tarife uygun

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    valla işi sağlama almakta fayda var ,hiç bu kadro ile 100 km gitmediğinize göre riske girmeden bi kadro büyüğü bence mantıklı ,işi yokuşa sürmeden ,ne olur ne olmaz,,,

9. FthZkn

FthZkn Yeni Üye

haklısınız, tavsiyeleriniz için teşekkürler :)