Tavsiye Edebileceğiniz Cyclocross Bisikletler

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar, Cyclocross Bisiklet almak istiyorum, şuan bir MTB var fakat antrenmanlarım için yetersiz, safkan yol değilde cyclo düşünmemin sebebi ise hem yolda giderken daha rahat olmak, port bagaj monte yerleri ve en önemlisi bunlarla birlikte antrenman Bisikleti olarak kullanılabilecek olmasıdır.
Uzun turlara da güvenle çıkabilirim heybe ye eşyamı atarak,
Önerbileceğiniz tüm Cyclocross Bisikletleri yazabilirseniz sevinirim.
Bana en cazip şuan da Cannondale CaadX tiagra geliyor,
Yeni fikirler bekliyorum..

• Beğen
Tepkiler: UPCycling
Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçe ne kadar ayırmayı düşünüyorsunuz ve yurtdışından almayı düşünürmüsünüz?

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
3.000 TL ye kadar, belki yurtdışı da olabilir ama TR benim için çok daha iyi olacaktır. Karbon düşünmüyorum muadili bir alü kadro işimi pek ala görecektir. :) Siz aklınızda ne varsa bu fiyata kadar söyleyebilirsiniz..

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim favorim Colnago World Cup 2.0 sizin bütçeyi biraz aşıyor ama yine de alternatif olarak aklınızda bulunsun.
ya da CORRATEC C-CROSS 105 (link)

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Meridaturkiye.com sitesine bakabilirsiniz .
Türkiyeye gelen 2 model var.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Crux da port bagaj monte yerleri yok diyebiliyorum yine de teşekkürler, bagaj sorun olmasa cannondale caad 8-10 alacağım. ;)

• Beğen
Tepkiler: UPCycling

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam,
Yurtdışından nasıl bisiklet alınıyor? bilgi verebilirmisiniz.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Biraz önce satışını gerçekleştirmiş olduğum MTB bisikletimin hemen akabinde bu konuyu açıyorum.
(link) . İlerleyen zamanda (muhtemelen yaza doğru) İnşaallah almayı düşündüğüm Cyclocross bisiklet hakkında her türlü yardıma açığım. Temiz ikinci elde olabilir. Boyum 1.75 Kadro 51-53 yanılmıyor isem. Salcano, Carraro, Corrotec, kesinlikle düşünmediğim markalardır. Yardımlarınız için teşekkürler.

Olmazsa olmazlarım : Çamurluk ve bagaj delikleri, kaliteli karbon maşa, hidrolik disk fren, geniş vites aralığı, hafiflik.

Alttaki canavarı istiyorum. Kaça patlar ? Nasıl getirtebilirim ?

Cyclocross9.png

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@ÇaNakkaLeRuHu
Yanlış anlamayın tamamen merakımdan soruyorum saydığınız markalar neden kesinlikle tercih etmeyeceğiniz markalar acaba? (Salcanı, Corratec benim de tercih etmeyeceğim markalar ama Carraro'yu ayrı bir merak ettim.)

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
@ÇaNakkaLeRuHu
Olmazsa olmazlarım dediğiniz her şey benim cyclocrossta mevcut 10 kilo ve 105 set.
1700km sonunda henüz ayar görmedi, lastik patlamadı. Çok da süratli. Markası ise Corratec.
Neden tercih etmeyeceğinizi yazarsanız herkes için yararlı bir paylaşım olur.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Vaktiyle cyclocross kullanıcısı olmaya karar verdiğim dönemde tamamen kişisel beğeni ve fiyat/maliyet odaklı hazırladığım bir liste mevcuttu. Listedeki modellerden başlıcaları şunlardı:

1- Cube Cross Race Pro
2- Focus Mares AX
3- Giant Anyride (evet bu cyclocross değil, gravel bike ama aşağı kalır yanı da yok)
4- Cannondale CAADX
5- KTM Canic CXA
6- Merida Cyclocross
7- Scott Speedster CX

Bütçenize göre yukarıdaki modellerin herhangi birini tercih edebilirsiniz. Forumda hemen hepsinin inceleme yazıları da mevcuttur.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@NomadCRY

Nedenler çok çeşitli. Kısaca şöyle söyleyeyim antipatimi kazanmış markalar bedavaya verseler almayacağım kadar.

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@ÇaNakkaLeRuHu
Tamam işte ben de bunun nedenlerini sordum. Salcano tamam, Corratec tamam ben de asla tercih etmem. Ama bunun nedenlerini sordum özellikle Carraro'yu merak ettim.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Ahmetgitar

Aynı soruyu biraz öncede bir arkadaş sordu. Nedenleri çok çeşitli. Salcano fabrikası iki üç cadde altımda. Ama yaşadığım müşteri memnuniyetsizliği neticesinde kapısının önünden geçmiyorum. Diğerlerinde de bu şekilde sıkıntılar oldu. Bende çok büyük antipati yaptılar bilmiyorum. Satınalma müdürü olarak meslek icabı çok araştırır soru sorarım, bu firmalardan aldığım geri dönüşler ve izlenimlerim hep olumsuz oldu belki de bundandır. Belki de mesleki beklentiler neticesinde bu firmalardan da beklentim yüksek oldu. Ama müşteri ilişkileri ve bayileri fiyasko.

@Sadettin Z.

Tavsiye ettiğiniz markalardan şu an araştırdıklarım var Sadettin bey. Yalnız daha çok Cyclocross üstüne master yapmış firmaları arıyorum. Örn. Genesis, Surly, Charge. Ama bunların Türkiye'de bayilerinin bulunmadığını öğrendim. Buda bunlara sahip olma arzumu büyük ölçüde frenleyen bir etken. Genesis'in vapour modeline bittim mesela. Ama sitesinde 2.300 euro yazan bir ürün bana ulaşana kadar ne kadar olur tahmin edemiyorum. Bakalım biraz uzun sürecek ama İnşaallah isteklerim doğrultusunda sürüş tarzıma en çok uyan cx bisikletimi alıp ufka uzanan yollara pedallayacağım...

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
@ÇaNakkaLeRuHu corratec Salcano ile alakalı bir firma değil.
Alman şirketidir ve Türkiye sorumlusu da Delta bisiklet.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Ahmetgitar

Olabilir bu benim o markaya olan antipatimi değiştirmez...

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
@ÇaNakkaLeRuHu corratec neden tercih etmezsiniz diye sorduğum soruya Salcano fabrikası ve bayisi ile yaşadığınız soruna değindiniz. Bu durumda ben de corratec ile Salcano'nun bir alakası olmadığını söyledim. Dediğim gibi size Salcano değil corratec'i neden tercih etmeyeceğinizi sormuştum.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Ahmetgitar

Corratec in ortağı felanmısınız Ahmet bey :komik: İşin şakası tabi. Yav ne bileyim fena halde kılım markaya ona olan kıllığımın bir açıklaması yok. Okuduklarım, yorumlar, mesela "c" ile başlayıp "c" ile bitmesi, "c" ile başlayan karşı cinsten biri ile yaşadıklarım :koptum: Yani hepsi sanki o markada toplanmış hayat bulmuş gibi bende kıllığı anlatamıyorum yani o derece. Benimkisi şahsi bir kıllık tabi marka ve kalitesi hakkında uzun uzadıya bir araştırmam ve kullanıp denemişliğim yok. Kimse malım kötü demez tabi o ayrı konu. Sonuç bana sıcak gelen ve üstünde uzun uzadıya düşündüğüm altımda olduğunda hoşnut olacağım markalar içinde bu kesinlikle yok.