Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tatvan-Hizan-Gayda gezisi

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında denizcinesim tarafından paylaşıldı.

1. denizcinesim

denizcinesim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Tatvan’dan pedal dostlarına kucak dolusu sevgiler selamlar. Geçen cumartesi günü yaptığımız günübirlik Tatvan, Hizan, Gayda gezimizi sizlerle paylaşmak istedim. Geziyi bir gün önceden planlıyoruz. Sabah 8 suları. Telefonum çalıyor. Arayan halamın oğlu Muhip. Nesim gözüm uykudan açılmıyor. Gitmesek mi [​IMG] sen bilirsin diyorum. Yinede vazgeçmiyor olmalı ki seni bekliyorum gel çıkalım diyor. Hemen geliyorum. Evlerine varıyorum, halamlarda güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra halamın da sıkı tembihleriyle yavaştan yola koyuluyoruz. İlk önce bisikletçiye uğrayıp bisikletlerimizi kontrol ettiriyoruz. Sonrasında sahil yolunda sabah vaktinin vermiş olduğu huzurla yavaş yavaş hizana doğru yola koyuluyoruz. Yolumuz 45 km.lik bir yol ama inişli çıkışlı, virajlı bir yol. Bir kaç kez arabayla gittim. İlk kez bisikletle denedim bu yolu. Gerçekten zorlu bir yol. Yol boyunca çok eğlendik çok keyiflendik. Yoldaki çobanlarla muhabbet ettik. Hizana vardığımızda saat 12 gibiydi. Ne yapalım? Bir yemek yelim hadi. Ne yelim? Balık! Harika. Hizana varmadan alabalık tesisleri var orda yiyelim diyor arkadaşım Muhip. Doğanın içinde harika bir yerde balıklarımız afiyetle mideye indiriyoruz. Biraz dinlenmeden sonra Gayda’ya şeyh Sebğatullah Efendinin(Ğavsı Hizan derler) mezarını ziyaret edelim diyoruz. Gayda Hizan’ın bir mezrası. Yeşiller içinde harika bir yer. Piknikçilerin uğrak yeridir. Gayda yoluna girdiğimizde daha yeni dökülen mucurlu yolla karşılaşıyoruz. Burada epey bir zorluk çekiyoruz. Gayda’da baya bir oyalanıyoruz. Dönüş için saate baktığımda 16.00’yı geçen saat bizi biraz endişelendiriyor. Çünkü önümüzde kocaman iki tane rampa var ve bu rampaları geçmemiz en az 1 saatimizi alır. Ne yapalım diye düşünürken yavaş yavaş yola koyuluyoruz. Karanlık bastırmadan rampaları geçersek kalan yolu geçeriz diye düşünüyoruz ama planladığımız gibi olmuyor. Bir araba durdurup rampaları öyle geçmeye karar veriyoruz. Sağ olsun geçtiğimiz köyden bir abi bize yardımcı oluyor. Ben Tatvan’a gitmiyorum ama sizi panorun zirvesine bırakabilirim diyor. Bizde kabul ediyoruz. Arkası açık arabasının arkasına bisikletleri yerleştirip panor denen rampayı geçiyoruz. Dönüşte karanlık bastırıyor. Yaklaşık 30 km.lik yolu karanlıkta geçiyoruz. Köpek havlamaları bizi biraz korkutsa da ortalama 30 km.lik hızımızla Tatvan’a dönmeyi başarıyoruz. Geziyi en iyi fotoların anlatacağını düşünüyor ve sizi fotolarla baş başa bırakıyorum. İyi seyirler… Gün toplam yapılan km: 100
    Fotoğraflar:

2. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Doğallığı yakalayan az insanlardan birisiniz!

denizcinesim bunu beğendi.
  3. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Gerçekten gidip görmek istediğim harika bir coğrafyada güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz... İmrenmemek elde değil... Paylaşımlarınız için teşekkürler...

4. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    balıklar, güzel gözlü kız, sizler ayrı ayrı çok güzelsiniz ayaklarınıza sağlık, güzel paylaşımınız için teşekkürler..

5. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    geziniz mükemmel olmuş fotolarda bir harika cekilmiş...

6. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çok hoş bir gezi olmuş, devamını da bekleriz.

7. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi olmuş. Çok güzel de bir doğa var. Fotoğraflar harika.Ayağınıza pedallarınıza sağlık.

8. Ercan Saygılı

Ercan Saygılı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel bir gezi, bizleri de oralara götürdünüz pedalınıza sağlık.

9. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şelale ve küçük kızın gözlerinin güzelliğine diyecek söz bulamadım,teşekkürler.

10. WhiteLion

WhiteLion Yeni Üye

Seviye:
    çok güzel fotoğraflar teşekkürler , hizandan bahçesaray'a yok varmı varsa yoldurumu hakkında bilgi verirseniz sevinirim .

11. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    O küçük kızın gözleri , gözümün önünden gitmiyor.:rolleyes:

Çok güzel fotoğraflar ve paylaşım.:in:

pedal çeviren ayaklarınıza,:in: fotoğraf çekip foruma yükleyen ellerinize :in: sağlık.

bir zamanlar kötü olaylarla anılan bir coğrafya da, bisiklet gibi bir umut, barış, spor, kardeşlik ögesini görmek çok memnuniyet verici.:in:

Selamlar

İlyas ŞANLI ve denizcinesim bunu beğendi.
  12. denizcinesim

denizcinesim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    çok güzel fotoğraflar teşekkürler , hizandan bahçesaray'a yok varmı varsa yoldurumu hakkında bilgi verirseniz sevinirim .

13. mustafa koyuncuoğlu

mustafa koyuncuoğlu Üye

Seviye:
    1993 yılında ilk tayinim Bitlis Merkez tatikdüzü (Hizan yolunda yolalan beldesi) Sağlık ocağına çıktığında elhamdülillah yinede merkeze çıktı tayinim diye sevinmiştim. Bitlise vardığımda Bölükyazı üzerinden tatikdüzüne minibüse yola çıktığımda tayin olduğum yerin ne kadar zorlu bir coğrafyada olduğunu öğrenmiş oldum. Arkadaşların ayaklarına sağlık. Fotoğraflara baktıkça o günlerin anılarını tekrar yaşadım. Teşekkürler...

İlyas ŞANLI ve denizcinesim bunu beğendi.
  14. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Böyle bir güzellik var mı...

Tebrik ediyorum; güzel bir gezi ve harika fotoğraflar :in: .

15. İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI Onursal Üye

Seviye:
    size katılıyorum.çünkü yolalan karakolunda şoför olarak askerliğini yapmış biri olarak oraların zorluklarını iyi bilirim.özellikle kış aylarında.93 yılında sağlık ocağının ne zor olduğunu da karakoldaki tutanaklardan iyi biliyorum.