Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Tatlı Dil, Yılanı Deliğinden Çıkarır."

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında atta tarafından paylaşıldı.

1. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet arkadaşlar, bildiğimiz gibi bisiklet, her alanında küfür yer, trafiğe kapatılan etkinlikler olsun, trafikte bisiklet kullanımı olsun birçok yerde destek verilmediği gibi, küfür edilir.
    Bizim yapmamız ise onlara uymayıp tatlı dille yaklaşmamız gerekli, yoksa bisikletten daha da nefret ederler ve bir yerde bisikletli gördüğünde ona nefretle bakar.

Bildiğiniz gibi geçenlerde Boğaz köprüsünden bisikletle geçme etkinliği vardı ve trafik kapatılmıştı. Trafiğin kapatılmasına o twitterda birçok kendini bilmez gerek küfürlerle gerekse bisiklet yarışı zannederek tepki göstermişti. Ben ise o kifür edenlere küfür etmeyerek sadece biraz (ama genele) ser bir dille küfür etmelerinin yanlış olduğunu söyledim ve biri benden özür diledi (bir çoğu cevap vermedi). işte o diyalog:

[​IMG][/url][/IMG]

Bundan çıkarılması gereken başlıkta da yazdığı gibi karşı taraf ne derse desin tatlı dille yaklaşmak. İşte o zaman belki başarırız.

2. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    ben direkt yaklaşmamayı tercih ediyorum.

3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Çok güzel bir dille mesnetsiz söylemleri bertaraf ederek yorum sahibine bir nevi ders vermişsiniz tebrik ederim ama ben bu kadar iyi niyetli olamam çünkü etkinliğin amacı tamamen iyi niyet üzerine kurulu biz dünyamız kirlenmesin , trafik rahatlasın , havamız temiz kalsın diye uğraşıyoruz ben bilmiyormuyum bir yerden biryere araç ile giderek gram terlemeden varmayı kısa yoldan hedefe ulaşmayı ? Ama bunlarda anlayış yok , iyi niyet yok , saygı yok , takdir yok zaten hergün sıkış tepiş gitmiyormusun istanbul yolunda neyin kafası bu ? Hiç değilse içinde bulunmadığın ve asla bulunmayacağın bir eyleme korna ile arıza yapmak yerine alkış ile destek ol ki bizlerde en azından takdir edildiğimizi eylemin boşa gitmediğini düşünelim ama nerdeee ?

Çağlayan bunu beğendi.
  4. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkür ederim Reşit bey, haklısınız gayet iyi niyetli bir eylem ama anlayış yok. Haber kalanalları bile futbol dışında bir spor olunca yada bisikletliler eylem yapınca "ilginç" olarak lanse ediyorlar, yahu bunun neresi ilginç? anlamlı eylem vs. desen tamam yada adrenalin dolu spor desen vs. tamam ama "ilginç" nedir? Haber kanallarında bu anlayış olduktan sonra izleyicilere hak verebiliyor insan. Ama kendimizi tutamıyorsak bence Sedat bey gibi hiç bulaşmamalıyız. Ben bu konuda tabiri caizse peygamber sabrına sahibim. Ama dediğim gibi tatlı dilli olmalıyız...

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Direne direne kazanacağız diyelim o zaman ;)

atta bunu beğendi.
  6. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçen aksam bısıkletle ana yoldan gıdıyordum motorlu cıktı , benım onumden yan yola gececektı pek guvenemedım ben yavasladım gecsın dıye sonra o da yavasladı ben geceyım dıye , derken 1 2 sn bırbırımıze baktık :D sonra selam verdım gectım . Yani demek ıstedıgım bazen sinirli olabılıyoruz karsımıza cıkan ınsanlara patlayabılıyoruz ama o insanlara karşı kucuk bir gulumsememız , selam vermemız belkı o kişinin o gun daha mutlu olmasını dıger ınsanlarla daha iyi anlasmasını saglayabılır .

7. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bir gün elbet... :alkis: