Tatil yardım

otobus altinda diklemesine bagaja koyarsam bisikleti zarar gelir mi? deneyimi olan yardimci olsun

• Toplam katılım
    12

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Konuyu dogru yere mi aciyorum bilmiyorum. Haziran ayinin 14 unde memleketime gidecegim.Aydin'dan kirklareli'ye. E haliyle ben tek gitmeyecegim. Yanimda bisikletim de var. Bisikletcimle konustum sagolsun bana 28" koli buldu ve paketledi. Sorun su ki kargo firmari o koli icin 100 tl ucret istiyorlar. Benim ise o kadar param yok eve bileti zor aldim. Otobus alti yapacagim. Isim sofor ve muavinin insiyatifine kaldi. Baska bir yol var mi? Surmek disinda nasil ucuza ve hasar vermeden goturebilirim memlekete? Yardimci olursaniz sevinirim.

Scudo

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Benim hiç deneyimim olmadı. Ama bisikleti bir şekilde kaplasan iyi edersin çizilmemesi açısından ve bir lastik al (bagaj lastiği) bisikleti sabitle bir yere

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bir çok kez otobüste bisiklet taşıdım. Bazen bisiklet kutusunda, bazende kutusuz ön tekeri çıkarıp koyarak. Bir kısmında kırılan yamulan çizilen malzemelerim oldu. Bir kısmında da çiziksiz ulaşımı sağladım. Biraz şansa kalmış sanki. Çünkü muavin yada bir başkası sizin göstereceğiniz özeni, bisikletinize göstermeyebilir...

Tepki
24
İsim
Bülent Ç.
Bisiklet
Kron
Havalı plastik koruyucu malzemeler var (balonlu) onlarla iyice kapla, kargoya da kesinlikle verme adamlar hiç özen göstermiyorlar, sıkıntı yaşama olasılığın kargoda daha fazla...

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@Bülent Çakmak1 bunu ogrendigim iyi oldu. O kadar para ver bir de ustune hasar, olacak is degil. Muavin kabul ederse diklemesine dibe koyarim.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
Sorun olacağını zannetmiyorum çünkü şehirlerarası yolculuklarda 30 kg bagaj hakkınız zaten var .. Koliyide korumalı paketlerseniz zararsız götürürsünüz ..

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
O 30 kg kesin mi? Muavin almam derse savunma olarak kullanacağım:krnz:

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
Rica ederim ne demek ..

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de izmir denizli arası yaklaşık 10 kere bisikletimi taşıdım. Reklam için söylemiyorum ama hep pamukkaleyle taşıdım. İşini iyi yapan firmanın adının duyurulması en az işini kötü yapan firmaları karalamak kadar normal bence. Söylenildiği gibi iş muavinde bitiyor. Ben bagaja koyarken ön tekeri çıkararak destek sütunlarının dibine dayıyorum bisikletimi. Hep kutusuz taşıdım. Ufak tefek çizilmeler mutlaka oluyor ama pek takılmadığım için sıkıntı emiyorum. Hiç çizilmesin isterseniz fabrikadan çıktığı gibi kutuyla köpükle sarmalısınız bisikletinizi.

• Beğen

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Bu sekilde koliledim. Dikkat ettim icinde kopuk yok. Pek saglam durmuyor.insallah bir sey olmaz.20150604_140035.jpg

Bu arada sadece umitin kartonunu bulmus bisikletci. Elinden gelen buymus.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@kadir karakaya biletinizi alırken otobüs firması ile görüşmenizi tavsiye ederim. Önceden bilgi vermeniz sizin lehinize olacaktır.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Hocam otobüs yolculuğunda bavulun için nasıl ekstra para ödenmiyorsa koli içindeki bisikletin de senin bavulun sayılır. Belli bir kg limiti vardır muhakkak ama otobüs çalışanlarının koliye bakıp para istemesine fırsat vermeyin. Her yolcunun belli bir büyüklükte ve ağırlıkta yük taşıma hakkı var. Bunun dışında bagaj yerleştirme sırasında bisikletin zarar görme ihtimalini azaltmak için muavinin yanında bekleyip de kontrol edebilirsiniz. Son olarak otobüs firmasının hangisi olduğu da önemli. Kalite düştükçe çalışanların öküzlük yapma oranları artıyor. İyi yolculuklar.

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
İnsanlar nerdeyse ev taşıyor otobuslerde. Ama o kutu dik sığmayabilir bagaja. O nedenle yatık koymanız gerekirse bavullarin üzerine koydurmaya gayret edin

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Sonunda dün Aydın dan Kırklareli'ye taşıdım bisikleti.Pamukkale az biraz zorluk çıkarsa da kabul etti.(Çirkeflik yapmasam alacakları yoktu.)

Bisiklette ufak bir iki çizik oldu.O da benim üşengeçliğim arayıpta köpük alsaydım ya da sarsaydım bir şey olmazdı. Ama sonuç itibarıyle bisiklet sapasağlam Allah'a şükür ufak bir iki çizik dışında bir şeyi yok.

Herkese yardımları için teşekkür ederim.