Taşucu Triathlonundaki ilginç olay

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu hafta sonu yapılan Taşucu Triathlonunda başıma resimdeki talihsiz olay başıma geldi. Yarışın ilk 10 km sinden sonra selem düştü geri kalan 30 km'yi bu şekilde tamamladım. Yine de ilk gruptan kopmayarak bisiklet etabındaki en iyi dereceyi elde ettim fakat sonraki 10 km koşu etabı için bacaklarım oldukça hırpalandı. Yarışın bütünündede 6. olarak bitirdim. Bunun kadar olmasa da 2 tane daha bana ciddi zaman kaybettirecek aksilik yaşadım. Buradan sele borusunu aldığım kişiye bana böyle bir deneyim yaşattığı için teşekkürlerimi sunuyorum.

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun 30km bu şekilde sürmek oldukça yorucu olmuştur, tahmin bile edemiyorum. Tebrikler.

Ali YILDIRICI

Daimi Üye
Tepki
346
Bisiklet
Trek
"Burdan sele borusunu aldığım kişiye bana böyle bir deneyim yaşattığı için Teşekkürlerimi sunuyorum ..."

güzel kardesim sele borusunu benmi ürettim zorlamı sattım sen istedin bende tamam dedim eğer memnun değilsen iade etmek istiyorum deseydin iade etmek istedin edemezsin mi dedim sele borusunu sana gönderdiğimde çok güzel ürün çok teşekkürler diye mesaj atmıştın bana bende bir memnuniyetsizliğin varmı diye sordum yok dedin eğer bir sıkıntı varsa neden soylemiyorsun ben senin gibi yarıscı değilim ama aynı sele borusundan dağ bisikletimde kullandım vidaları orta güç cıvata sabitleyici ilaç ve tork anahtarı ile sıkıp öyle kullandım bir kere bile gevşemedi şimdi ben sana sıfır diyip kullanılmış mal satmadım bozuk mal satmadım denemek için fırsatın olmuştur alalı 1 aydan fazla oldu sonucta yarışa girene kadar hiçmi bisiklete binmedin denemedin sele borusunu ve bu sureç içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşadın banada ben bu bu bu sorunları yaşadım bu sele borusu problemli dedin benmi sana iade yapmadım hayır geri almam mı dedin eğer istiyorsan sele borusu için inan ne ücret ödedin hatırlamıyorum sen hatırlıyorsan hesap no nu verirsen 10 dakka içinde elinde olur ücretini iade ederim

ayrıca kusura bakma kendime 2 tane internetten aldıgım ürünü test edip 1000 lerce km kullanıp 100lerce farklı yoldan gecip vidalarının saglamlıgını vs kontrol etmek benim gorevim ise eger benim ihmalim varmıs hayır sana 0 diyip kırık ürün satmıs olsam
yada saglam diyip catlak defolu birsey satsam sorada iade edemezsin desem yerden göğe kadar haklısın ama e bay denen siteden 1 tane alınmıs sora yanlıs olcu diye satılıp 1 tane daha alınmıs 1 ürün için nasıl bunun üretici distribütörü bayisi servisi benmişim gibi bana sitem ediyorsun anlamadım hakkaten anlam veremiyorum

ayrıca kusura bakma ama sormadan edemicem yarısta jantın teli kopsa sana satanmı jantı dizenmi yoksa jant firmasımı suclu hangisine şikayet edicen
yada yarısta pedalın kırılsa ayakkabının tabanı kırılsa satanmı üretenmi hangisine kızıcan merak ediyorum

neyse eger benim yuzumden selen dustu yarısta sıkıntı yasadıysan inan tüm kalbimle özür dilerim ayrıca bende hayatımda ilk defa birsey satıp sonucunda boyle bir deneyim yasadım bende sana tesekkur ederim

kusura bakma ama bence bukadar surede bir sıkıntı cıksa zatan cıkardı mersinin havası mı farklıda vida orda gevsedi hic mi binmedin izmirde test yapmadın antrenman yapmadın bence senin ihmalinde var
sana ben bi deneyim yasatmadım sen kendin yasamıssın eger bir sıkıntında varsa iade edebilirdin halada edebilirsin ve eger benim yuzumden de oldugunu dusunuyorsan ozur dilerim insallah bidaha yasamazsın boyle sıkıntılar

ayrıca bu konuyu okumadan once maillara bakarken Oksal arkadaşımızın bu ozel mesajını okudum

Ali bey iyi akşamlar. Bu hafta sonu mersinde yarışım vardı . 40 km lik bisiklet parkurunun 10 . kilometresinde sizden aldığım sele borusunun bağlantı vidaları gevşedi ve 400 m sonrada selem borudan ayrılıp yere düştü. Bisiklet etabının 30 km sini ayakta tamamlamak zorunda kaldım.

Ben Türkiyede üst düzey yarışan bir sporcuyum ve sizden aldığım malzeme benim 1 yarışıma maal oldu. Teşekkürler...

ve bu cevabı verdim

hayırlı aksamlar ben size yolladıgım sele borusununun aynısını halen kullanıyorum aynısından bendede var ama bir sıkıntı yasamadım ben sizin gibi üst düzey bir sporcu değildim ayrıca size ben urunu zorla satmısım gibi imalı konusmanızada gerek yok eger memnun degilseniz iade edebilirsiniz ama sunuda belirteyim vidaları belki az sıkmıssınızdır doğru torkta degildir belki sele tam oturmamıstır yerine oyuzden vidalar gevsemistir yarışta sıkıntı cıkmıs olmasına üzüldüm gercekten tabiki ben bendeki sele borusuyla yarısa girmedim ama ben dag bisikletimde kullanıyorum bir sıkıntı cıkmadı okadar titresime belki siz az sıktıgınız icin olmustur neyse varsa yapmamı istediginiz birsey direk soyleyebilirsiniz imaya gerek yok kendi üretimim kendi imalatimmı ki ürün bana kızıyorsunuz anlamadım gercekten neyse ben herzaman nerde olursa olsun ne sattıysam arkasında oldum varsa bi sıkıntınız memnuniyetsizliginiz çözebiliriz diye dusunuyorum tekrar gecmis olsun insallah bidaha sıkıntı yasamazsınız

konuyu daha sonra okuyup onceki mesajımı yazdım

orda da burda da tekrar soyluyorum bir sıkıntı varsa ben iade etmek istiyorsan eger iade alırım bu sorunu yasamadan once de iade etmek isteseydin alırdım ürün benim kendi üretimim degil bende bilemezdim herhangi bir sıkıntı olup olmıcagını
demekki cok kaliteli cok iyi cok saglam bir ürün degilmis bende senle beraber ogrenmis oldum

neyse tekrar gecmis olsun

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ali bey ben maaruzatımı özel mesaj yolu ile size direk olarak belirttim . Bu konuda sizin adınızı kullanmadım .

Bu bisikleti topladıktan sonra sadece düz yol ve kaymak asfaltta 30 - 40 km deneme yaptım . Ki bisikleti topladıktan 1 - 1,5 ay sonra gerçekleştirdiğim bir denemeydi . Yani ilk kez geçen hafta bindim bu bisiklete . Ve bu pazarda Federasyonun bu seneki ilk yarşında başıma bu şekilde bir olay geldi .

Cumartesi günü yarış parkurunda yaptığım antrenmandan sonra vidalardaki gevşemeyi farkettim. Herhalde gerektiği kadar sıkmadım dedim kendi içimden Ve bunun önlemini vidaları ciddi anlamda sıkarak aldığımı düşünüyordumki !!! Hiç aklıma gelmeyecek şekilde vidalar tekrardan yarış içinde kendini saldı ve bu durum meydana geldi.

Parkurdaki asfalt temiz bir asfalt değildi . Yani oldukça titreşim mevcuttu . 10 km bile dayanamadı .

Geri iade konusuna gelince iade edecek bir parçası kalmadı maalesef . Birtek boru kaldı . Üstüne üstlük 150 gr lık sanmarco selemide kaybetmiş oldum . Ve en en önemlisi kürsüye çıkabilecekken 6. oldum .

Benim için önemli ve oldukça ilginç bir deneyim olduğu içinde burada paylaştım . Yoksa bu parçayı bu üyeden aldım diye sizi ifşa etmek amacıyla açmış olduğum bir konu değildi bu .

Not : Seleyi tutan vidalar kesinlikle ve kesinlikle ciddi anlamda sıkılmış ddrumdaydı , Montajda eksik bir yan mevcut değildi ...

Ali YILDIRICI

Daimi Üye
Tepki
346
Bisiklet
Trek
nesi kalmış önemli değil eğer benim sattığım üründen bir sıkıntı olduysa benim ürünü iade almam almamam önemli değil ücretini iade etmek isterim demekki ürün deminde dediğim gibi sağlam yada kaliteli bir ürün değilmiş bundan sonra bende daha aynı üründen ne alırım ne de bi arkadaşıma tavsiye ederim tekrardan gecmis olsun insallah bidahaki yarışlarda başarılarının devamını dilerim

Tepki
34
Fotoğrafı ben yakalamıştım, cidden tebrik ettim. Ayakta kilometrelerce dayandınız. Selenizle ilgili bildiğim tek şey, sizi selesiz gören yıldız yarışmacılardan oluşan 6-7 kişilik bir grup, parkurda sizin selenizi aramaya koşuyorlardı, bulabildiler mi bilmiyorum :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
İki taraflıda yorumları okudum.Ali abi bence kesinlikle haklı.
Ayrıca ben isim vermemiştim demişsiniz;
Ama iyiki Ali abi açıklama yapmış yoksa herkes atıp tutacaktı karşı tarafa savunma hakkı tanımadan.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Özel mesaj kutum uygundur...

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
altü üstü bi boru yahu... bu kadar önemli olabiliyor muymuş meğer :S

(bence sele ve boruyu birbirine bağlayan aparatlar hangisinin üstündeyse odur suçlu... :S)

torunların torunlarına bile anlatılabilcek 30 km'yi ayakta tamamlama hikayesi ise, kesinlikle paha biçilemez =)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti