Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

taş....

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında HAKAN VİDİLLİ tarafından paylaşıldı.

1. HAKAN VİDİLLİ

HAKAN VİDİLLİ Yeni Üye

Seviye:
    olay 2 ay öce falan oldu ama yazmak şimdi nasip oldu.motorsikletimle giderken sollayan bir aracın fırlattığı taş saniye içinde sol gözümeçarptı.kaskım vardı ama camını açmıştım.o küçücük aradan geçip nasıl gözüme isabet etti hayret ediyorum.neyse biranda korkunç bir acı ve hiçbirşey görmüyorum.hemen kendimi toparladım ve düşmeden durabildim.aynadan gözümü kontrol ettim.beyazında hafif bir kanama vardı.neyseki göz bebeğine gelmedi.bu tehlikeye bisiklet sürerkende maruz kalıyoruz.böyle anlık olaylar
    çok ciddi neticeler doğurabilir.nasıl korunuruz bilemiyorum.gözlük iyi ama böyle
    bir durumda kırılıp göze batma ihtimalide aklıma geliyor.bu olaydan sonra bende bir refleks oluştu.yanımdan araç geçtiği zaman kafamı hafif yan çeviriyorum.
    neyse.. kazasız sürüşler herkese.

2. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Büyük geçmiş olsun.Türkiyede motosiklet sürmenin ne kadar zor olduğu aşikar.Kaskınızın camını her koşulda kapalı tutmanızı öneririm.

HAKAN VİDİLLİ bunu beğendi.
  3. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Plastik camlı gözlüklerde kırılma ihtimali biraz daha düşüyor Camlı gözlüklere nazaran.. Geçmiş olsun tekrardan.

4. okevenk

okevenk Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun kafayı eyip önlem alma fikri baya faydalı olabilir bende bundan sonra uygulayacam

5. kolbe

kolbe Kıdemli Üye

Seviye:
    O taşın geşeceği varsa kafanızı eğsenizde gelir ama gözünüzü çıkarmaz ama kafanızı kanatabilir tabi kask yoksa :)ama o zmanda kaskın deliğinden girmesin:D:D

6. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Sanırım konu yanlış yere açılmış.

Çok geçmiş olsun.Ne kadar dikkat etsekde bir şekilde kaza kaçınılmaz oluyor.

Daha büyük sorunlar yaşamamanız dileğiyle.

Sağlıklı bşr yaşam diliyorum..

Eren AYDIN ve HAKAN VİDİLLİ bunu beğendi.
  7. harunkenan

harunkenan Üye

Seviye:
    Hani binde bir ihtimal derler ya, sizin başınıza da öyle bir kaza gelmiş. Kötü şans işte.. Geçmiş olsun.

8. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Forumda görüyorum 10-20 tl e gözlük satılıyor.Bu tür gözlükleri kullanırsan her türlü taş camı kırabilir.

Ben Scott re-locker gözlük kullanıyordum,geçen yılın sonlarında yaralanmalı bir kaza geçirdim.Yüzümün sol tarafı (gözlüğün sol camı,kaskın sol tarafı) inanılmaz bir şekilde darbe yedi. Arabanın camına yüzümün sol tarafını çarptım ve kask camı patlattı. Yüzümde çürük vs dikişlik bir kaç yer oldu.Kaza sırasında gece olmasına rağmen kullanmış olduğum gözlük belkide gözlerimi korudu. Şiddetli çarpışma gözlüğümün sadece sol camında çiziklere sebep oldu. Yani dayanıklı malzeme bu tür olaylarda gerçekten insanın canına zarar vermiyor.

Durum bu bilgi amaçlı bu kadar uzun tuttum :) Karşılaştırma sonucunda taşın cama çarpması ve darbeye maruz kalan gözlüğün aynı şiddete yakın olduğunu düşünüyorum. Çokkkk da şiddetli olmadığı sürece

9. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hakan abi aynı olay benimde başıma geldi. Uzun yolda çok daha dikkatli olmamız gerek. Havalandırma sistemi iyi olan bir kask alıp her daim o camın kapalı durması gerekiyor. Benimde sağ gözlüğümün camında büyük bi böcek patlamıştı.. Çok korkmuştum , zor toparladım kendimi ve durabildim. gözlükte olmasa gözüme çarpacaktı belki o acıyla panik yapıp düşecektim. yanımdan kamyon araba vs geçerken 1 kaç sn kolumla siper yapıyordum ama o böcek çok ani çıktı karşıma.
    Herkese güvenli sürüşler dilerim

10. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bisiklete veya motora binerken gözlük mutlaka takılmalı.İyi bir gözlük olursa yararlı olur.Şafak Beyinde belirttiği gibi.Güneş yokken veya gece sürüşünde kullanılabilecek şeffaf gözlükler var.Size 3M gözlükleri öneririm.Kendini kanıtlamış gözlüklerdir.Hem kaliteli hem hesaplıdır.İstanbulda Karaköy de satılan bir gözlük.Modeline göre 12 tl ile 20 tl arası...En fazla 16 tldir...işinizi görür...Geçmiş olsun...

11. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun...