Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tanışma/ Bilgi

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Caner SAĞLAMER tarafından paylaşıldı.

1. Caner SAĞLAMER

Caner SAĞLAMER Yeni Üye

Arkadaşlar mrb ben Caner Ankaralıyım. Bisiklet dünyasına yeni giricem bundan dolayı bana sizin tecrübelerinizden biraz aktarırsanız sevinirim. Yaklaşık olarak 1500 tl civarında bir yol bisikleti alıcam ama bazı marka ve ekipmanların alımında kararsız kalıyorum. mesela carraro sportive 330 mu, ghost cross 1800 mü yada salcano city sport 01 mi? Yada Fuji marka daha düşük ekipmanlı bir bisiklet mi? ( markanın önemi ne kadar? )
    Ayrıca bisikletlerde kadro mu yoksa sistem mi daha önemli? ( Bisikletçinin teki kadro diyor diğeri sistem diyor! )
    Birde alacağım yol bisikletinde amortisör olsun istiyorum ama ne kadar kullanışlı olur yada iyi mi olur ( hani hafif tümsekli dağ yollarında kullanmak için) bilemedim ama daha çok amortisörlü istiyorum.

Arkadaşlar bu konularda bana yardımcı ve yol gösterici olabilirseniz çok sevinirim. Herkese iyi akşamlar....

2. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yol bisikletinde amortisör olmaz. bahsettiğiniz tür şehir bisikleti. spotive 330 ve city sport 01 yol bisikleti değil. yol bisikleti alacaksanız bütçenizi 1800 1900 yapıp salcano xrs 030 tiagra alabilirsiniz. yada merida ride 90 alabilirsiniz. veya decathlona gidip bakabilirsiniz.

3. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    hııımzz... yol bisikletinizi amortisörlü istiyorsanız, şurdan başlıyalım... dünya önce bi gaz bulutuydu :D

şaka bi yana, öncelikle foruma hoşgeldiniz :) ikinci olarak, öncelikle şu ana kadar açılmış başlıklara bi göz atabilirsiniz... bisiklet türleri neler, hangi bisikletlerle hangi sürüşler yapılıyor, tur başlıkları, bisiklet öneri başlıkları falan filan... önce biraz kafanız karışır, çünkü herkesin bakış açısı farklıdır... mesela forumda kask takmak-takmamak bile tartışılır :) ve hepimiz kendimizce doğtuyuzdur... o yüzden öneriler de sizi karıştırabilir... normaldir, sadece kendinizi dinlemeniz ve kendi isteğinize karar vermeniz gerekir :) -- şimdiden iyi forumlar ve mustakbel bisikletinizle iyi sürüşler diliyorum efenim :)

4. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Caner Bey öncelikle foruma hoş geldiniz. Güzel vakit geçirmenizi dilerim.
    İlk olarak verdiğiniz modeller yol bisikleti değil. Şehir tur bisikleti kategorisinde modeller. Yol bisikletinde amortisör olmaz. Bence önce kullanım şartlarınızı ve alacağınız bisikletten beklentilerinizi belirleyin. Ona göre alacağınız bisikletin hangi tür bisiklet olacağına karar verin. Benim size tavsiyem galiba kullanacağınız yol şartları şehir bisikletine daha uygun. Az da olsa arazi şartlarında sürmek yada bozuk yollarda rahatça kullanabilme düşünceniz varsa şehir bisikleti alın bence.

5. Caner SAĞLAMER

Caner SAĞLAMER Yeni Üye

Evet aslında benim istediğim şehir bisikletiymiş ama arasındaki farkı şahsen bilmiyordum iyi oldu teşekkürler... Peki kadro mu önemli yoksa sistem mi önemli?

6. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tabiki kadro:cool: geometri ve esnemezlik.Çok esnerse çok yoruyor,eski bisikletimden biliyorum:in:

7. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Caner bey merhaba. ne tarz bisiklet almanız gerektiğini neye öncelik göstermeniz gerektiğini anlamak için forumda bir miktar gezintinin size faydalı olacağını düşünüyorum. Açtığınız konuda size cevap yazanlar forumun çok küçük bir azınlığını oluşturacaktır. Ve tabii ki cevap yazan herkes size elinden geldiğince yardım edecektir. Fakat yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bisiklet konusunda yenisiniz. Yapacağınız bisiklet seçimi , bisiklet türleri, bisiklet ekipmanlarının kalitesi hakkında
    araştırma(lar) pişman olmayacağınız bir karar vermeniz için daha iyi olacaktır.

8. fatih maker

fatih maker Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, ben de forumda yeniyim ve bir yol bisikleti almak istiyorum. yukarıda xrs 030 tiagra ve merida ride 90 tavsiye edilmiş bunların internetten baktığımda fiyatları 2050 ve 2150 civarında. Ben Carraro CR RACE 32 (1700 tl) gözüme kestirmiştim. Sizler ne dersiniz, f/p olarak nasıldır? Daha iyi tavsiyeleriniz var ise bekliyorum..

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende Carraro CR Race 052 var memnunum tavsiye ederim.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=135075&highlight=

10. fatih maker

fatih maker Yeni Üye

Kısa araştırmalarım sonrası tekrar merhaba. bu araştırmalarım gösterdi ki benim alabileceğim düzeyde en iyi bisiklet Carraro CR Race 032, belki biraz sıkarsak Carraro CR Race 052. Fakat forumda bir üye Whistle Modoc Sora almış ve anlatımına göre gayet memnun. Bu bisikletin fiyatı sanki Carraro'lara göre bira daha uygun. Şimdi kafama takıldı, acaba bu Whistle'ı alsam nasıl olur, diğer Carraro modelleriyle kıyaslandığında çok mu fark eder? Deneyimli arkadaşların görüşlerini bekliyorum, lütfen..
    Bir de boyum 1,85, bir bisikletçi 54 size sana uygun dedi, bana biraz küçük gibi geldi ne dersiniz?