Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tamirden bıktığım an...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Salih Kü tarafından paylaşıldı.

1. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaldığım yurtta bisikletimi de getirdim. Bir arkadaş bu yaz ikinci el bir bisiklet almış.
    18 vites, 24x2.1 lastik, rijit maşa. Ve 50TL! Henüz sorunlu olduğundan hiç binememiş. Geçende yurda getirdi ve inceledim. Bisiklet aslında hoşuma gitti. Kadrosu ve maşası görüntü olarak güzel. Olay bisikletin arka lastiğinin sibobunun olmadığını fark etmemle başladı. Ön lastiği şişirdim, arka iç lastiği ortasından kesip sağlamlaştırıcı olarak taktım ve birkaç gün sonra arka iç lastik aldım. Bu sabah ona söz verdiğim için tamire bahçeye indim. arka jantı bisikletten çıkarttım. Lastiği takıp şişirdim. Ama bir sorun vardı. Arka fren lastiğe sürtüyordu. Onu da yaptım. Zinciri atmıştı, onu takarken arka lastiğin, ortaladığım halde kadroya sürttüğünü fark ettim. Arka jantın mili yalama yapmış ve takılmıyordu. Tamir sonunda çabalarımın boşa gittiğini görmemle son derece sinirlerim bozuldu. Bir lastik işi hiç can sıkar mı? Bence normalde keyifli bile. Bugün diyecem ona, "bunu bir bisiklet tamircisine sat, bir daha da bilen biri olmadan ikinci el alma".