Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tamir takımı bulundurmayı unutmayın

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tuncer Bayık tarafından paylaşıldı.

1. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Karabük'te düzenlediğimiz pazar gezilerinden biri.Resimler arkadaşlarda.Sonra detaylı geziyi anlatırım.Gidiş-geliş 50 km yapmışızdır heralde.Karabük gençlik sporun önünde ziya kardeşimle bulustuk ve Karfur'a(türkçe yazılışı böle) indik.Safranbolu-araç ayrımında Üniversiteden arkadaşlarla buluştuk.İlk defa tanışıyoruz.Önce Bostanbükü köyünde bir mola.Ve bismillahirrahmanirrahim, hemen oracıkta arkadaşların kendi aralarında ufak bir kaza.Yolda gidişlerinden birşeyler olacağını da hissetmedim değil.Jant oldu 8 tabiki..Tamire götürdüler geldiler.Uzak 1 saat bekledik onları. Kısa kesiyorum .Dipsiz gölden içeriye ve ufak bir piknik.25.km .Oradan Eski safranbolu derken arkadaşlardan safranboluda ayrılarak Karabüke yöneldik ziya ile..Gençler kalabalıktı ve lastiklerinin de kaç kere patladığını saymadım bile.İşin kötüsü hiçbirinde ne yama ne pompa vardı.Hem tura çıkıyosun,hem lastiklerin kabak ötesi,ben heran patlarım diye bağırıyor,hemde ne pompa var ne yama :boese157: .Beni ilgilendirmez diyemem.7-8 kişi içinde sadece bende var pompa ve yama.Mecbur yardım edicem.Beni zıvanadan çıkaran an ayrıldıktan sonrası. Benim de lastik patladı.Olsun dedik.Tecrübeliyiz. Bisikleti otomatik olarak hemen çevirirsin,tekeri söker lastiği çıkarırsın ve patlak tespiti için basarsın havayı. O da ne! :eek: Pompa hava basmıyor. Pompanın öldüğünü farkettim.Onca kişi kullansın,kendine gelince yol ortasında başkaları yüzünden sen rezillik yaşa.:boese157: Bir daha tedbirsiz kişilerle yola çıkmak mı.Asla.Orada beni elimde sökülmüş tekerimle arabasına alan arkadaşa çok teşekkür ediyorum.Benzin istasyonlarını gezdik hava basacaz diye.Ha bu arada patlak lastiği tamir edemedim bisikletin başında hava basamadığım için,yedek şamyeli tekere taktım da onu gezdirdik arabada.O da olmasa rezillik iki katı olacak.Buradan okurlarsa onlara da söylüyorum. Bilinçsiz kullanıcı olmayın,ekip arkadaşlarınıza her zaman yük ve sıkıntı olursunuz.Böyle turlara çıkarken kaskınızı vs giyin ve de bisiklet için gerekli malzemeleri bulundurun. Bundan sonra tur arkadaşlığı konusunda kesinlikle seçici olacağımı söylemek istiyorum.İki teker üzerinde ve trafiktesin.Çocuk oyuncağı değil bu iş.Tedbirsizlik kaldırmaz.Bir daha bilinçsiz veya sorumsuz kişiler yüzünden yollarda rezil olamam.Ben o kadar önem veriyorum herşeyimi yanımda taşıyorum yolda kalmıyım diye. :mad: Neyse,resimleri alınca detaylı yazarım.Ya da yazan olur. Sizin emniyetli olmanız yetmez,ekipteki herkesin tedbirli olması gerek.
    Bundan önceki pazarın resimleri kazaya kurban gitmiş.o yüzden yazamadım.O hafta da Bulak mağarasına gittik ve ufak bir piknik ve geri dönüş.Bisiklet okulundan üç talebemle birlikte dört kişiydik, maksat antreman (30 km) ve güzel bir gezi oldu.

2. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Bu tür birlikteliklerde herkesin kendi hayatını idame edebilecek yeterlilikte olması gerektiği düşüncesindeyim...

Kimsenin kimseye yük olma hakkı ve lüksü yok...

2 teker üzerinde insan kendine mi hakim olsun yanındakilere mi?

Alınan tüm tedirlere rağmen bir aksilik olursa da yardımcı olmak tabii ki ekiptekilerin üzerine bir borçtur.

3. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    Eskiden böyle forum ve paylaşımlar yoktu. Uzun yola nasıl çıkılır bilmiyorduk. 8-10 sene önce kötü bir bisikletle 50 km üstü çıktığım 3 yolculuktan 2'sinde bisiklet elimde tamamlamıştım. Ama şimdi bunları öğrenmek çok kolay. Tabii başkalarına da elden geldiğince yük olmamak zorundayız.

Hakan Yazman bunu beğendi.
  4. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    destek olmak güzelşey...

5. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    eski safranbolu fotoğraflarını bekliyoruz. özledim oraları,memleket nede olsa:rolleyes:

6. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence burdan çıkarılması gereken ders çok önemli!
    Madde1: Yanında Yedek lastik, pompa vs.. bulunduracaksın (parası olmayan arkadaslara önce ödünç bi şekilde yardım saglanır ve tamir ögretilir, eger ki kişi anlatılanlardan ders almıyorsa turlara gelmemesi konusunda uyarılır hem onun hem sizin başınız agrıyacaktır! ! etmek lazım)

Madde2: Bilinçli bisiklet kullanmayı bilhassa uzun turlara çıkarken takım arkadaslarımıza ögretmeliyiz..

7. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kesinlikle yama takımı ve pompa taşınmalı. Uzun turların dışında kısa mesafe ulaşımlardada taşınması kullanıcının yararına olacaktır. En kısa sürüşlerde(6-7km) bile her zaman pompamı ve yama takımımı yanımdan ayırmam. lastiğin ne zaman nerede patlayacağı belli olmuyor çünkü.

8. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun herşeyden önce,kısa sürüşlerde arkadaşların yanlarına mutlaka yedek iç lastik,alyan takımı,pompa ve iç lastiği değiştirmekte kullanılan 2 tane küçük levye gerekli diye düşünüyorum,eğer zaman önemli değil diyorsanız o zaman yama takımınıda mutlaka bulundurmalıyız.

9. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    :in:

10. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    Bilinçli bir sürücü her zaman yanında zatengerekli acil yardım malzemelerini taşır, ama taşımayanların bulunduğu bir gezi takımında yanında takım bulunanlara da olanlar oluyor. . .

11. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    Azerilerin bir atasözü vardır bu durum onu doğruluyor ''Yahşi dost yolda sınana''

12. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hiç bişey anlayamadım yazdıklarınızdan gözlerim ağrıdı valla...