Tamamen Merakımdan: Herkes yarışıyor mu?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar sorum gayet net.Karbon yol bisikleti olanlar ya da pahalı yol bisikleti olanlar diyeyim, hep yarışıyorlar mı? Forumdaki bu antrenman falan ne yani? Türkiye'de yapılan etkinliklere katılıyor musunuz? Gidip bir S-Works alsam mesela ki mümkün değil :D bunu ulaşım aracım olarak kullanmam çok mu saçma? Yani yarışlara girmemem demek bisikleti harcamak mı oluyor sizce? Bunu soruyorum çünkü çevremde eleştiriliyorum bisiklete biraz fazla para vereceğim için gerçi kime göre neye göre fazla o da tartışılır neyse.Benim gözüme gelmiyor vereceğim para açıkçası ancak merak ediyorum.Alıp günlük kullanacağım, haftanın 4-5 günü yani sürekli üstünde olacağım, istediğim yere gidip geleceğim benim spor aracım ulaşım aracağım olacak, sevdiğim için süreceğim, arkadaşım olacak falan.Ama yarışmayı düşünmüyorum.Siz neler yapıyorsunuz bisikletinizle? Yol bisikleti olanlar cevaplarsa özellikle sevinirim :)
Ayrıca birilerinin ne dediği umrumda olduğu için açmıyorum bu konuyu sadece görüşlerinizi merak ediyorum :)

Scudo

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Ne yarışı dostum ya hepsi özentilikten işte :) Sen imkanın olsa bir yarışa arabasına binmek istemez misin ? İstersin bu da o mesela. Bisiklette o imkana daha kolay ulaşılıyor sadece o kadar.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Umut Tekin
yoo hiç "sürekli bineyim,benim olsun" istemem. Bu sizin yaşam enerjinizi neye harcayacağınız ile ilgilidir. Mal,mülk düşkünü olmak sizi SÖZDE mutlu eder.

Bu öznel bir konu,herkes kafasında bir şey tasarlar ve bunu yaparken de sıklıkla çevrenin etkisindedir. Benim fikrim ise ayağını yorganına göre uzat şeklindedir.

Evet s-works bir bisiklet ile her gün sadece işe giden biri benim için kişiliğini belli etmiş biridir. Ama onunla yarışan biri ise kişilik değişir.
Ben yeriniz de olsam bu gibi konular için fosforumu az harcar,keyfime bakardım.

• Beğen
Tepkiler: Levent S.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.748
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Strava ve runtastic gibi uygulamalarda yaptığım bir önceki derece ile yarışma halinde olduğum söylenebilir.

Altımdaki bisiklet Salcano CYC02, yarış pisti sahilyolu olduğu ve ortalama hızlar 25 km/s civarında dolaştığı için sanıyorum "S-Works ile işe giden dana" tanımından sıyırıyorum.

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
@Umut Tekin umut bey bende yarışmalara katılıyorum ve etrafımdaki bir çok arkadaşımda özentilik işte derken ne demek istediniz acaba şimdi biz özenti mi oluyoruz ? @Uptown Cyclist arkadaş illaki yarışman şart değil durum müsaitse ve beğendiğin bir model varsa bence al bunun yarışla falan alakası yok zevk meselesi sonuç olarak hobimiz bisiklet bizim ...

İlbey Yağcı

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
b'Twin
S-Works almaya gücüm olsa S-Works alır ve tepe tepe biner, işime, gezime, turuma S-Works'ümle giderim. Bu beni sonradan görme yapmaz, tamamen zevk işidir.

Kişilik tahlilim altımdaki bisiklete ve kullanım şeklime göre yapılacaksa vay halimize.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Kişiden kişiye değişir kanımca. Kimimiz lisanslı yarışmacıdır, kimi strava gruplarında yarışır, kimi kendiyle yarışır (bkz. ben), kimi yol bisikletinin güzelliğine, ataklığına hayrandır.
Daha önceden Lamborghini hayranıydım ama arabalardan soğuyalı çok zaman oldu. Şimdi imkanım olsa aşağıdaki gibi bir bisikleti almak için bir dk. beklemezdim.

trek.jpg

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Cannondale Supersix kullanıyorum. Üzerinde Fulcrum Racgin 5 jant seti, Ultegra set ve K-Force aynakol var.
Yarışlara katılmıyorum (ama bir ara, mutlaka, bir duatlon bitirme isteğim var :)).

Özentilik mi veya sonradan görmelik mi bilemiyorum (sonuçta buna ben karar veremem) ama her parçasını özenle seçip, tamamen kendi isteklerim doğrultusunda bir bisiklet ortaya çıkardığım için binerken inanılmaz keyif alıyorum. Bu da bana yetiyor zaten ;).

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
sosyal medyada görüyorum milyarlık bisikletler ama sadece sahil kenarında resimleri var param var ben hobiciyim en kalitelisine binerim diyen kişiler bunlar öyle kişiler tanıyorumki en ufak bi rampada inip yürürler(sözüm meclisten dışarı) :) :) :) :)
birde bunun başka biyerlerini yırtarak imkansızlık içinde biyerlere gelmeye insanlarda var adalet yok bu dünyada

yeyu

take me back to my bike on the road
Tepki
188
Bisiklet
Scott
Ben de işe gidip gelme anlamında kullanıyorum. Terlemeden yorulmadan gitmeyi seviyorum. Bir de turlara katılınca az enerji ile çok yol alınıyor bu da güzel birşey.

kaslagit54

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Aybars
Bisiklet
Canyon
"Bisiklete neden bu kadar para verdim?" Cevap: Paşa gönlüm öyle istediği ve bütçem el verdiği için.Bütçem daha iyi olsa idi daha donanımlı ve dolayısı ile daha pahalısını alırdım.Ve yine evet;egomu tatmin etmek için aldım.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
2 000 000 liraya 4 tekerli bir araba alan görgüsüz olmuyor da, 3 000 liraya hadi 5 000 olsun kaliteli bir bisiklet alan mı görgüsüz oluyor? Açıkçası bütçeyle ilgili bir durum... Alırsın en "baba" bisikleti haftada bir sürersin, neyse ne işte :D

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
Her bisiklet beni işe götürüp getirebilir. Ama ben daha keyifli, daha pratik, daha hafif, daha az yorularak gidip gelmek için Canyon u kullanıyorum. Maddi durumum çok ta iyi değil , lüzumsuz bazı harcamalarımı kısarak ( mesela sigarayı bırakmak gibi) bisikletim için bütçe ayırabildim, bisikletime verdiğim paraya da hiç bir zaman acımam.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@İlker Karakuş
aynen öyle... hesaplayalım... günde bir paket sigara içtiğimizi ve haftada 2 bira içtiğimizi düşünerek hesaplarsak.

ortalama sigara fiyatı:8 liradan ayda 240 lira
bira 5 lira(haftada 2): ayda 40 lira
bir aylık keyfi harcama:280 lira
12 ay üzerinden hesaplarsak: 280*12= 3360 lira

3360 liraya çok da kaliteli bir bisiklet alabiliriz. Yaptığımız şey sadece 1 yıl boyunca sigara ve alkolü bırakmak oldu.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Edip Dinçer 'e katılıyorum ve +1 'liyorum. Ek olarak ; yola geçme amacım tamamen triatlon bitirmek idi. Lisanslı yüzücüyüm ek olarak da bisikleti bizzat eklemek istedim. Başta çok ciddi düşüncelerim yoktu ama şu an ciddi ciddi bisiklet için de lisans almayı düşünüyorum. Tüm bunların dışında da inanılmaz keyif alıyorum, ve her bir parçasını kendim bizzat araştırıp almaya ve modifiye etmeye bayılıyorum. Bi'nevi kendime özel , kendi ihtiyaçlarımı karşılayan bir bisiklet inşaa ediyorum :)
Bir ek açıklama: Ben sağa sola gitmelik, bir single speed alacağım , tabii gümrükten geçebilir de gelirse. En azından kısa yol mesafelerinde de bu şekilde bir kullanım düşünüyorum. Fikir olması açısından örneklemek istedim :)

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
@aligüler
İş yerine yada şehir içindeki diğer ulaşımlara vermemiz gereken ulaşım ücretlerini hiç hesaplamaya bile gerek yok. :) toplu taşımayı en son ne zaman kullandığımı hatırlamıyorum. Tek başıma olduğum sürece arabayı da kullanmam bisiklet ne kadar pahalı olursa olsun eninde sonunda kendisini amorti eder.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
5.985
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bu durum başka alanlarda da mevcut. parası olan alır , kullanır. niye kullanmasın ki? mantıklı konuşalım o zaman. ı phone denilen cep telefonuna 2500 tl para verip internet kullanmayan birsürü insan var. o zaman onlar da ı phone kullanmasınlar? diğer bir örnek de fotoğraf alanından vereyim. adam parası var en iyi ekipmanı almış keyfe keder çekiyor tamam belki iyi çekmiyor ama bundan keyif alıyor. sanane?

15 senelik spor geçmişim var bisikleti aldığımdan beri yarışma fikiri hiç aklıma gelmedi benim. amacım kaliteli zaman geçirmekti. şu an triathlona göz kırpıyorum..

scott değil de cervelo da kullansam beşiktaşdan vapuruma biner karşı tarafta turumu atar gelirim