Tam yüklü tur bisikletini sürmek ne kadar yorucudur?

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@saglam.serdar

Çok teşekkürler,

İlham olsun ve çıtanın gerçekte nerede olduğu bilinsin diye paylaşıyoruz. İşe yarıyorsa ne mutlu bize.
Bisiklet kültürü kasıntı tipler susup pedal çevirmeye başlayınca gelişecek.

@Deadman42

:) Ben de 07yusuf a hitaben "Deadman e cevabında bizi korumak amacıyla, biraz kastını aşmış olabilir misin, Deadman bence naif şekilde ifade etmiş" diye yazmak üzereydim.
Yazı karakteri icabı, minik, ses tonu ve vurgu barındırmadığı için yanlış anlamalara müsait.

:) alınmaya, üzmeye, kırmaya gerek yok.
zaten şurada kaç kişiyiz.

Sevgiler...

seckinb

Üye
Tepki
29
İsim
seçkin
@Riverside ülkece kondisyon fakiri olduğumuz için olmasın? sahillere gittiğimizde herkes göbekli. dolayısıyla bu muhabbetler çok oluyor.
arkadaşlar arasında bugün 20 km sürdüm dediğimde sanki uzaya gitmişim gibi bir muamele görüyorum.

Ayrıca Soner bey
muhteşem bir deneyim.
inşallah biz de eşimle ileride böyle bir tur düzenleriz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@seckinb Altına imzamı atıyorum hocam, zaten 50 kilometre üzerine kimse inanmıyor kolay kolay. Halbuki bunu diyenin kendisi binse 1 aylık kondisyonla rahatlıkla yapar bu yolu :)

Riverside

Aktif Üye
Tepki
250
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
@seckinb Haklısınız, orası çok ayrı bir mevzu. Kıçını koltuktan kaldırıp, bisiklete binse forumlarda soru sormak yerine, bunların hiçbiri yaşanmaz.

Kondüsyon olayıda çok büyütülüyor. Kas gücü 0 olan kız arkadaşımla rahat rahat güle oynaya 35 km yol yapabiliyorsak herkes yapabilir bu işi sağlık durumunda bir sorun yoksa. Bende de göbek var, göbeğim yağ tulumu gibi, en son günübirlik turum 120 km.

Ayrıca göbeği dağları taşları aşmış abileri yollarda görüyoruz yol versen dünyayı dolaşılar.

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Bosna'da 890 metreye bisiklet + yükü ile birlikte 30 kg ile çıkmak oldukça öldürücü oldu, kendi adıma. Bir daha 15 günlük tur yapacak olsam çorapların bile ağırlığını hesaplarım, her 1 fazla gramı hissettim diyebilirim:) Çıkılıyor mu çıkılıyor, keyifli mi evet keyifli, ama gerekli mi orası tartışılır. Turdan döndüğümde hiç giymediğim 2 t-shirt 1 kısa sürüş taytı ve şehir içi sürüş için aldığım formayı hiç giymemiştim, yeniden çıkacak olsam onlardan direk vazgeçerim, 8 çift çorap, 6 boxer fazlaymış mesela almazdım o kadar:) Heybede yer var bunu da koyalım, belki giyerim dememek lazımmış onu öğrendim.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@BisikletKolikK çıkan gene çıkar, o römorku takan kendine güveniyordur zaten:) ama başlangıcı ve bitişi belli bir tur için gereği var mıdır o tartışılır, 10 günlük bir tur ile 3 aylık bir tur arasında rahatlık, esneklik ve feda edilebilir başlıklarında doğal farklar vardır. Her turu kendi içinde planlamak lazım..

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan