Tam bir bisikletçi olmanız için 101 püf!

Scudo

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu

Okunmalı mutlaka. Teşekkürler. Ön Sıralarda yer alsın başlıklarda.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Güzel dönütleriniz için teşekkürler :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi fark ettim, bir sorun var arkadaşlar 40. maddede:

"40. Durduğunuzda sol ayağınızı yere koyun ki aynakol dövmesini engelleyin."

Bu madde aynakol dövmesini engellemek için iyi, fakat Türkiye için çok kötü bir madde arkadaşlar. Çevirinin yapıldığı ülke sanırım İngiltere, ve trafiğin akış yönü bizdekinin tam tersi. Bu yüzden zaten doğal olarak kaldırıma yanaştıklarında sol tarafı açma durumundalar. Biz ise Türkiye'de sağa yanaşıyoruz ve sağ pedalı açmak durumundayız. Yanlışlık için özür dilerim, 40. maddeyi değiştiriyorum. Sol ayağımızı yere koymak gerçekten çok riskli. SPD açarken bir sorun yaşayıp Allah korusun pedalı açamazsak doğrudan araçların olduğu yöne doğru devriliriz çünkü :( Tekrar kusuruma bakmayın, o an fark edememişim. Bu çeviri çok uzun sürdü ve dikkatim dağılmış demek :bsmagryr:

Tepki
17
İsim
Yusuf K.
Bisiklet
Salcano
@Serkan Mıstınoğlu Foruma üye olmadan 1 yıldır misafirdim yeni üyeyim.O bir yılda tüm dikkatle ve atlamadan okuduğum en faydalı ve en uzun konulardan birisi :)

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
@Serkan Mıstınoğlu

katılmıyorum.

sol pedalı açmak daha mantıklı. sol ayağı çözdüğünüz zaman sola düşme ihtimali 0. ama sağı çözdüğünüzde sola düşme ihtimaliniz var ve orda sizi durduracak açıkta bir ayak yok.
durmadan önce 10 15 metre kala sol pedalı mutlaka sökmek lazım. ondan sonra durulabilir.
böylelikle dövme de olmuyor dolaylı olarak :)

Lenny07

Üye
Tepki
145
İsim
Lenny07
Bisiklet
Carraro
@Burak A. sol pedalı açamama ihtimalinde direk arabanın önüne düşersin onu demek istiyor sanırım.

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
@Lenny07O yüzden durmadan çözmek lazım ayağı. Ondan sonra durmak lazım. Ve sol pedal olmalı. Ben daha önce benzer bir durumda sağa doğru dengemi kaybettim sol pedalı açtıktan sonra. Yola doğru denge kaybetmek en büyük risk.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Lenny07

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Böyle paylaşımları çok beğeniyorum, üstelik emek verip çevrilmiş, teşekkürler. Ben hep sol spd'yi açıyorum, evet tehlikeli aslında ama sağ ayak aynakoldan dolayı daha güvensiz bence. Soldan başkasına bağlı risk varken sağda kendi hatamızın riski var.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Ben onu ilk okuduğumda sağ ayağı yere koyunca aynakolun üzerindeki yağdan şeklinin bacağımıza çıktığını dolayısıyla dövmeye benzetildiğini düşünmüştüm. Yanlış mı düşünmüşüm yani

Yalniz

Üye
Tepki
28
İsim
Cezmi
Bisiklet
b'Twin
Elinize emeğinize sağlık. Daha 2 gün önce neredeyse şoförün açtığı sol kapıya yapışıyordum. Yokuş aşağı gidiyordum. Allah tan çok yakın değildim. Hafif bir manevra yapmam yeterli oldu. 1-1,5 mt bırakın mutlaka.

• Beğen

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler emeğiniz ve bu güzel bilgiler için :harika:

• Beğen

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk mesajda belirttiğiniz kitabı nasıl satın alabiliriz

Tepki
82
İsim
Baran D.
Bisiklet
Kron
Mükemmel bir yazı olmuş. Çeviri ve yorumlarınızı keyifle okudum. Paylaştığınız için çok teşekkürler.

• Beğen

seomam

Üye
Tepki
127
İsim
Süreyya
Bisiklet
Bianchi
"Yahu kim okuyacak 100 küsür şeyi" diyip tıkladım, şıp diye bitti :D teşekkürler, faydalı tüyolar var...

• Beğen