Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Taksicinin Sollama Feryatları...

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında atta tarafından paylaşıldı.

1. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar bir saat kadar önce bisikletimle bankada ki bir işimi hallettikten sonra hazır akşam biraz turlayayım dedim yoldan gidiyorum sonra dönüşe geçtim ben elimle U dönüşü yapacağımı işaret edim ağzımla tik tak sesi çıkarıp döndüm (komik ama yapıyorum bunu :D ) sonra ilerideki bir dönüşte bir taksi de sinyalsiz ve beni gördüğü halde direk döndü kornaya bastım fren yaptım sonra içeride şöförün yanında ki cam açık yavaş la yavaş diyo ağzımı bile açmadım sollamaya geçtim sollama l.n dedi yine o insan görünümlü kişi önünde bir araç daha vardı devamı boştu bende tınlamadım bile ağzımıda açmadım o konuşurken solladım sonra eve giderken aklımda senaryolar filan kurdum aslında Yozgat'da böyle insancıklar olmazdı ama türemişler işte ben bugün bir audi solladım aynı yolun tersinde adam geçmeye bile çalışmadı böyle kuralsız benciller var ama istisnalar kaideyi bozmaz... ama hala düşünüyorum niye sollama diyor herhalde çocukluğunda kötü anıları oldu ;) :D hem arkadaş niye sollamayım? Hızlı git sende ama tabi ki kalınlığın benim 5 katın filan olduğu için tek şeritli yolda yemiyor... herhalde benim başıma gelenlerin 10 katı sizin başınıza gelmiştir ama bu ilk oluyor araç içinden havlama olayı.

2. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Valla güzel kardeşim. Senin yazılarını takip ediyorum. Hep sitemkar konuşmalar, hep bir şikayet. Sonra dedimki bu çocuktamı bir sorun var. Bir ara profiline gözüm ilişti. Baktım yozgatta ikamet ediyormuşsun. Dahada başka bir şey söylemeye lüzum görmedim. Yani yanıt kendi içinde gizli. Ama buda hoş bir durum. Düşünsene kutuplarda bir fil, veya afrikada bir kutup ayısı görmek ne kadar imkansızsa sende imkansız bir şeyi gerçekleştiriyorsun. Bir yerleşim yerinde tek olmanın da bir ayrı havası vardır. Sende o ayrı havanın keyfini sür istersen. Adnan menderes bulvarında arada volta atar, arada muslubelenden den kendini koyverirsin. Çamlık ve göletine tırmanışda oldukça keyifli olur. Birde arada sorgun, Yerköy e gitmekde oldukça heyecanlı olur. Arada kayseriye gelirsen gece veya gündüz farketmez haftanın her günü yapılan turlarımıza katılırsın.

3. Turgay AKSOY

Turgay AKSOY Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kardeş sen yıne de yozgatın suruculerıne guvenme ezerler valla adamı.. burda nıye yan gozle baktın kavgası bıle cok rahat cıkar .. havası serttır erkegı serttır .. gercı bende corumluyum bana bıse yapamazlar :D bu arada ben de aslında sorgun yada yerkoy e bısklet turu yapmayı dusnuyorum... ertugrul kardesım yozgatın neresınde oturuyorsunuz..

4. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mehmet abi hem sorup hem cevaplamışsın doğru söylüyorsun ben bile şaşırıyorum kendime hem Yozgat'da yaşayıp hemde onun tamtersi nasıl oldum her ergen gibi koluma faça atıp sigaraya başlamadım gerçekten şaşırıyorum kendime bu arada o dediklerinizin sorgunla yerköy hariç hepsini yapıyorum ama bu aralar hastalanmasaydım yerköye gidecektim ama ellerim filan şişti hastalandım haftaya kaldı aslında niyetlendim tolun 5 te 2 sini teptim ama annemler aradı yoluma köpekler çıktı (yani bayağı heyecanlı :) ) geri döndüm ve çamlık gölet tırmanışı çok zevkli inişi ayrı zevkli ama ben çıktığım yerden inmiyordum çamlık yolundan çıkıp gölet yolundan iniyorum. Kayseriyede gelmek isterim ama bu şuan ki bisikletim dayanır mı bilmem :) hem kendimi acayip hissederim düşünsenize carrarolar giantlar ve unal bike :D inşallah şu kron xc 1000 imi alırsam size söz veriyorum kayseriye geleceğim ve o turlara katılacağım :)

mehmetsunu ve ersen t. bunu beğendi.
  5. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi ben doğma büyüme merkezliyim :) ben iyi biliyorum öyle yan bakma kavgalarını iyi tanıyorum yozgatı yani :) hem ezselerdi 2 ay önce ezerlerdi :D Abi ben merkezdeyim dediğim gibi istersen beraber gezebiliriz bisikletlerle oh be yozgatlı birine rastladım şu koca forumda sonunda

6. Turgay AKSOY

Turgay AKSOY Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    tanıstıgımıza memnun oldun ertugrul kardesım . ben gıda tarım il müd. de calısıyorum.. buyur gel bır cay ıcelım :)

7. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende memnun oldum Turgay abi :) olur bir ara uğramaya çalışırım :)

8. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kolay gelsin size,

Yozgatı görünce aklıma geldi. Ankaralı olsam da akrabalarımın bir kısmı Kırıkkale de oturuyor. Ben de geçtiğimiz yaz ziyarete gittiğimde kuzenlerimden birinin bisikleti ile 20 km kadar dağlara-ovalara doğru bisiklet sürmeye karar verdim. Yavaş yavaş, temiz havada bisiklet sürmekti planım. Yolun ilk çeyreğinde bir beyaz şahin yanıma yaklaştı, yolcu koltuğunda ki hayvan pencereden küfredip uzaklaştı.
    Biraz daha ilerledim, yolun en sağından yokuşu çıkmaya çalışırken aynı şekilde bir beyaz şahin daha yanıma yaklaştı. Ama yavaşlamadı, hızlı bir şekilde dibimden geçti ve yanımdan geçerken de kapağı açık su dolu şişe fırlattı üstüme. Karnım ve alt taraf epey bir miktar ıslandı.

Sonra durumu büyük kuzenlerime anlattığımda ciddi bir şekilde sinirlendiler, yol da zaten belli bir ilçeye gidiyordu. Ancak ilçede neredeyse yüzlerce şahin olduğundan bir durum olmadı. O şaşkınlıkla plaka almak hiç aklıma da gelmemişti.
    Her ne kadar Anadolu, iyi insanlar var diye düşünüyor olsam da, sonuçta hayvan her yerde hayvanmış bunu da öğrenmiş oldum.

atta bunu beğendi.
  9. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ertuğrul bozma moralini. Gün geçtikçe azalsa da senin gibi pırıl pırıl gençlerin halen var olduğunu bilmek umut verici.

Erkeğin egemen olduğu toplumlarda hayat tatsız tuzsuz saman gibi oluyor.Birbirine saygı kuralları göz ardı ediliyor.Türk erkeği bildiğiniz gibi sevişmez.Onun dünyası sokmalı çıkarmalı maymundan hallice bir şeydir.Hatta maymunlar muhtemelen daha duygusal ve sevecen canlılardır.Bu topraklarda sevgi saygı göstersen eşcinsel damgası yersin.O yüzden bu taksici ve benzeri tür canlılardan evrensel bazı ahlak ve saygı kurallarını beklemek, ülkedeki gelir adaletinin sağlanmasını beklemek ile eşit olasılıklıdır.

Yusuf Z. Şipal ve atta bunu beğendi.
  10. fatih çelik

fatih çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben istanbul'da neler yaşıyorum bi bilsen :D sağ şeritte kenardan giderken sağ şeritteki arabanın deviri 4 5 binlere çıkarıp o motor sesiyle önüme atlamaları sonra trafik yüzünden takılıyor bende sağdan geçiyorum.İnat edip arabaları sağlayıp sollayıp (ben kırmızı ışıkta durduğumda) tekrar yanıma gelip bu yol arabalar sığmıyor git kaldırımdan sür diye bağırmaları filan.Hatta bu yolda benim de hakkım deyip karakola davet ettikten sonra polis kimliği çıkarıp bende polisim diyen adamlar bile var istanbul'da çok sıkıntı etmeyin öyle adamları.Polis'sen iki kural kitap oku kendini geliştir diye kalabalık cadde'de bağırınca sonra gaza basıp yoluna devam ediyorlar.İstanbulda polisler bile bunu yapıyorken bi taksi'ciden çok şey beklememek lazım.

Uğur Ünalır ve atta bunu beğendi.
  11. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bir ara yozgata geldiğimde valiliğin altındaki çay bahçesinde saat kulesine karşı bir çay içeriz. Şİmdi bak Ertuğrul güzel kardeşim ben bir bisiklet sever olarak anadolunun bilmediğim ücra bir köşesinde bu hobimi dersin veya spormu, tutkumu bisiklet alakasını sürdüren kişilere daha bir yardımcı olunması taraftarıyım. şimdi farzımuhal sen diyelim öğretmen olmuş kadışehrine, aydıncığa tayinin çıkmış bir bisikletseversin. Yanında yörende konuşacağın, muhabbet edeceğin, turlayacağın bir kişi bile yok. Akşam saat 7 oldumu hayat bitiyor. O insanın kimsesizliği tarife imkan vermez.

12. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sağolasın abi, yazdıkların doğru abi ama işte bunu düzeltmek gerek ama imkansızın imkansızı bu sanırım 21. yüzyılda...

13. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fatih abi polis bile bunu yapıyorsa daha ben ne diyeyim :)

14. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Israrla araç sollamaya çalışmak bir bisikletçinin yapacağı son şeylerden biri olmalı. Tik-tak falan, kendini araba sanıyorsun, küçükken biz de yaptık ama tadında bırakmak lazım. Türkiye'de yapılacak şeyler değil bunlar. Bir sorun olursa da, bir şekilde suçlu çıkacağını bil, ondan sonra tekrar düşün sinyal verme olayını.

15. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ahmet Bey'e katılıyorum. En doğrusu bu gibi durumlarda hiç muhatap olmayıp soğukkanlı bir şekilde sürüşe devam etmek. Hatta olabildiğince bu tip durumları öngörüp ona göre önceden önlem almak ve gerekirse yavaşlayıp, durup hiç oluşmamasını sağlamak. (Defansif sürüş teknikleri :)). Malum ayı bol, olay çekip vurmaya kadar gidebilir güzel ülkemde. İnanın bu şekilde hiç muhatap olmayınca yarım saat sonra o olayı hatırlamıyorsunuz bile.

16. talat büyükbayram

talat büyükbayram Yeni Üye

Seviye:
    bu yazıları okuyunca yaşadığım yere şükrettim :) burada da tek tük yakınımdan geçen olmuştur ama insanlar genelde bisikletlere saygılı ve son zamanlarda bisikletli sayısında baya artış var.

17. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yozgata her sene yolum düşer(her ne kadar düşmemesi için dua ederken) 3 4 sene evvel Boğazlıyan'dan geçiyoruz(zaten o zamandan bu yana her geçişim gündüz vaktine denk geldi).Tarih derslerinde okuduğum ayaklanma aklıma geldi birden bire sebepsiz yere hatta yorgunluktan gözlerim kapanıyordu ama o ilçeden geçerken gözlerim faltaşı gibi açıldı,gecenin körü her yer sisli in cin top oynuyor.İlçenin her yeri o karanlığa rağmen geneli net bir şekilde gözüküyor sanki sağdan soldan eşkiyalar çıkacak'da yolumuzdan alıkoyacak diye.İçime bir ürperti düştü, dua ediyorum şu şehirden biran önce çıkalım diye.O günden sonra Allahım bir daha yollarım bu diyarlara düşmesin diye dua etmeye başladım..Ha gündüz gözüyle güzel kendi halinde memleket ama benim gözümde pek bir önemi yok.

18. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    ısrarla araç sollamıyorum zaten o, o günlük bir şeydi sollamayacaktım ama sollama l.n derse ben sollarım (önünde araç da vardı) o sinyal işini elimle söylediğim araba dibimdeyse ve U dönüşü yapacaksam elimle yapıyorum, tik tak işini eğlence amaçlı hiçmi eğlenmeyelim yani :) kendimi araba sandığım yok :D anlatmak istediğim buydu. Hatta bazen kendime güldüğüm oluyor onlar sinyalleri var vermiyor biz yoktan sinyal çıkarıyoruz gibi :)

Kaan kardeş söyledikleriniz doğru hatta onları yapıyorum benim sinirlendiğim şey sadece içeriden bana laf atması ve zaten önlemimi almasaydım önceden o taksiye çarpmış olurdum. Doğru dediğiniz gibi ayı bol...

ersen t. bunu beğendi.
  19. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Can abi sen beni güldürdün Allah'da seni güldürsün :) ne ayaklanması Çapanoğlunun kemiği kalmadı :D ve bakarsan Türkiyede eylemlerin olmadığı nadide şehirlerden birisi Yozgat. Bir kaç sene evvel bir şeyler olmuştu ama bitti. Başkada yok.

ersen t. bunu beğendi.