Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

taklit ve imitasyon formalara dikkat...!!!

Konu, 'Giyim' kısmında katusha tarafından paylaşıldı.

1. katusha

katusha Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar,forumda kesinlikle taklit olduğundan şüphe duymadığım gerçeklerinin tıpa tıp kopyası takım formaları 50-60 liraya satılmaktadır.bu formaların gerçeklerinin fiyatı en az 150-200 liradan başlamaktadır.(75-100 euro arası)bu formalar çok iyi taklit ediliyor ve resimlere bakarak anlaşılmıyor.buna dikkat edelim.aldanmayalım.:in:

2. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    uyarı için teşekkürler. öte yandan, foruma kayıt olur olmaz 1. mesaj olarak böyle bir uyarıda bulunuyor olmanda biraz enteresan, ne zaman üye oldun, ne zaman satılan formalardan alıp şüphe duymayacak şekilde emin oldun , ne zaman forumdakileri bu uygunsuzluğa karşı uyarmayı bir görev bildin. yanlış anlama ne satış yapıyorum ne de alış. her hangi bir çıkar çatışması yaşamıyorum yani....

philykia, bandivan, fletcher ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hangi formalardan bahsettiğini bilmiyorum fakat piyasada 150-200 TL ye satılan formanın burada 50-60 TL ye satıldığını görenler taklit olduğunu anlarlar zaten alanlarda taklit olduğunu bilerek alıyorlardır yinede uyarın için sağol...

4. katusha

katusha Yeni Üye

Seviye:
    neden birden panik halinde hızlı bir cevap yazdın ?neden hemen savunmaya geçtin? bu karşı yazıyı neden kendine görev bildin ? ilk mesajım olur yada 100 üncü mesajım olur neden böyle saçma sapan bir bağlantı kurdun ? ne zaman üye olduğumdan sanane,satılan formaların imitasyon olduğu açık şekilde belli bu formaları bu kadar ucuz satacak adam enayi olmalı.istediğim zaman istediğim şekilde mesaj yazar yanlışı görürsem uyarırım,bunu sana soracak değilim,bu yaştan sonrada senden öğrenecek değilim.madem bir çıkarın yok niye ortalığa çıkıp kafa karıştırıyosun.madem satışta yapmıyosun alışta yapmıyosun o zaman kafa bulandırma.

s.efe sümer bunu beğendi.
  5. katusha

katusha Yeni Üye

Seviye:
    zaten sorunda burada,formaların 50-60 liraya taklit aldıklarının farkında değiller.orjinal formaları ucuza aldım zannediyolar.ya nedemek istediğimi cin gibi biliyosun ama anlamamazlıktan gelip,konuyu başka yerlere saptırıp hedefi kaçırıp,dağıtıyosun,yada çok safsın.

6. katusha

katusha Yeni Üye

Seviye:
    orjinal formaların fiyatları belli isteyen internetten çok kolay bakıp görebilir.yanlışı gördüğüm zaman ilk mesajımdada uyarırım 1000 inci mesajımdada uyarırım,bunun hesabınıda sana soracak değilim.uyarmamla mesaj adedimin ne alakası var ?konuyu neden başka yere saptırıyosun?niye sende konuyu başka yere çekiyosun ? yoksa sendemi foruma sahte forma ilanı verdin?mesajım sadece nacizane bir uyarıydı.neden 3 ünüz birden hemen üzerinize alınıp,uyarı mesajıma karşı gocunup mesajıma karşı atağa geçtiniz?neden durup dururken kendinizi zanlı durumuna düşürüyorsunuz?bu çok acemice bir hareket. yoksa aranızda anlaşmış durumdasınız ve takım çalışmasımı yapıyosunuz ?yada suçu nüzerinize alıp,birisinimi korumaya çalışıyorsunuz ? neden üçünüzde panik halinde saçma sapan mesajlar yazmaya başladınız ?

7. s.efe sümer

s.efe sümer Aktif Üye

Seviye:
    Katusha güzel bir şekilde uyarmış.Üye olmadan da gezilebiliyor forum.Öyle gezerken formaları görüp uyarmak istemiştir.

8. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:

Akşam akşam beni güldürdüğün için çok teşekkür ederim arkadaşım.Yukarıda yazmış olduğun yazıdan kimin kendini zanlı durumuna düşürdüğü,kimin panik halinde saçma sapan mesajlar yazdığı gayet açık.Hangi formadan bahsettiğini hala bilmiyorum ve araştırmayada gerek duymuyorum. Satan kişi sattığı ürün sahte olmasına rağmen 'orjinal' deyip satıyorsa yapmış olduğu yanlış bir harekettir ve bunu farkeden kişinin bizleri uyarması gerekir.Fakat bu uyarı için yan üyelik açıp birde yazdığı konuya oldukça masumane olarak yorum yapan kişilere saldırıp bu kişileri ortak sahtecilikle suçlamakda sahte ürünü orjinalmiş gibi satmak kadar yanlış bir harekettir.'Tarık Kalkan' 'nkongur' nickli arkadaşları tanımıyorum ve eğer araştırırsan şimdiye kadar ilk defa aynı konuya yorum yaptığımızı görürsün.Fakat senin hayal gücün oldukça geniş.

Madem taklid ve imitasyon ürünler konusunda bu kadar hassassın forumda araştırırsan eminim daha bir çok taklit ürün bulursun.Onlar hakkındada bizleri uyar sadece kuyruk acın olduğu konularda değil.(Bu forma işi dolayısıyla sende bir kuyruk acısı olduğu gayet açık).Hem bu uyarı için yan üyelik açıp sağa sola saldırmana gerek yok.Mevcut üyeliğindende uyarıyı yapabilirsin yapmaya çalıştığın şey iyi bişey fakat malesef beceremedin her mesajında biraz daha komik hale düşüyorsun,bir sonraki mesajında nasıl bir senaryo yazacaksın merakla bekliyorum.

Belki 'Tarık Kalkan' , 'nkongur' ve ben FBI ajanıyızdır.Yada bahsettiğin formaların markası her neyse artık o şirket üçümüzün şirketidir.Yada Michael Jackson ölmemiştir biz onu kaçırmışızdır o yüzden böyle panikle sana cevap yazıyoruzdur.Neyse sen daha iyilerini yazarsın :D::D:D:D:D:D:D:D:D

(Sen akşam akşam beni güldürdün Allah'da seni güldürsün)

9. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    katusha :D koptum yorumunu okuyunca :D sen iyi birşey yapmışsın bizi uyardın,kimsenin aşalayıcı birşekilde seni küçük düşürmeye hakkıda yok.sen kendini savundun sadece ;)

katusha ve Nuri Kongur bunu beğendi.
  10. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, üyenin ilk mesajı veya son mesajı olur.Bu farketmez.Bir uyarıda bulunmak istemiş.
    Hem forumumuzda, hem de dünyanın en büyük açık artırma sitesi olan ebay'de birçok taklit forma olduğunu görebilirsiniz.Zaten forumumuzda satılanlar da ebay'den alınanlar oluyor.
    Genelde Türkiye'de insanlar orijinale değil ucuz olana rağbet gösterdikleri için, satan da alan da memnun oluyor.
    Ha tabi eğer ki orijinal yazıp da taklit satılıyorsa ona dikkat edin ve üyelerimizi de uyarabilirsiniz.
    Lütfen söz atışmasında bulunmayalım.Dikkat edin, yasaklamıyorum, rica ediyorum.Daha iyisi bize yakıştığı için.
    İyi forumlar.

11. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Evet arkadaş güzel bir uyarıda bulunmuş fakat
    pek hoş olmamış açıkçası. Resmen bu ürünleri satanlara orjinal ürünmüş gibi ilmitasyon ürün satıyorlar diye bir suçlama görüyorum ben. Fakat ebaydan ilmitasyon forma alıpta forumda satan, bunu açık bir yüreklilikte dile getiren, hatta aldığı adresi aldığı fiyatı ve tüm masraflarıyla beraber kar miktarını dahi söyleyebilen, ayrıca ürünün orjinal olmadığını belirten arkadaş biliyorum. O yüzden bu uyarıyı gereksiz buluyorum... Hani olaki birileri kalkıp orjinalleri ile aynı fiyata ilmitasyonunu satsa o zaman amenna ! ;)

12. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    hımmm... oldu. sana kolay gelsin. .....

fletcher bunu beğendi.
  13. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel demişsin bisikeltcanavari... forumda forma satan benim dikkatimi ceken 1-2 kişi var onlar da zaten "ebay den secin isterseniz alıp size satarım" diyor direkt.. yani aslında onlar forma satmıyorlar, sizin yurtdısı alısverisinden korktugunuzu varsayıp/bilip ebay'den almanıza kendi ebay hesaplarıyla aracı oluyorlar...

su ana kadar ikinci el ya da sıfır alım satımı gerek forumdan gerek elden yapmadım, ama forumun sıkı takipçilerindenim bu da gözlemlerimi paylaşma hakkını verir bana;

belki de sen "bisikletçi" sin (ya da sen de satıcısın) ve bu ürünleri ya da orjinallerini ya da benzer ürünleri dükkanında satıyorsun.. ve forumdan alınan formalarla dükkanına gelenleri gördükce askıda duran formaları satamamandan sinir oluyor ve böyle bir karalama yapıyorsun.. benzer durumlar forumda cok yasandı, gerek bisiklet gerek aksesuar gerek giyim.. uyaran adam celallenmez kuyruk acısı olmadıkca...

forma ile ilgili satılık baslıklarına dikkat edersen "satılık forma" ya da "satılık orjinal forma" baslıkları vardır ve fiyatları da kendini belirtir.. satan kişiler orjinal oldugunu belirtmedigi sürece en basta dedigim gibi sadece sizin yurtdışı alısverisinize aracı oluyor (ve belki de biraz komisyon alıyor), formaları annesine diktirip orjinal diye satmıyor.. forumu takip eden, hatta takip etmesine gerek yok oturup inceleyen adam bunu biliyor merak etmeyin..

yine de teşekkür etmek lazım size tabi...

HAKAN ATMACA ve fletcher bunu beğendi.
  14. Ercüment Özyurt

Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben giyimde orjinal ürün kullanmak gerekliliğine inanmıyorum. Aynı kumaş, aynı dikim, aynı kalite ise eğer neden üstündeki markaya da para ödeyeyim, ya da neden dükkan kirasına da ortak olayım. Örneğin plastik tabanlı, kumaş spor ayakkabının ederi üstündeki markadan dolayı 100 TL.dir. Gerçekte o para o ayakkabıya verilmez. Aynı kalite muadili 20-30 TL.ye bulunabilir. Formalarda da aynıdır, normalde o kumaş, o dikim asla 150-200 TL etmez. Üstündeki markadır, veya takım amblemidir para eden.
    Ha taklit ürünse, taklit olmasına rağmen üstüne aynı marka basılıyorsa ve birilerinin telif hakkı, patent hakkı vb. çiğneniyorsa, ayrı bir konudur. Hatta kanunlarımızda da üretmenin, satmanın cezası vardır. Ancak talep var ki arz da var. Bilgisayar yazılımlarında, filmlerde, müziklerde bu hakları hepimiz çiğnemişizdir ve çiğniyoruz da. Türkiye bu işlerde ön sıralarda gelir dünyada.
    Bisiklet formalarında da bunun yapılması çok şaşırılacak bir mevzu değildir, Amerika'nın yeniden keşfi değildir bence.

Herkese saygılar...

HAKAN ATMACA bunu beğendi.
  15. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bir kere orjinal forma bir kere de imitasyon forma giyen arakadaşa aradaki farkı anlar ve hangisini alacağına karar verir zaten. imitasyon olanlar bir kaç yıkamada deforme olmaya başlıyorlar, ter atma kapasiteleri yüksek değil ve koku yapma durumu olabiliyor. zaten aradaki fiyat farkının sebebi de bu. ha ama yinede ekonomik olsun imitasyon olsun diyenlere de almak için bir fırsat, alan memnun satan memnun ise sorun yok...

salih bora balaban bunu beğendi.
  16. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gidip pazardan BJK, GS forması almak gibi düşünün olayı, aynı kapıya çıkıyor;
    sorun şu ki pazarda Caisse Depargne, Rabobank forması bulamamız :D

Espri bir yana (deme zorunluluğu hissediyorum bu forumda biri heran 'tabiki
    bulamazsın' diyip 'bisiklete sporuna gerekli önem verilmiyorr!!' diye devam edebilir)
    pro tour takımlarının orjinal formaları;iyi markaların en üst kalitesinde normal olarak,
    bu da takım halinde 200EU gibi bir paraya geliyor. Kalite, dayanıklılık tabiki farkeder;
    ama herkeste 200EU çıkarıp veremez.

Aynı kalite,dayanıklılık sağlamasada, 5-6 kat daha ucuz sonuçta.
    Pro turları düzenli takip etmeyenler de kolay kolay anlayamaz farkı al gitsin işte :)

salih bora balaban bunu beğendi.
  17. salih bora balaban

salih bora balaban Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar burda samimiyet ve niyet önemli açıkçası parası olan biri gidip istediği malzemeyi şu yada bu şekilde alır, burda art niyetli insanların olduğuna inanmıyorum varsada burda işleri biter barınamazlar ayrıca bisiklet bi tutkudur bi zevkdir... aramızda profesyonel ruhlu amatörler olabilir aldığı en basit bi parça ile bile çok mutlu olucak insanlar var... biz sadece ürünler hakkında bilgi verelim uyaralım anlatalım mutlaka okunur anlaşılır... zaten büyük şehirlerde ürünleri alabilecek yerler var bulamayan olursada yada anlamayan burdan elimizden geldiğine durumu anlatırız bu budur diye... dandik tabir edilen ürünler eminimki alan birçok kişiyi mutlu etti... kimse kimseye zorla bişey satamaz zaten oda ayrı

18. Kaan Atila

Kaan Atila Üye

Seviye:
    dikakt etmekte fayda var, sonucta saf pamuk degil cilde zararli sentetik boya kullanilmis olabilir

19. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    evet arkadaşımız çok güzel bir yere temas etmiş :in:
    bu siteden bende forma almıştım..elime ulaşınca çok bariz naylon kumaşlı taklit olduğu anlaşılıyordu.. 50-60 tl verip sağlığınızla oynamayın.! orginal forma giyin bence :in: ben orginal formaları yurtdışından 30 euroya alıyorum..özelden mesaj atın yardımcı olayım..

20. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Atilla'ya katılıyorum ebayden cannondale bir jersey aldım herşeyi ile aynı görünsede ter atma kapasitesi düşük ve koku yapması da cabası bence imitasyon ürünlere dikkat etmek gerekir.....ama bilinerek tercih ediliyorsa sorun yok fakat sportif amaç yüksekse parayı birşekilde denkleştirmeye çalışıp bir kere almakda fayda var, iyi günler,

Erhan_Yılmaz ve Atila Filmer bunu beğendi.