Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Takdir belgesi alırsan bisiklet alacağız deyip almayan ebeveynler

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Erdem Musab tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Musab

Erdem Musab Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vay ki vay ne dertti bu. Muhtemelen her anne babanın ortak derdi bisiklet isteyen çocuktur. ya araba çarparsa, ya düşer başını bir yere vurursa, ya evden çok uzaklaşır da çocuğumuzu kaçırırlarsa vb. gibi yaratıcılık ölçüsünde çoğaltılabilecek sayısız nedenden dolayı birçok çocuk bisiklet macerasına çok geç başlamıştır. Ben de bu garibanlardan biriyim. takdir al alacağız dediler takdir belgesi aldım. bu sefer yazın kuran-ı kerim e geç sana söz alacağız dediler. (biliyosunuz yazın mahallelerde kuran kursu açılırdı camilerin alt katlarında filan. Azmedip kurana da geçtim ama tık yok. (mahalleye lokum dağıttılar) çok ağladım yemek yemedim, akşamları erkenden yatağa gittim akla gelecek her türlü protestoyu yaptım. mahallede millet bmxler ve pinokyolarla fink atarken öylece bakıp onlardan tur istemek zaruri alışkanlığım olmuştu. onların da para karşılığında dahi bi tur vermemesi kendi alışkanlıkları ve vicdansızlıkları olmuştu. ne diyelim çocukluk işte çok görmemek gerek onlara da. Peki bu kadar uğraştım protesto ettim hatta bazen yalvardım anne babama ve ne oldu sonuç? Yine de almadılar.

2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Ben uzun uğraşlar sonucunda 12 yaşında 18kg ağırlığında, taş kadar sağlam, amerikan malı bir BMX aldırabilmiştim.

3. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

hahaha anılarım canlandı. ^^ Bana okul hediyesi olarak arada alınıyordu. Benim için hiç sorun olmadı. ^^ Okumayı yazmayı 1,5 ayda sökmüştüm. Hediye olarak alınan kontra, dolma lastikli bmx tarzı benim favorimdi. ^^

ouzoo, Oktay Erkan ve Çağlayan bunu beğendi.
  4. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benimkisi BİSAN dı. yukarıdaki model acaip karışık gelirdi bana, vites falan.

Çağlayan bunu beğendi.
  5. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    :) markasını anımsamıyorum. Fakat o bisikletimle öğrenmiştim sürmeyi. O tarihlerde köy de ikamet ediyorduk. Evin avlusundan ayaklarımı kullanarak iteler sonra pedalla buluşurdum. yokuşa gelene kadar. sonra yokuş aşağı bırakırdım kendimi. ve dengede durmaya çalışırdım. sonra bir baktim ki köyde tur atıyorum. hey gidi günler heyyy :)

Çağlayan bunu beğendi.
  6. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Benim Bmx'de resimdekinin benzeriydi,çocukken pedallamak daha keyifliydi.. :)

[​IMG][/url][/IMG]

7. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    otomofiller çarpayazar, ölsen iyi, ya sakat kalırsan oolum ile direnen ebeveynlerime en son ergen atarı ile lise iki de yüklenmiştim yarış bisikleti aldırmak için. onu da hız yaparsın diye reddettiler ki piyasaya bianchi girdi ve Türkiye dağ bisikleti ile tanışıverdi. sonuçta bütçe thomisus a yetmedi hadi bianchi meta istedim o da olmadı. ala ala bianchi aspid alınmıştı 6 taksitle.

aliburak ve Çağlayan bunu beğendi.
  8. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Zaten o dağ bisikleti ile tanışması tam tanışma oldu. ^^ Dağ bisikletini erkekler şehir bisikletini kızlar sürer psikolojisinin başlangıcıdır. Hala aynı şekilde devam etmektedir. ^^

Yokuş aşağı demişken. Yokuş aşağıya biz bisikletten çok. Sabunlu tahtalar ile yapardık. Para denkleştiren bilyeli araba yapardı.

thomisus lx ve ouzoo bunu beğendi.
  9. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ohoooo banada ailem aslanım,koçum benim al ehliyeti araban kapıda..................????????????? derlerdi ama ehliyet çok,çok iyi puanlar'la alındı ama araba yok:(:(:(

10. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bizim mahallede bir (ve yalnız bir) çocukta vardı bundan, 30 sene önce. Ne de havası vardı be!

11. Erhan B.

Erhan B. Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    benim ilk bisikletim, kontra pedal farklı bir bisikletti, arası açıktı, kız bisikletini anımsatıyordu biraz. ortaokul 2 ye kadar kullandım onu. arkadaşlarımın hepsi vitesli bisikletlere geçmişti ama küçük bisiklete binen tek ben kalmıştım. öyle ki bisikletimin koltuğunu ve gidonunu sonuna kadar kaldırmama rağmen altımda küçücük kalıyordu.
    bizimkilere çok üsteledim ama almadılar nedense, durumları da vardı o zamanlar. hatta bir yaz gerçekten umutlanmıştım, o yaz da kimin aklına uydularsa (genelde kendi akıllarından çok sağın solun demesiyle hareket ederlerdi) hiç istememe rağmen bi org almışlardı. orgu bir ay bile kullanmadım, şimdi ne oldu bilmiyorum bile.
    orta 2 ye geçeceğim yazın son haftalarında o zamanın şartlarına göre çok kaliteli bi bisiklet almıştı babam gaza gelip :D iki bisiklet fiyatı vermişti, o fiyata o zamanların meşhur motosikleti puch alınabilirdi.
    hala kullanırım, peugeot origin xs 1997 , mtb

12. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Şimdi düşündüm de, bu kadar bisiklet değiştirmemin sebebi çocukluğuma dayanıyormuş :D Ilk olarak evin içinde bindiğim 3 tekerlekli, ön tekerlekten pedallı demirden bisikletim vardı. Sonra biraz büyüyünce kimin aldığını bilmediğim Action Man temalı vitessiz bi bisikletim oldu, şimdiki Ben10'ler gibi :) O zaman çok hız yapıyordum onla küçücükken, bi düşsem kırılmadık yerim kalmazdı. Sonra abimden kalan kontra pedal bi katlanır bisiklet kullandım. Sonrasında karne hediyesi, dünyanın en saçma bisikletini aldırdım: çift amortisörlü bisiklet. Şimdikilerin ön amortisörü az da olsa oynuyor, onunkinde tık yoktu :) Bi de daha ucuzu ve daha güzeli olan sadece önden amortisörlü modeli almak istemeyip babamı masrafa soktum o kadar... Neyse onu baya kullandım, 3 sene önce de yazın çalışıp Salcano City Sport aldım, hala da para biriktirip bisiklet topluyorum :)

13. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    küçükken doya doya sürdüm bisiklet ama mahalleden ayrılmazdım,yıllar geçtikçe araç sayıları arttı ve öyle böyle bıraktım 5 ay önce tekrar aldım.nerde çocukluğumun istanbulu

14. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bana ilk bisikletimi babam almıştı 1. sınıfı bitirince. 7 yaşındaydım 4 tekerlekliydi yeni öğreniyordum sürmeyi 2-3 ay sonra tekerlekleri attım artık 2 tekerlekle sürüyordum mahalledeki 14-15 yaşındakiler iki el bırakarak falan geziyorlardı onların gazına gelerek bende 1-2 saniye bırakayım demiştim sonuç bisikletten düşüp kolumu kırmıştım.. :)
    Ama kolumu kırmama rağmen bisikletten vazgeçmemiştim 10 yaşıma gelince tekrar başladım ve şuan 16 yaşındayım halen kesintisiz devam ediyorum.. :)

Berke bunu beğendi.
  15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    banada ilk okulda almışlardı :)
    önce bmx sonra hiç unutmadığım " sarda "
    sardam turuncuydu. üstündeki desen sanki eline biri kalemi almış karalamış gibiydi.
    18 vitesin yeni yeni kullanıldığı zamanda sarda 21 shimanoydu.
    hiç bir zaman görmediğim bir vites kolu vardı.
    alt alta 2 tuş biri siyah biri beyazdı.
    ben sardanın canını cıkardım bende sonra halamın oğluna verdiler oda canını cıkardı :)
    şuan tekirdağda ve hala taş gibidir.

BFOkuru bunu beğendi.
  16. Barış Şen

Barış Şen ilk aklını ve vücudunu geliştir.Bisikletini değil

Adı:
    Barış Şen
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk bisikletim nerden geldigini bilmedigim pasli mavi simli boyali bir bisikletti onunla iki tekeri ogrendim , babam karayollarinda calisiyor otoyolda titanic marka bmx bisiklet bulmus getirdi alev gibi piril pirildi bayagi onada bindim sonra bakimsizliktan oda curudu gitti rahmetli amcam gazete kuponuyla peugeot almisti cocuklari buyuyunce 26 janta gecmistim peugeotla cok havaliydi circirli shimano 18 vitesti , koye goturmustuk yazin orda kaldi babaannem hurdaciya vermis.. Lastiklerini hala kullaniyorum ama.. Sonrasi aldik sattik derken gunumuze geldik :)

Çağlayan bunu beğendi.
  17. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benimde ilk bisikletim dolma tekerli yeşil küçük bi bisiklet idi :) üzerine binmeden elimle sürerek kullanıyordum sokak arasında bi sağa bi sola :) şimdi tebessüm ederek hatırlıyorum eskileri :)

18. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    İlk bisikletimi 8 yaşında çalışarak almıştım. 26 jant sabit maşalı sarı bir Ravelli. Topkapı'daki bit pazarından ikinci el olarak almıştım. Her parçası çelikti. 3. Kata çıkartıp indirmek hele ki o boyla, tam bir eziyetti :) ama buna değerdi...

gok ve Çağlayan bunu beğendi.
  19. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben karne hediyesi olarak harçlıktan başka bir şey aldığımı hatırlamıyorum,en çok doğum günümde hediye alınırdı.Durumumuz olduğu halde bisiklet aldıramamıştım.(İstanbuldan 24 jant Bmx tek vites bisiklet almıştı babam 1999 yılıydı yanılmıyorsam 15 liraydı o zaman.Ne zaman rampa insem teli kopardı,hep takla atardım bu bisikletle hep kafa üstü düşerdim.Bir günde fren kolu kırılmıştı rampa inerken bi arabanın üstünde buldum kendimi,birde sürekli gidonu gevşerdi ne illetti ya en sonunda 25 liraya satmıştım)Küçükken epey bisikletim olmuş ama ilk ve ortaokul zamanında 6 yıl kullandığım bisikletti bu(tabi 2 sene atıl kaldı sürekli bir yeri kırılıyordu) daha sonra lise 2'ye kadar bisikletim olmadı olduysa'da bir iki ay kullanmışımdır.En sonunda liseyi bitirdim benim yoldaşı aldım yarısı kendi param yarısını babam verdi.İnşallah önümüzde ki aylarda yine Salcano'dan;Igman modelini almayı düşünüyorum.Bu sefer kendi paramla tabi ödemesi 2 yıl sonra:D

20. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O psikoloji şuan bende var :D.Ama şuan kırtasiye bisikleti türevinde bir bisikletim var fark o :D.8. sınıfta anadolu lisesi kazanırsan sana istediğini alacağız dediler bende bisiklet istedim şuan 9.sınıftayım ilk dönem bitecek halâ aldıramadım :D.Sen çocuk musun diyor annem ama inadına aldıracağım.Bir de fiyatını duyunca çıldırması ayrıca beni mutlu ediyor :D.Ama babam söz vermişti çoktan bisiklet hevesini söndüreceğim diye.Ama bendeki heves değil bir bilse :D.Ama şu borçlar bitmedi ki bir :D.