Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi Takasa tarantula !!!!!!

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında emreonem tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. emreonem

emreonem Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    slm........

arkadaşlar baktım sadece bisiklete bisiklet parçası değil dvd den cep telefonuna kadar çeşitleme yapmışsızınız...
    bende biraz renk katayım dedim takas bölümüne:D

isteyen olursa elimdeki tarantulaları takasta kullanabilirim

bunlar adult olanlar 10cm
    Grammostola grossa

Nhandu coloratovillosum

Davus fasciatus

bunlar dışında sling(yavru olarak)
    Acantho. geniculata
    Nhandu chromatus
    Nhandu chromatus
    Nhandu carapoensis
    Haplopelma lividum da var....

sevgi ve saygılarımla

2. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    Haplopelma lividum resimlerinide koyabilirmisin Emre abi ? Kendisi renklerine aşık olduğum türde :D hatta msnden görüşelim, gerekli bilgileri senden öğrenirsem takasa girebilir hatta satın alabilirim :D

3. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Çok şekerler. Belki bir zaman beslemeyi düşünebilirim ama ailemin yüreği kaldırmaz. Mesela bir durum olur, bir şekilde yaşadıkları ortamdan kaçıverirlerse ev karışıverir. Bunları uzaktan yada biraz yakından sevebilecek olsamda evde sırra kadem basarlarsa, uyurken üzerimde dolaşmalarını tercih etmem.

Biliyorsunuzdur ama yinede söyleyim, bunları besleyenler bir süre sonra sıkıldıklarında kesinlikle doğaya salmayı denemesinler. Bunlar ülkemize ait türler olmadıklarından doğal dengeye karşı sakıncalı olacaklardır.

İyi bir teklif aslında. Bakalım fazla meraklısı çıkacak mı? Bunların dişleri insanı ısıramayacak kadar ufaktı galiba, o yüzden tüylü görünümleri haricinde korkmaya pek gerek yok.

4. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Besleme koşullatı ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz? nerede besliyorsunuz? ne yiyorlar? bakımları nasıl? ve aklınıza gelen diğer şeyler???

5. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    Haplopelma lividum zehirli bir tarantuladır, zehiri uzun süreli etkilere yol açar..genelde kazdıkları tünelden cıkmazlar ama cıktıklarında görsel bi şölen vardır umarım ne demek istediğimi bu foto anlatıyodur :D

6. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    hoşuma giden türler hakkında bilgim var ama, bu besleme işi hakkında bende çok bilgisizim bilen bi abimizin elimizden tutması lazım :D mesela Emre abi :D

7. emreonem

emreonem Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    slm............

öncelikle emre koyduğun resim bildiğin gibi adult bendekiler malesef daha juvenil:(

baymineral bu resim sizin için [​IMG]
    işaretli yerlerde gördüğünüz dişleri 2cm :p tabi bu adult bir apophysis..

ısırılmanız durumunda alerjiniz yoksa sorun olmuyor(tecrubeyle sabittir:rolleyes: )

onun dışında ev ortamında teraryum dediğimiz (susuz akvaryum) cam kaplarda bakıyorum..sinek,hamamböceği,bok böceği ,çekirge ve hertürlü haşeratı yerler adult olduklarında ise fare verebilirsiniz...
    sıcaklık ve nemi aynı ölçülerde tutma zorunluluğu vardır...nem 60-80 sıcaklık 25-30 arası...
    elimde 35 tane çeşit mevcut ve şimdiye kadar bi sıkıntım olmadı...bazen yem olayı sıkıntı yaratıyor..

aklıma gelenler bunlar bunun dışında sorularınız olursa cevaplamaktan zevk duyarım

8. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    peki kafesin içinde neler var ? ağaç kökü, ot,kağıt ?? sıcaklığı ve nemi nasıl ayalıosun abi ? bide o böcekleri nerden buluosun ? :D

9. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    İzmir' de egzotik hayvanları beslemek için bir Türk girişimci çekirge çiftliği kurmuş. Özellikle Avrupa' ya pazarlıyormuş. Sizlerde arazide biraz dolaşıp pek çok tür böcek toplayıp onlara mamalarını verebilirsiniz sanırım. Tabi bunlar ılıman iklim böceklerini seviyorlarsa.. Bu elemanlar aslında daha çok tropik ülke vatandaşları olduğundan belki tropik böceklerden hoşlanıyorlardır.

Küçük bir bilgi daha eklemek istiyorum. Bu tür elemanlar bazen muz kutularından çıkabiliyorlarmış (promosyon :p ). O yüzden aramızda süpermarket ve manav çalışanları varsa dikkatli olsunlar.

Fotoğraf için teşekkür ederim.

Örümcek konusunda "adult ne demek oluyor? Anladığım kadarıyla büyük dişli olanlara deniyor sanırım.

10. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    adult yetişkin oluyo, juvenil ise küccük oluyo :D

11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok ilginç bir takas ilk defa duyuyorum. Ama hobi olarak egzotik doğa hayvanları beslemekte çok keyifli olsa gerek.

12. emreonem

emreonem Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    slm.............

emre sanırım baya bi merakın bu işlere...:cool:

yer ve ağaç türleri var ;) yer türleri için taşlardan veya ağaç köklerinden yuva yapman gerekiyor teraryumda buna bağlı olarak enine ve boyuna doğru büyüyo [​IMG]

ağaç türleri içinse dediğin gibi dallar ve yeşillikle bi dekor yapman gerekiyor

elindekiler ufaksa plastik kaplarda aylarca idare edebilirsin

yem olayını dağ bayır gezerek hallediyorum ....
    kışın ısınma olayı 100 mumluk ampulle yapılıyo(daha modern aletlerde var,,ısıtma kayaları veya elektirikli petler)
    hertürlü hırdavatçıda bulabileceğin termometre ve nem ölçerle bu işi kontrol etmek te zor değil aslında

umarım yardımcı olabilmişimdir

13. emreonem

emreonem Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:

slm.......

haklısın emre yavrulara spiderling ergenlik çağına girenlere juvenil gençlere sub-adult erişkinlere ise adult deniyor...

izmirdeki eleman kemalpaşada yer açmıştı ama yanlış satış politikaları yüzünden kapatmak zorunda kaldı..artık kendi imkanlarımızla idare ediyoz...

afrikadan gelen meyva sandıklarının içinden çıktıklarını bende duymuştum ama sanırım bu şehir efsanesi falan..
    bize denk gelmezki:cool:

14. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    Emre abi sen aşmışsın :D tarantula ustası olmuş çıkmışsın, helal olsun valla :D işin profu olmuşsun artık, şu fotodaki ortamlara baksanıza :D annem beni eve koymaz, odamda böyle bi yuva yapıcam :D:D
    benimde hamsterim var, beyaz renk, kırmızı gözlü, masum, safsaf yaşıo, arada bi kafesten kaçıo, babama her seferinde sorduğumda ' neden alıp kafese koymuyosun ? - o pis şeye ellemem ben :D ' dio, halbuki tırsıyorum demioda :D neyse hamsterım öldüğü zaman iguana yada tarantula beslemeyi düşünüyorum ama bu koşullarda tarantula zor gibi :( bi gün izmire gelirsem sana uğramayı çok isterim emre abi, verdiğin bilgiler için çok saol, çok güzeldi :)

bişi aklıma takıldı, bu böceklere kendini ıssırttığın zaman örümcek adam filan olabilirmiyiz ? sen bi dene Emre abi, etkili olursa bizde deneyelim :D

15. emreonem

emreonem Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:

slm....
    her zaman beklerim emre ne zaman istersen ;) gelirken şu hamsteri da getir yanında benim yavruların yanına koyarım kardeş kardeş geçinirler:D

valla emre istemeden de olsa ısırıldım ama malesef bi bişey olmadı...sanırım süper kahraman olma özelliği sadece amerikalılara özel bişey o lavuklardan başkası olamıyo galiba:eek:

16. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    Söz ver adultların yanına koymak yok hamsterımı :D:D
    abi nerde gereksiz yaratık varsa hep onlar oluyo zaten :D bak türklere, bi hanzosu var :D onlarda batman, spider-man, fantastik 4lü v.s. :D:D bide ajdarı var, o zaten yüz karası :D
    neyse abicim şakamaka hakikaten cok ilerletmişsin kendini tebrik ediyorum :)

17. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Bende 2005 yazında Fethiye-Günlüklü' de izci kampındayken kamp alanı bölgesindeki ormanlık alanda aşağıdaki elemanla karşılaşmıştım. Arkadaşımız öyle iyi kamufle olmuştu ki fotoğrafını çektikten sonra fotoğrafını makinede bulamadım. Sonra anladım ne kadar iyi saklandığını. Öyle iyi kamufle olmuş ki, kendi çektiğim fotoğrafta bile fark etmekte zorlandım. Günler sonra fark edebilmiştim. :D

18. emreonem

emreonem Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    slm.............

emre kardeş iyi dileklerin için tşk....

baymineral resmi fethiyede çektim demesen adını koyacam ama bu türün burda olma ihtimali, bile yok...
    yanlış bilgi vermek istemem...biraz araştırayım emin olunca bilgi verebilirim..

19. emreonem

emreonem Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    slm........

baymineral sizin örümcek Lycosidae familia sına ait.avrupada wolf spider olarakta geçiyo..biraz almancan varsa burda bilgide var http://en.wikipedia.org/wiki/Wolf_spider
    sevgi ve saygılarımla

20. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    "Kurt örümceği" hiçte iyi bir isim değil :D Kurt denmesinin bir nedeni var galiba :SSS Şimdi yazıyı anlayarak okumaya çalıştım ve Fethiyeli elemanımızın insanlar için tehlikeli bir zehre sahip olmadığını ve asabi bir hayvan olmadığını öğrendim.

Teşekkürler..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.