Tacx trainerlar hakkında

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar içimizde TACX SATORI T 1856 TRAINER kullanan var mı acaba? Bu ürün indirime girmiş yurtdışında sitenin birinde, fiyatı Türkiye'deki fiyata göre 154 TL daha düşük kargosu dahil hemde. Bu ürünü kullanan varsa yorumlarını alabilir miyiz. yada muadilinde hangi traineri tavsiye edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Ali Uslu
Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Profosyönellerin ve yüksek güç verenlerin kullandığı bir modeldir, yapılış amacı düşük devirde yüksek güç elde etmektir, bu da bir nebze yokuşları simule edebilir. Genel kullanıcıya ağır gelebilir. Ben genelde Tacx Sirius modelini öneriyorum...

Ali Uslu

Üye
Tepki
14
Ürünün tanıtımında 10 farklı direnç kademesi olduğu söyleniyor. Düşük kademelerde çok zorlanmadan antrenman yapabileceğimiz seçenekler de bulunmuyor mu? Tüm kademeler normal kullanıyıcıya ağır gelecek şekilde mi modellenmiştir? Bir de şunu merak ediyorum: Trainerların tümünde çalışılan süre, gidilen mesafe, kadans vb gibi bilgileri görmek mümkün mü, yoksa bu seçenekler sadece bilgisayara bağlanabilen yüksek modelli cihazlarda mı mevcut?

Selamlar

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Hakan bey peki bu model(Tacx Sirius( Türkiye' de var mı? Fiyatları ne durumda?
sizin dediğiniz model nasıldır , çalışma esnasında ses olayı ve şase sağlamlığı konusunda biraz anlatabilir misiniz?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Türkiye de Deltabisiklet tarafından satılıyor onlardan öğrenebilirsiniz fiyatlarını, sessiz olması için tasarlanan bir model zaten, şaşi de tacx ın bir çok modelinde kullandığı klasik bir şasi sorun yaşamazsınız. 27 km/s gibi düşük bir hızla bile 400 watt güç üretilebiliyor üreticiye göre, bu olimpiyat seviyesinde bir sporcu için bile oldukça yüksek, ama bunu hangi kademede verdiği belirtilmemiş, muhtemelen en yüksek kademededir, yine de genel kullanıcıya pek önermiyorum. Bahsettiğiniz bilgileri bisiklet kilometre saatinizden gözleyebilirsiniz sensörleri arka tekere takarak...

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Niyazi bey;

Türkiyede satan firmayı öğrendik,öğrendiniz.

Bizde bu yurt dışındaki bahsettiğiniz fiyata satan siteyi öğrenebilir miyiz?

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Tabiki memnuniyetle Reha Bey
ürün bu.

Tacx T1856 Satori Trainer fiyatı 156.37 euro yani=307.66tl ürün fiyatı

Postage to Turkey on this item is (yani kargosu)=57.42 euro =112.97tl

toplamda 307,66+112,97=420,63tl ye mal olacak.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Elite Mag Lite Trainer da tavsiye ederim bir arkadaşta kullanmıştım çok beğenmiştim, ucuz hafif ve kullanışlı...

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
Türkiye için 57€ kargosu varmış,biraz çok değilmi:)

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Evet kardeşim ama sitenin çalışma prensipleri ürünlerin kilosuna desisine ve gideceği mesafeye göre değişiklik gösterebiliyor.Crc Firması ingiltere'de çünkü. Bu sitede parcel force ve royal mail diye kargo sistemi var.ikisinde de farklı kargo tutarları çıkabiliyor.Ürün kargo dahil bile Türkiye'den 150-160tl ucuza geliyor sonucunda.

Specific Postage Methods
Based on an approximate basket weight of 0 grams

Royal Mail International
Airmail delivery to most European destinations within 3-5 working days and Worldwide within 5-8 working days for small packages up to 1.5kg. Please note that due to the economy nature of the Royal Mail service it is not possible to track a parcel’s progress online.

Royal Mail International
1000g €11.35
2000g €22.70

Parcel Force International
Our recommended, best value and most popular express delivery service via the General Parcel network. Delivery to most major European destinations within 2-4 working days and Worldwide within 4-6 working days. Signature required on delivery. Detailed online tracking information is available.

Parcel Force International
500g €22.70
5000g €34.05
10000g €45.40
15000g €56.75
20000g €62.42
25000g €68.10
40000g €79.44

• Beğen
Tepkiler: Dizdar MERT

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
Ben Tax Satori blue kullanıyorum kesinlikle çok yorucu oluyor max. 15 dk binebiliyorum kan ter içinde kalıyorum

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Peki gümrük işi nasıl oluyor bu meblah takılmaz mı ?

Ali Uslu

Üye
Tepki
14
(link) sitesinde çoğu ürün için Türkiye'ye kargo bedava. Elite mag lite için de öyle. Bir bakmanızı tavsiye derim.

Bu arada, "Elite Mag Speed Aluminium Team Sky Trainer" isimli bir ürün gördüm. Fiyatı uygun, yanında hediyeleri de var. Bu traineri kullanan ya da hakkında bilgi sahibi olan var mı?
(link)

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
Fotoğraflar çok fiyakalı,insanın alıp binesi geliyor.Bu arada alıp bi akü sistemi bağlasak da elektriği bedavaya mı getirsek ? ;)

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Hakan bey sanırım 150euro ya kadar gümrüğe normal şartlarda takılmıyor.Bu ürünü bayram dönemlerine yakın zamanda alırsak o zaman kota biraz yükseliyor o zaman sorunsuz geçer yada şu anda alacak isek.Firma ile görüşüp paket üzerinde yazan meblağı düşük göstermesini rica edip gift(hediye) seçeneği yollamasını istemektir. ayrıca arkadaşımızın belirttiği gibide yine ingiliz firması olan evancycles sitesinde de çok uygun fiyatlarda trainerlar var.
saygılarımla..

Göker Gülay

Daimi Üye
Tepki
83
CRC gift yazmak gibi bir kolaylık sağlıyor mu? Gerçek kişi olmadıkları için sanırım yazamazlar. Bu iş daha çok gümrük memurunun inisiyatifinde. Zaten takılsa da PTT ile geleceği için en fazla kdv'si verilir gümrükten çekilir. En kötü ihtimalle Türkiye'deki fiyatlara yaklaşır. Ama UPS, DHL gibi firmaların eline düşünce asıl o zaman yanıyor insan.

• Beğen
Tepkiler: CEM ATEŞ

serkan salman

Aktif Üye
Tepki
22
Merhaba arkadaşlar smart trainer alma peşindeyim tacx iflow-bushido ve vorteks için ne kadar araştırma yapsamda aralarındaki farkı tam olarak anlamış değilim!! slope ve watt dışında bu modeller arasındaki farkı bilen tecrübe eden kullanan bir arkadaş Allah rızası için bilgi verebilir mi ? zwift kullanmak için ekstra ekipman (usb ant vs …) almak istemiyorum alacağım üründe hepsi olsun istiyorum ona göre değerlendirebilirmisiniz sanırım hepsi zwift uyumlu ama ekstra ekipman almam gerekiyor bazısında. Ayrıca garmin nabız ölçerli fenix3 HR saatim var ne bilim belki bişiler almadan bu saatle uyumlu bir plan yaparak fiyatı düşürürüz bilmenizi istedim. Bunun dışında wiggle ve bike-discount gibi siteler güvenilir mi alışveriş yapabilirmiyiz? Ayrıca bu ürünleri alıpta satmak isteyen garantisi devam eden ve fatura gösterebilecek arkadaşlar ile ayrıca görüşebiliriz. Şimdiden teşekkürler….

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@serkan salman Tacx vortex kullanıyorum. Zwift ile direkt uyumlu. Bilgisayar üzerinde zwift ile kullanmak istiyorsanız usb ant+ stick almak zorundasınız. Bu her trainer'ı bilgisayar ile eşleştirmek için zorunlu. Vortex, smart trainer kategorisinde olduğu için zwift kullanırken haritadaki her eğimi direnç seviyesini otomatik değiştirerek size hissetiriyor. (Max %7 eğime kadar)
Trainer'ın okuduğu watt değerini garmin üzerinde bir powermetre gibi direkt görebiliyor musunuz bilmiyorum. Ben sürekli zwift ile kullandım.
Sadece garmin saat ile kullanayım derseniz smart olmayan basit bir trainer alabilirsiniz. Ama bu sefer de sadece kadans, hız ve nabız değerini okursunuz. Gerçekte ne kadar watt ile çevirdiğinizi bilemezsiniz.

serkan salman

Aktif Üye
Tepki
22
Yormun için çok teşekkürler.Usb ant+ olayını araştırıyorum bende : / Anladım soylediğinizi şimdi ben açıkcası alıcaksam smart özellikle olsun istedim o yüzden tacx bushido ve bkool pro trainer olarak seçenekleri azalttım. Örneğin bkool da ant+ ve bloototh olduğu belirtilmiş yineden pcye bağlamam için ayrıca almam gerekmicek sanrm dimi ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@serkan salman

Ant destekli aksesuar, trainer, aklınıza ne geliyorsa, pc ile iletişim kurabilmesi için, usb ant stick almak zorundasınız. Kullandığınız cihazların Bluetooth desteği varsa, kullandığınız pc'de aynı şekilde Bluetooth destekli ise, ancak o zaman usb ant stick almak zorunda değilsiniz. :)

Tacx'ın 1-2 modelinde, ant stick Trainer ile beraber geliyor.