Tacx dan yeni Roller (makara) Antares yakında Türkiye'de

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba Arkadaşlar, yeni bir tanıtım yazımla huzurlarınızdayım, öncelikle size bir iyi bir de kötü haberim var, önce kötüyü söyle dediğinizi duyar gibi oluyorum :) Türkiye genel dağıtıcısı Delta Bisiklet olan ve Trainer, Roller ve daha birçok faydalı bisiklet aksesuarlarıyla tanıdığımız Hollandalı Tacx firması şimdiye kadar ürettiği makara modellerinin üretimi durdurdu.
İyi haber ise yepyeni bir makara modeli ile yeni yıla merhaba diyor...!

Yeni Modelin İsmi Antrares, bir çok devrimsel özellik taşıyan yeni model makara antrenman yapmak dengesini geliştirmek, gerçek yola en yakın sürüş hissini elde etmek isteyenler için kaçınılmaz bir alternatif oluşturuyor, zaten ilkleriyle tanıdığımız Tacx firmasından da böyle bir model beklerdim kişisel olarak.

http://www.tacxantares.com/images/home_1.jpg

Yeni modelin en önemli özelliği konik (yanlarda genişleyen, ortada hafifçe incelen) tambur yapısı, bu sayede makarada bisiklet sürerken en büyük korkulardan biri olan dışarı tekerleğin düşmesi ihtimali neredeyse sıfıra indirilmiş ve büyük bir atılım yapılmış güvenlik açısından. Yine bu ekstra güvenlik sayesinde antrenmana daha iyi odaklanabiliyorsunuz...

http://www.tacxantares.com/images/rollenbank_antares_1.jpg

http://www.tacxantares.com/images/rollenbank_antares_2.jpg
Yeni modelin bir diğer önemli özelliği ise kendi içine geçerek (katlama yerine) küçültülerek nakliyesi kolaylaştırması, küçültülen Antares sadece 80 cm uzunlukta yer kaplıyor... Başka katlanan makaralarda sorun olabilen kayış ise Antares de makarayı sabitlemek için kullanılıyor ve ayak altında dolaşmıyor.

http://www.tacxantares.com/images/portret_iljokeise.jpg
Bu model'in özellikle track (velodrome) sürücüleri için geliştirildiği belirtiliyor Tacx firması tarafından, tabii herkesin kış aylarında kondüsyonunu eğlenceli bir şekilde geliştirmesi için mükammel bir araç, hatta bir çok zaman dışarıda binmekten daha faydalı olabiliyor, zira caddede sürerken trafik ışıkları yayalar, arabalar gibi antrenmanınızı kesintiye uğratan bir çok etken mevcut, ama makaranızın üstünde kesintisiz bir şekilde antrenman yapabilirsiniz.
Antares ismi ise Evrendeki en büyük Güneş olan Antares den geliyor...
Tacx Antares bütün dünya ile aynı anda Delta bisiklet ve bayileri tarafından Ülkemizde satışa sunulacaktır, bu güzel hizmet için Delta Bisiklet firmasına burdan teşekkür etmek istiyorum...

Son söz: Denemek için sabırsızlanıyorum :rolleyes:

Hakan Yazman

Delta Bisiklet linki : (link)

Resmi sitesi : (link)

Tanıtım videosu: (link)

Scudo

gezerfen

Aktif Üye
Tepki
151
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ürünü delta'nın web sayfasında tanıma şansım oldu. açıklayıcı bilgilerinizle biraz daha netleşti. Ancak sormak isterim ki sabit ürünlerden daha faydalı olurmu?. Zira can sıkıntısı oluşturan bir durum evde bisiklete binmek. Hani tv yada dvd karşısında sabit trainerlar ile çalışmak daha avantajlı olabilirmi.?? Deneyen olursa yorumları merak ediyorum.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
İki cihazın yerleri ayrı elbette, ikisinde de tv seyredebilir müzik dinleyebilirsiniz, tabii roller biraz daha dikkat istiyor ama alışınca sorun olmuyor. Ben ikisini de kullandım, makaralar daha eğlenceli ve sabit olanlar biraz daha sıkıcı, sürüş hissi olarak makara daha gerçekçi zaten gerçekten sürüyorsunuz...
Kullanım alanı olarak da makaralar denge, konsantrasyon, sürat (kadans) geliştirmek için mükemmel.
Trainer lar ise (sabit arka tekerlekden bağlantılı olanlar) kuvvet, direnç geliştirmek için mükemmel, zira makaralar düşük devirle kuvvet çalışmak için çok uygun değil...

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
Ben açıkcası eski rollerların üretilmemesine üzüldüm ve 2. el ekotrack modelini tercih ettim. Arada 2 katı fiyat farkı var, yeni modelde bu kadar paraya değecek bir özellik olduğunu da zannetmiyorum. Keşke iki modelde olsaydı.

• Beğen
Tepkiler: bisikletcanavari

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@mevzun

Ben de üzüldüm eskiler artık üretilmediği için ama firma kararı yapabileceğimiz bir şey yok, ben de rollertrack almayı düşünüyordum. Ama eminim bu yeni model hepsinden iyi olacak, zaten konik tamburlar gerçekten çok önemli bir yenilik, ekotrack ise küçük tamburları nedeniyle kullananlar çok memnun olmadıklarını söylemişlerdi.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@sottozero

Merhabalar, Deltabisiklet yetkilileri gelecek hafta muhtemelen gelmiş olacağını bildirdiler bana. Elite'in roller ını ben de biraz inceledim, o da güzel bir roller ancak gerek özellik, gerekse de fiyat performans oranı olarak Antares i beklemeye karar verdim. Elite biraz daha ucuz gibi görünüyor fiyat olarak, kenarlarda dışarı düşmeyi engellemek için parabolik bir yapısı var, ancak kanaatime göre uca doğru biraz sert bir kavisle dikleşiyor, Antares de ise daha naturel bir şekilde ortadan yanlara doğru hafifçe dikleşiyor, bu açıdan daha pozitif bir sürüş sağlayacağını düşünüyorum. Elbette imkan olsa ikisini yanyana koyup test edebilsek en iyi sonuca varabiliriz...
Hakan Yazman

• Beğen
Tepkiler: serdar gültekin

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Ürün yorumların için çok teşekkürler Hakan abi.Eminim benim gibi roller-trainer arası kararsızlık çeken birçok kişiye yol gösterici olmuştur bu test.
Ürün testlerinin takipçisiyiz...

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Haber için teşekkürler Hakan abi.

Keşke eski modeller üretime devam etseydi. En azından eco track modelinin üretiminin devam etmesi taraftarıyım. Sanırım ülkemizde ekonomik roller bulmak oldukça zorlayacak. Acaba kendimmi bir roller üretsem? :rolleyes:

• Beğen

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Tam evde antrenman yapmak için trainer ya da roller arasında kararsızlık çekerken, sizin yazılarınızı okuduktan sonra roller almaya karar verdim. Ancak sanırım bu ürün henüz piyasaya çıkmamış. Elite parabolic roller'ı inceliyorum. Bu ürünü kullanmış olan ya da hakkında yorum yapabilecek olan varsa bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@bisikletcanavari

Eco track hala bulunabilir sanıyorum son kalanlar olabilir halen, en azından bir kaç ay önce Ankara Delta da vardı, ama küçük tamburları nedeniyle fazla tavsiye etmem. Kendin üretebilirsen de tabii çok güzel olur :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: bisikletcanavari

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Dün elite parabolic roller aldım. evde denedim kullanımı oldukça zevkli ama malesef eşim kullanamadı. Bu yüzden trainer ile değiştireceğim. Ama roller neredeyse yoldaki kullanım zevkini veriyor ben çok beğendim

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@sottozero

Hayırlı olsun, bence hemen pes etmeyin ben de ilk denediğimde güç alıştım, roller üzerinde sanki bisiklete binmeyi yeni öğreniyormuş gibi zorlanabiliyorsunuz, ama bir süre emek verdikten sonra buna değiyor :)

• Beğen
Tepkiler: serdar gültekin