Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tacx Antares mi Elite Parabolic mi?(Roller Tavsiyesi)

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Şu ikisinden birini almayı düşünüyorum

Hangisini tavsiye edersiniz?

Tacx Antares T1000 Roller

Elite Parabolic

2. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Parabolic'i kullaniyorum. Adi ustunde merdanelerin parabolik sekli sayesinde teker kolay kolay disari cikmiyor (tabii kesinlikle cikmiyor denilemez). Tacx'in de iyi bir urun olduguna eminim ama dedigim ozellik bana gore ciddi bir ustunluk.

Cem Unden bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Elite Parabolic...

Ben bir hayli araştımıştım geçen sene, parabolic almayı düşünüyorum ben de ...

Tacx ın dizaynı çok güzel, ancak silindirlerini beğenmemiştim, silindirlerin birinde çatlak vardı ve rulman çakma yerlerinin yanları çatlamıştı iade etmiştim, Bike and outdora sormuştum onlar da aynı sorunu belirtmişlerdi, bir de silindirlerin plastiği çok hafif ince ve kalitesiz duruyordu, ama gövde çok iyiydi... Bu olayı geçen sene yaşamıştım belki yeni gelenlerde sorun yoktur... Evet silindirde sorunu düzelttilerse Antares çok iyi bir dizayn...

caner ünsal ve Cem Unden bunu beğendi.
  4. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Değerlendirirken ağırlıkları, kolay kapanıp açılmalarını da dikkate almak lazım.
    Gürültü seviyeleri de önemli. Bir de zincir yağının zemine sürekli sıçrayacağını da hesaba katmak gerekli.
    Ben geçen sene bahsettiğiniz modellerden birini almayı düşündüm ama yeterince bilgiye ulaşamadım. Kolay gelsin.

5. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Dizayndan çok performans önemli benim için. Dayanıklılık ,yedek parça vs. gibi
    Zincir yağının sorun olacağını sanmıyorum .

6. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Parabolic alıcaktım bende geçen sene kışın...Gel gör ki esnaf abilerimiz bir anda %100 fiyatta artış yapınca almaktan vazgeçmiştim.Yanlış hatırlamıyorsan almayı düşündüğüm fiyat 100 euro civarlarındayken bir anda 300 euro dayanmıştı.

Ben parabolic tavsiye ederim

7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    100 eu gibi bir ihtimal yoktur, siteye hatalı yazmışlardır...

8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    400 küsür TL civarlarda Parabolic olanı ,Tacx Antares ise 300 civarlarında

9. ibrahim ALBAY

ibrahim ALBAY Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ali abi bende Araştırdım ve sonunda karar verdim Action Roller Advance Wide aldım Kendime çok memnunnum benimle birlikte 10 Takım arkadasimda kullaniyor yüksek sesde cikartmıyor 199 Euro ya aldık sanırım Aktif den webden bakabilirsin.

Cem Unden bunu beğendi.
  10. Simay DÜKKANCI

Simay DÜKKANCI Yeni Üye

Cem Unden bunu beğendi.
  11. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Bütün ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim . 1.el Elite Parabolic bulamadığım için Simay Beyden 2.el 250 TL'ye Elite Parabolic aldım .Ürün kusursuz şekilde elime ulşatı . Sıfır kalitesinde .

İbrahim kardeşime de teşekkür ederim .***ile yaptığım yazışmalardan cevap alamadım.Oradan, Action Wide Roller almak istiyordum .Böylece bir müşteri kaçırdılar.

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  12. ibrahim ALBAY

ibrahim ALBAY Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Abi Bol terlemeler şimdiden sana Su içmeyi unutma her 30 dakikada bende ilk olarak arkadaştan almayı düşündüm ama takım olarak aldiğımız için hepsi aynı olsun dedik yanlızca Ali abi kayışından bulmak lazım Aktif de yokmuş sanırım kayışların ölçüleri aynı bulursan banada haber verirmisin abi.

Cem Unden bunu beğendi.
  13. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Valla kayış sağlam gözüküyor .Daha sonra sorun yaratmaz inşallah. Şimdiden yedek kayışı ayarlamak lazım

14. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Düzenleme yapacakken yanlışlıkla teşekkür butonuna basmışım.. :) (kısmetinizde varmış demek)

Forum kuralları gereğince mesajlarınızda sponsorumuz olmayan ticari işletme adından müsbet yada menfi de olsa bahsetmezseniz iyi olur.
    Keyifli forumlar.

Cem Unden bunu beğendi.
  15. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Parabolic' i almışsınız hayırlı olsun :)..
    Ben gene fikrimi söyleyeyim, bu standart düz rollarlar bana göre daha iyi..İki tip rollerı da kullandım düz tiplerde teker makaranın dışına çıktığı gibi rollerın gövdesine temas etmesiyle duruyor, yada daha az sarsıyor..
    Parabolic tiplerinde teker makaradan dışarı çıkmaya çalışınca hız ve kadans fazlaysa yere bile düşülebilir, adeta fırlatıyor üzeriden..
    Ama 1 haftacık roller kullanınca işi bayaa ilerletiyorsunuz içiniz rahat olsun..1 haftadan sonra kenarlara yaklaşmazsınız bile..

Cem Unden bunu beğendi.
  16. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar,benim merak ettiğim konu,örneğin tacx t1000 roller apartman dairesinde kullanmak için ideal midir,yani alt komşuyu rahatsız eder mi? Ses olarak durum nedir?

17. furkan istanbulluoğlu

furkan istanbulluoğlu Aktif Üye

Seviye:
    parabolic kullanmaktayım hafif tırtıklı bir yüzeye sahip, rubena walrus lastikle, hafif dişli bir lastik, bazen şikayetçi olabiliyor komşular. Tacx daha düz bir yüzeye sahip gibi görünüyor. Ancak olay lastikte bitiyor eğer yol bisikleti kullanıyorsanız veya dişsiz lastiğiğe sahipseniz problem olmaz.

Parabolic tavsiye ederim. "Bulunmaz" arkadaşımız söylediğinde haklı düz roller da yana kaydığınızda daha sağlıklı bir durum mevcut ancak yine söylediği gibi ilk bir hafta, ondan sonra parabolic daha avantajlı durumda diye düşünüyorum kenara kaydığınızı hissedip düzeltme şansına sahip oluyor ve antremanınıza devam edebiliyorsunuz (duraksama olmadan)

Uğur Yeşilyurt bunu beğendi.
  18. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yol bisikleti kullanıyorum,o zaman dediğiniz gibi ses sorun olmaz heralde,teşekkürler.Henüz hangi modeli alacağıma karar veremedim,sanırım önce ilk işim ürünleri yakından incelemek olacak.Tavsiyeleri de göz önünde bulunduracağım