Tacx Akort Sehpası(Tacx Wheel Truing Stand)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Evet arkadaşlar yaklaşık 2 senedir kendi jantlarımı ve sevdiğim kardeşlerimin jantlarını kendim akort ayarı yapıyorum.Yine yaklaşık 2 senedir forumda daha önce satıldığını gördüğüm bu ürünü arıyordum.yurtdışı sitelerinde fiyat makul 60 euro civarındaydı fakat kargosu da aynı fiyat idi.Yani 120 euro civarına anca geliyordu.Benim bu iş için ayırabileceğim bütçenin oldukça üstüydü :) Aslında düzenli olarak tüm bisiklet firmalarının sitelerini incelerim ama gözümden kaçmış olacak ki Delta bisiklet bu ürünü geçen ay stoklarına katmış.Hemde taksitli 145 peşinde 130 lira gibi yurtdışına göre oldukça düşük bir fiyata.Bana da anında almak düştü :) artık akort ayarı yapmak için ufak ayarlarda fren papuçlarına bakma derdim, büyük ayarlarda tanıdık bir bisikletçiye rica ederek onun dükkanında ayar sıkıntım kalmadı :) buyrun resimler ben çok beğendim sizlerle de paylaşmak istedim.Delta biisklete de teşekkürler hızlı kargo ve uygun fiyat için....

Evden içeri girer girmez direk bisikletin odasına yöneldim kargo gelmiş haberim vardı ama merak ediyordum ...
İlk kutuyu aldığımda düşündüğüm şey tahminimden ağırdı ama taşınmayacak kadar değil koltuğumun altında bununla geziniyorsam bilin ki arkadaşa akorda gidiyorum :) 2 jantı taşımaktan çok daha hafif ve taşınması kolay poşetin içine koy git :)

http://img856.imageshack.us/img856/458/1001427t.jpg

Hemen masada kurmaya başladım.Ürün ister masanın üstünde ister alt kısmında ters olarak kullanılabilecek şekilde.Hatta dikey bir destek noktası bulursanız jantı yere yatay pozisyonda ayar çekebiliyorsunuz, kısaca her türlü fantaziye izin veriyor :)

http://img42.imageshack.us/img42/4804/1001428z.jpg

Bir dakikada kurulum tamamdır.Hoşuma giden bir yanıda jant yüzeyine temas edecek sivri kısımlar için plastik başlık koymuşlar jant yüzeyi kesinlikle çizilmiyor...

http://img814.imageshack.us/img814/4803/1001429z.jpg

Buda mengene kısmı ve hoplamasına bakacağımız yüzey....

http://img822.imageshack.us/img822/1909/1001430f.jpg

Çok beğendiğim bir ürün o yüzden paylaşmak istedim.Ürün hakkında bir soru gelirse seve seve cevaplarım.....

İyi forumlar.....

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun Ferhat abi, bol fantazili jant örümleri dileyelim o zaman. Elbet bir gün bizim jantlarımız da bu sehpanın tadına bakacak ;)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Eser Sevinç

Senin eve koltuğun altına alınıp gelinmez 20 km :) ama sırt çantasına girer bu alet mangal turlarına sırt çantasıyla getirebiliriz :)

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Hayırlı uğurlu olsun abi güle güle kullan :) Ürünle ilgili bir soru gelirse cevaplarım demişsin.Bu alet tanıdıkların jantlarını ücretsiz yapıyor sanırım kutusunun üstünde öyle yazıyor gibi geldi :) Artık bizde bisikletciye para vermeyiz akort yüzünden :) Zaten senden iyi bisikletten anlayan tamirci bulmak da zor.Gerçi alet işler el övünür ama hadi neyse laf arıyosun deme gene :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferhat köse
Benim bisiklette kontağı açmam 40km den başlıyor, koltuk altında zor :) Benim jantları 2 cross ördük, ön jant mükemmel ama arka jant şuan sıkıntılı Altuğdan bir tane alacağım var dikiş tutmazsa arka jant usta ellerinde derman arayacak :)

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet_Gürsoylu
Dost para vermez, düşman uğramazsa bu sehpanın parası nasıl çıkacak oğul, emeğe saygı diyelim, pamuk eller cebe :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Mehmet_Gürsoylu

Şimdi tekrar okudum kılavuzunu aynı ibareyi göremedim :) iki dakikada tamirciye çıkarttın adımı okuyanda dükkan işletiyoruz zannedecek devlet memuruyuz :) tamirciye para vermemek için öğrendik kendimiz yapıyoruz :) alet işler el övünür kısmına da jantı takıp bırakıyorsun alet kendiliğinden ayarı veriyor zannediyorsun ama öyle değil kazın ayağı :) ben bir gece boyunca sabaha kadar boz yap boz yap uğraşıp öğrenmiştim :) bir gecede sen oturacaksın sistem bu :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nihayet...Yıllardır yapmadığımız cambazlık kalmadı.Yurtdışından çok çeşitli ürün alırım ancak ben de standart shipping'e güvenemedim.Diğer kargo da ürün bedeli kadar tuttuğundan bir türlü alamamıştım.Basit ama verimli bir alete benziyor.Stokta varsa ben de hemen alayım.(Şu işe bak,Elli yaşında,bayramlık pabuç almış çocuk gibi seviniyoruz)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Oh oh, ne diyelim hayırlı olsun o gün konusunu geçtiğinde yanlış olmasın 200-300gr aralığında bir şeyden söz edilmişti de gözümde canlandıramamıştım tam olarak Altuğ'da ki dökme sehpadan sonra. ;)

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Derya Keçeci

Abi basit gibi duruyor ama kullanılan malzeme kesinlikle kaliteli.Metal ve plastik kısımlar güven veriyor ilk bakışta.Cambazlık işine de gelince mesaide plastik çay kaşığı ile yaptığım akortları bir görseniz yerlere yatardınız gülmekten :) şükür bende kurtuldum.Bir ay olmuş geleli İstanbul şubelerinde 1 tane kalmıştı ben aldım (tekrar sormakta fayda var)Ankara şubelerini sorgulatmadık muhtemelen orada da olabilir.Yada yoksa bu kadar çabuk tükendiğine göre kısa bir sürede tekrar gelir diye düşünüyorum....

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Dogukanaksu

200-300 gramdan ağır Doğu.Tartıyı bulamadım tartıp fotoğraflayacaktım ama tahminim 3-4 kilo arasında kullanılan malzeme ağır ve sağlam duruyor...

Şimdi ölçtüm 3 kilo 600 gram :)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@ferhat köse

Konuya yabancı olanlar ağırlık takıntısı bunda da mı olur diye yanlış anlaşılma olmasın o gün lafın gelişi öyle bir muhabbet geçince diyecektim yok artık diye şimdi iyi denk geldi :) Güle güle iyi akorlar da jantlar dileyelim öyleyse. :)

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
hımm, eskişehire gelmem gerekecek desene. kaç saatti kardeşim ankara eskişehir bisikletle?
hayırlı uğurlu olsun. güle güle kullan

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Mehmet Levent

Çok teşekkürler Mehmet. Ankara -Eskişehir'i bu yaz yapıyorum kesin rakamı veririm yazın :) ama sen yorulma ne zaman istersen Ankaraya geldiğimde getiririm bir cafede otururken masaya bağlar yaparız :) ( bu arada iş yerinde masa başı çalışanları masanın altına doğru bağlar ise karşıdan gözükmez :) bir yandan mesai diğer yandan altta akort ayarlarını yapabilirler :) )

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@ferhat köse

Kabul görürsen bende fixie ile Eskişehir-Ankara arası yol arkadaşı olabilirim. :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Dogukanaksu

Yazın gideceğim antremana başla o zaman şimdiden ortalama hız 30-35 arası olacak :) daha öncesinde İznik gölü var o daha uzun 280 km (git -gel ) Ankara sırf içimde kalmasın diye yapacagım yoksa sende biliyorsun yolda hiç görsellik yok :) .Detayları konuşuruz sonra .Bu arada Konu başlığı sehpa 3.600 :) yazıları değiştirdim :)

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
Abi hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan inş :) Bizim tekerlerede bi bakarsın artık:)

• Beğen

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
abi hayırlı olsun hiç bilmeyen birinin almasını tavsiye eder misin?

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Pasa G.

Paşa teşekkürler.Eğer ki akort ayarı yapmak istiyorum diyorsan kesinlikle almalısın.Öğrenilmeyecek birşey değil istemek yeterli.Tabi birde kıl olmak gerekiyor bazılarının tekeri 8 çizer umurunda olmaz, bende 1 milim oynama olsa gece uyuyamıyorum :)