Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

T6 Led Aydınlatma Tanıtımı

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında SerkanH tarafından paylaşıldı.

1. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba değerli bisiklet severler.

Bu başlık altında Aliexpress' den geçen ay "01 Eylül 2014" satın aldığım 2 adet T6 Ultrafire 1800 Lümen fenerin incelemelerini yapacağım. Ürünlerin tanesi 19$ fiyata satın alındı..

Öncelikle 30 gün gibi uzun bir bekleyişin ardından tekrar Çin' den bir ürün almaya değer mi değmez mi ona karar vereceğim..

Ürün elime geçtiğinde ambalajının açılmış olduğunu gördüm. İçeriğine baktıysanız tekrar yapıştırmak bu kadar mı zor geliyor? Kaldı ki kutunun içine değil de kenarına konmuş iki adet piriz çevirici aparat torbayı Ptt yetkilisinden alırken yere düştü..

Ürünün görüntüsü..

Arkadaki düğmesi mavi renk hoş bir ışık veriyor..

Boyutları da oldukça küçük..

Hava biraz kapalı ama saat henüz 14:30 / 15:00 civarlarındaki aydınlatması..

Kafa aparatı..

Bağlantı lastikleri. Bu lastikler hem kafa aparatına hem de kalın gidonlara takabilmek için iki boy olarak çıkıyor kutunun içerisinden..

Şarj adaptörü. Kutunun içerisinde üst resimlerde görülen piriz çevirici ile kullanılıyor..

Ürünün aküsü. Şık ve kalın bir kılıfın içerisinde geldi. Üzerinde cırt cırt kelepçesi var. Böylelikle bataryasını kablosunun yeteceği her yere monte edip çıkartabiliyorsunuz..

Batarya kılıfı istenildiği taktirde bataryanın kılıfın içerisinden çıkartılacak şekilde tasarlanmış.

Aydınlatması gerçekten muazzam. 19$ parasını hakettiğine inanıyorum. Ancak bu kadar uzun bekleme süresi ve ayrıca ürünün gönderilen kutusunun kalitesizliği, ürünün üzerinde hiç bir marka, etiket, işaret olmaması üzücü. Ürünün adaptörü dahil olmak üzere her yeri noname özellikte. Elbette bizim burada para verdiğimiz öncelik bir 1800Lümen ışık vermesi (ki tartışılır çünkü ölçemiyorsunuz) tasarımı ve kullanışlılığı..

Teşekkür eder kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Serkan bey, Tanıtım için teşekkürler :)
    Peki siz bu ürüne güvenip gece sürüşlerine çıkacakmısınız ?
    Ben bir kaç defa gece arazi sürüşünde kaliteli sandığım ışıklarla yarı yolda kaldım ama herzaman yedeğim olduğu için sıkıntı olmadı.
    Bence bu ürüne güvenip gece sürüşü çıkarsanızda yanınızda bir tane yedek ışık bulundurun :)

Namık incekara ve SerkanH bunu beğendi.
  3. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Şu anda bile bisikletimde basit bir fener, el yapımı minyaturleştirilmiş yedek bir fener ile çıkıyordum. Bu fener üçüncü olacak. Sonuçta insanoğlu yapımı bir ürün. Sadece Fener'in değil bisikletinde basına bir şey gelebilir endişesi her zaman var. Elimden geldiğince tedbirli olmaya çalışırım her zaman..

Bu da minyatür hale getirdiğim yedek fenerim..

muhiddin ve YüzSürKoş bunu beğendi.
  4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Serkan yeni fenerin hayirli olsun ama alinin dedigi gibi fazla güvenme o fenere. Bu tür fenerle arazide fazla sarsinti olunca kolay bozuluyorlar. Disdan baya kaliteli görünüyorlar ama mekanik kismi pek ise yaramiyor.
    1800 lumen yaziyor ama inan bana 1800 lumeni tam vermiyor, lezyne markasi bu sene birtane 800lumen olan bir lamba cikardi ve inan cinlerin 2000lumen dedigi lambadan 3 kat daha canli yaniyor.

Ama bu demek degildir ki aldigin fener hemen bozulacak, belki sansa iyisi gelmistir ve hic bozulmaz insallah.

Tekrar hayirli olsun.

SerkanH bunu beğendi.
  5. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hayırlı olsun serkan abım:)gece suruşlerındekı tecrubelerını beklıyoruz:)

SerkanH bunu beğendi.
  6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Serkan öncelikle ürünü güle güle kullan.Bu ürün özelinde değil ancak abartılı lümenlerle ilgili geçmişte şöyle bir bilgi paylaşmıştım forumda:

LÜMEN Mİ DÜMEN Mİ

3000-6000-10000 lm

Daha önce yazmıştım uzatmadan yineleyeyim.Özellikle ebay'daki ürünler lümen değil resmen dümen.

Ürünler kötü mü? Değil.

Yeterince aydınlatıyor mu? evet kesinlikle.

Peki sorun ne ? Sorun şu:

öncelikle ürünlerde kullanılan kablolama sisteminden dolayı bazı wireless km saatlerinin çalışmasını engellemesi.Bununla ilgili daha önce konu açan arkadaşlar var.Elbette bu gece sürüşleri için geçerli.Yani hem far'ı hem de km saatini aynı anda kullanmak istediğinizde yaşanan bir sorun.

Diğeri de,özellikle şu XM-L T6 ledler.Ben şahsen cree'nin böyle bir ürünü olduğunu görmedim.Ama XM-l serisi ledler için cree'nin kendi sayfasında verilen değerler,led başına 10w için 1040 lm.Bu gücü yine led başına 3.1 v ile üretiyor ve bu maksimum değer.

Yine aynı siteden bir ilanı(Ki yüzlercesi böyle) inceleyelim:

9000Lm 6x CREE XM-L T6 LED ?

ilanda güç ünitesi 1X 8.4 v olarak belirtiliyor.Yani led başına 1.4 v düşüyor.Oysa ilandaki gibi 9000 lm üretebilmek için led başına 3.1 v(ledlerin seri bağlandığını varsayıyorum),toplamda ise 18.6 v'a ihtiyaç var.Elbette elinizde gerçek bir cree led var ve led başına 1000 lm üretmek istiyorsanız ihtiyacınız olan şey 4 kalem pi değil,bir akü falan olmalı.En azından benim amatörce elektronik bilgim bu.

Gerçekten 9000 lm üreten bir fenerin nasıl soğutulacağı ise bir başka soru.

Açıkcası böyle bir ürünün bırakın 9000 lm,o verilerle üstelik de max ayarda bile 900 lm üretmesi şüpheli.bunu üretirken sözkonusu bataryayı da 20-25 dakikada tüketeceği açık.

Şehir içinde günlük kullanımlarda hepsi fazlasıyla iş görür.Ancak benim gibi uzun turlar yapan arkadaşlara bu tip ürünleri tavsiye etmem.Zira tecrüblelerim,ucuz ve taklit ürünlerin ne zaman çalışacağının da,ne zaman çalışmaktan vazgeçeceğinin de bilinmesinin pek mümkün olmadığı yönünde.

sedat_slave bunu beğendi.
  7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Derya abi;
    Şimdi ben Projeksiyon sistemlerinde uzman bir personeldim. Açıkçası verdiği aydınlama kapasitesi bana sadece merkez odaklı 1800 lümen verebileceğini gösterdi. 7m uzaklıkta ortalama 80cm gibi bir alana ciddi aydınlatma veriyor ama kalan kısmı için aynı şeyleri söylemek mümkün değil.

8. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Güzel far. Güle güle kullanın.

Ben de 2 hafta kadar önce cree T6 aldım ama henüz gelmedi.
    Wholesale Product Snapshot Product name is UltraFire E17 CREE XM-L T6 2000Lumens Bike Bicycle Flashlight Flash Light Torch With Mount Holder Free Shipping

Açıkçası fara çok güvenemiyorum. Bu yüzden yatırımın çoğunu pile ve şarj cihazına yaptım.
    Kendinden pilli, kablolu aklıma yatıyordu, içindeki pillerin markasını ve mah'ını bilmediğim için güvenemeyerek, pile ve şarj cihazına ben karar vermek istedim.

Forumda en iyi 18650'nin Panasonic NCR18650B olduğunu okudum. X2 diyerek yedek de yapayım dedim. Pil önerisi vardı ama şarj cihazı önerisi yoktu. Onu da araştırıp, Nitecore'nin gayet iyi olduğunu öğrendim. Voltaj kontrolü filan var. Daha ne olsun :)

Pil: Panasonic NCR18650B Super Max 3 7V 3400mAh Rechargeable Li ion Battery Green | eBay
    Şarj cihazı: Nitecore I2 Intelligent Battery Charger for 26650 18650 16340 14500 EUR US Plug | eBay

Bakalım neler gelecek. Bekliyorum hala.

mtmecax ve SerkanH bunu beğendi.
  9. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Murat YAZICI ve SerkanH bunu beğendi.
  10. Ahmet.Uzun

Ahmet.Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende bu cree xml t6 dan kullanıyorum. Sanırım bana iyisi denk geldi yaklaşık bir senedir sorunsuz kullanıyorum. Arazi sürüşünden sonra 2-3 kere benzinlikte ki yıkama makinesiyle bataryayı dahil yıkadım bir şey olmadı. Yağmur sürüşlerinde de artık gidon boğazının altında duruyor. Gerçek gücü 1800 lümen midir onu bilmiyorum ama bir arkadaşımda 2 ay önce 1800 lümen olanından aldı, arada bariz fark var benimki yanında 1000 lümen gibi duruyor. Yalnız onun kinin 3 saatte şarjı bitiyor ve stand by durumundayken tam dolu şarj ile 10 gün sonra kırmızı ışığa dönüyor. Yani biraz şans işi sanırım, 30-45 gün bekleme süresi var ve kötü olanından da gelirse can sıkıcı olur ama bence denenebilir 50 liraya bu güçte başka far yoktur sanırım.

SerkanH bunu beğendi.
  11. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    full modda 2.5 -3 saat arası gidiyor bu tek ledliler
    düşük modda bile yeterli en zifir karanlıkta bile buda 6-8 arası gidiyor beni 1 hafta atabiliyor gece sürüşlerinde
    full modda bile bi gecede bitiremiyorsun
    tek korktuğum kısım batarya konusu ve patlama
    onun haricinde orjinal ürünler çok pahalı bu fiyata çok iyi diyebilirim
    bide boşuna 2 kafalı olanlardan almayın çabuk bitiyor batarya ki tek kafalı olanı bile full modda nadir kullanırım iki kafalı gereksiz
    en saçma kısmı ise tek kafalı olanlar flaş modu berbat bişe saniyede bilmem kaç kez yanıyorda bi işe yaramıyor kullanamıyorsun düzeltmediler bir türlü
    iki kafalı ışıklarda düzgün yanıyor flaş modu :)

12. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok bir getirisi olacağını sanmıyorum. Aydınlatması güzel ancak profesyonel anlamda ihtiyaçları karşılayacağını sanmıyorum. Zaman gösterecek... Bakalım.:):)

13. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Serkan bey sizi güzel güzel tanıtım yaparken bulmak çok güzel. vermiş olduğunuz bilgiler icin tesekkur ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SerkanH bunu beğendi.
  14. mustafa genç

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    iki kafalı olan Full modda 3 saat yanabiliyor bir gece kampta denemiştik birinci modda dahi yetiyor ışığı. yanında 4 adet lityum pili var ki bu piller Çin malı olduğu halde ilerde kaliteli pil alındığında dahada uzun gider. . flaşör özelliği de saniyede 3 kez falan yanıyor en fazla bence makul.

15. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  16. Murat YAZICI

Murat YAZICI Cube' lere bin! www.muratyazici.com.tr

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  17. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Arazi, uzun yol da test sürüşlerini yaptım. Yaklaşık olarak 4 saat 10 dakika kadar stabil yandı. Son 15 dakikası ise yarı yarıya düştü. Sora bitti. Arazide ise hiç bir sorun yaşamadım. Aydınlatması gayet başarılı ve yeterli. Ömür olarak bir şey diyemem. Deneyip göreceğiz..

Emrah ONAN bunu beğendi.
  18. mustafa genç

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet ücretsiz kargo iki tane aldık farklı zamanlarda gerçekten kaliteli bir ürün ilerde içindeki lityum pilleri değiştirerek ömrü dahada uzatılabilir ışığın bayramda kampta kullandık 3 saatten fazla ışık verdi çok beğenince kendime de aldım tabi paypal abimden yaklaşık bir ayda geldi İstanbul a. linktekinin fiyatı biraz fazla dahada ucuzları var 37,40 TL cıvarı ama abim bu satıcıdan almış daha önce gelmesi gecikince para iadesi yaptı tabi birbuçuk ay sonra gelince kargo parayı geri verdik onun için yine bundan alalım dedi abim

bunların üç kafalı olanları var onlardada 4 pil var yanlız bundan daha az gider şarjı diye almadık bazılarının fiyatı çok düşük 20 tl filan onlarda da pil yok

buda 3 gün önce gelen kargonun ardından abimin bana whatsapp tan attığı foto pakette eksik yok öyle çabuk bozulacak gibi kalitesiz bir malzeme kullanılmamış.

SerkanH bunu beğendi.
  19. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    1 adet güzel aydınlatmalı fener maşaya ve 1 tanede az lümenlilerden gidona sadece flaşör amaçlı, bizim kör insanımızı bir nebze uyarmak için takılabilir.

20. Hüseyinsuna

Hüseyinsuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    4 ay olmuş hocam son durumlar nedir memnun musunuz ?